| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 380] Názory 381390 z 36710  [Dalších 36320 >>]
Lilly+Helenka05,Hedvika08 32003

ZOO

29.8.2008 15:37:44
My byli včera všichni v pražské ZOO.Už jsme tam nebyli cca 4 roky.Holky ještě nikdy.No mám z toho smíšené dojmy.Vloni jsme projeli 5 různých ZOO,4 u nás,1 na Slovensku.Letos jsme stihli "jen" 3. A na celkový dojem vede Jihlava (malá ale milá).Praha je děsně drahá - 150,- dospělí,děti nad 3 roky 100,- (takže Helča to měla letos naposledy zadarmo).Je to tam úplně předělané a určitě i hezčí,ale já s velkým kočárkem jsem to moc neocenila ;(( Nové pavilony jsou moc hezké,ale dva kočáry se vedle sebe nevejdou a vůbec i pro jeden velký je to docela "záhul"(golfky ještě celkem OK).Navíc když je tam tolik lidí jako bylo včera Rv
Byli jste tam někdo z vás s kočárkem?Jaký je váš názor?
No Helenka si to docela užila,ale všechno jsme projít nestihli.Po cca 4 hodinách se už nudila,tak se jelo domů.Hedvika z toho zatím myslím nic neměla
:-)
Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re:

29.8.2008 15:22:57
Ahoj, tak to ta naše holčička je tady asi nejmenší. V č,5 měsících vážila 5,41kg. Asi jsme měli taky nejmenší porodní váhu, to pak nemůžu očekávat žádné zázraky. Jo,jo poslední prázdninový víkend. Už je ten podzim cítit. U nás je zataženo. Malá spí v kočárku na zahrádce, tak doufám, že nezačne pršet
Jana+Lenka00+Julie 24.4.08 79751

Re:

29.8.2008 14:42:34
Ahojda holky,
koukám, že jse to tady pěkně rozjelo.
Takže pár zeleninových příkrmů koupila a už jsem i něco uvařila. Byla to sice malá porce, ale rozdělila jsem to do sáčků na led a vždy pár kostek rozmrazím. Jinak pár dní nám to trvalo, než jsem se opět dostala do toho jak malou krmit lžičkou, ale už je to celkem dobrý. Dneska už snědla k obědu půlku skleničky a mlíčko pak chtěla jen malinko. Krásně potom usnula a poslouchám, že už je vzhůru.
Kaše koupila jsem jí nejdříve tu provní kašičku od nutrilonu (novinku), ale malá měla po ní v noci hlad, takže se mu budila. Tak jsem teď koupila Sunarku a včera ji dostala poprvé a spala opět celou noc. Jinak kaši ji dávám z lahvičky s dudlíkem na kaši a je moc spokojená. :-D
Julii jsem po narození mazala olejem od weledy. Koupili jsme ho třikrát a pak jsem si koupila olej v DM drogerii od Babylove olej a je to vpořádku. Takže ho budeme kupovat.
A papíry na mateřskou jsem dostala již když jsem byla žádat o porodný.~j~
a měla jsem perný týden, protože jsem měla opět své odpoledne blebleble a taky noc :-©. A manžel už se naštval tak jsem jela k doktorce a protože krevní testy mám vpořádku poslala mě na ultrazvuk a zjistili mi kameny ve žlučníku. Tak jsem letěla do nemocnice a objednali mě až na 4.února na operaci, protože nemají dřív termín, ale pokud jim někdio odpadne hned mě zavolají a bude to dřív. Tak doufám, že se tedy ozvou dříve a budu to mít zasebou. Jdu krmit malá už začíná řvát. Pa :-) ~s~
zuza+12/97+02/99+24.4.08 72400

Re:

29.8.2008 13:00:05
to se máte my jsme měli ve 4.m. 7340g. a 62.5 cm jsme takový malý cvalíci.tak se modlím,aby v 5.m. neměla přes 8kg.~s~
Graace 72462

Re:

29.8.2008 12:38:27
Jé, to máme krásnou váhu. To mi půjdeme příští týden už na pětiměsíční kontrolu a pod 8 kg asi nepůjdeme...
popice+2kluci (08,10) 80415

Re:

29.8.2008 10:45:36
ahoj, tak jsme včera byli na 4měsíční kontrole a máme 64 cm a 6380g
Graace 72462

čtvrtek

28.8.2008 21:35:09
Vypadá to, že dnešek nepatřil k diskuzním dnům... Třeba to bude zítra lepší a když ne, tak všem přeji krásný víkend - poslední prázdninový. ~j~
Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re: rodičák

27.8.2008 21:17:59
Ahoj, konečně usedám k počítači. Je tady ještě někdo?
Graace 72462

rodičák

27.8.2008 21:09:46
Donutko, moc děkuji za odkaz na ty formuláře. Už jsem to na netu hledala, ale pořád se mi to nechtělo otevřít, neb máme nějak hodně zabezpečený net. Ale před chvilkou se mi to povedlo, takže vyplňuji jako divá.
Takže rekapitulace - k žádosti o rodičák tedy potřebuji tyto lejstra:
Žádost o rodičovský příspěvek
Žádost o rozhodnutí o volbě nároku na rodičovský příspěvek
Potvrzení o nároku na dávky ovlivňující nárok a výši rodičovského příspěvku
a Matýskův rodný list
Je to tak?
Dneska mi totiž přišlo poštou to potvrzení o nárok una dávky...
Lexi+Pavlínka TP 8.4.08/31.3. 79616

Re: Rodičovská aj.

27.8.2008 19:55:15
ahojky. taky jsem to v současné době řešila.

Nejdřív jsem si z portálu stáhla formuláře a vyplnila si je. - žádost o rodičák, aj. Jeden, potrvzující pobírání peněžité pomoci v mateřství, jsem si nechala potvrdit v zaměstnání.
Zároveň mi přišlo od zaměstnavatele lestro, jako že mi povolují MD a že mi budou držet místo. Pracuji u velké organizace, nevím, jestli maloorganizace to nemají jinak. ~j~
[<<Předchozích 380] Názory 381390 z 36710  [Dalších 36320 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.