| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 390] Názory 391400 z 36710  [Dalších 36310 >>]
Lilly+Helenka05,Hedvika08 32003

Rodičovská aj.

27.8.2008 19:24:50
Zdravím Donutku (známou z jiné diskuze):-D
Ještě jsem chtěla k té rodičovské dodat (nevím,jestli to už někdo nepsal),že pokud chcete nastoupit do zaměstnání u stávajícího zaměstnavatele,má on povinnost držet vám místo pouze 3 roky.Tj.pokud chcete být doma s mimi do 4 let věku,musíte se s zaměstnavatelem buď domluvit na ročním neplaceném volnu,nebo si hledat jinou práci.
Taky před nástupem na RD máte nárok vybrat si v zaměstnání řádnou dovolenou,tak aby navazovala na mateřskou.Vliv na rodičovský příspěvek to nemá,ten dostanete navíc k té dovolené.
hrúda 85616

mlíčko

27.8.2008 15:22:56
Ahojky všem. Radim je 4.4. a zatím plně kojíme, je otázka jak dlouho vydržíme. Momentálně usíná tak v devět, v půl desáté. Ráno vstáváme kolem sedmé. Za noc je většinou tak pětkrát šestkrát vzhůru, takže v pohodě, horší je, že mě začal při kojení hryzat:-D Jelikož je mu necelých pět měsíců, výhružné NE je pro něj výzvou ke hře:-D Začne se chichotat a je vymalováno. Začali jsme nosit v manduce, nicméně se oba učíme a zvykáme si na ni. Až bude chladněji, bude se nosit lépeR^ Teď jsme v tom zpocení jak zvířataRv No jsem zvědavá jak to bude u něj s příkrmy, starší syn neměl problém a okamžitě jedl vše lžičkou, neplival to, neteklo mu to, pohoda. Tím pádem u tohohle čekám nějakou velice nepříjemnou komplikaci:-D
S pozdravem Jana a kluci
Martina a Kryštufek 10.04.08 81089

Re: konec mateřské, nástup na rodičák

27.8.2008 13:58:44
Petul js vim,napisu zitra na skype,pa
Donutka +3+// 77327

Re: konec mateřské, nástup na rodičák

27.8.2008 13:42:42
Omlouvám se, že to skočilo dvakrát a za chyby, ale se dvěma dětma to líp nezvládám.
Ještě jsem chtěla napsat, že jsem ještěš psala zaměstnavateli o rodičovskou dovolenou do 3 let věku dítěte.

Klíšťovka - já to zkoumala loni a vyšlo mi, že se očkuje až od 4 let, tak to zatím neřeším. Ale třeba je vakcín víc.

Obdivuju všechny, co staví a zvládají. My nezvládáme...

Peťo, máš můj obdiv, že chceš jen jedno dítě. myslím, že vychovávat jedináčka je strašně náročné. Já bych se o jedno dítě strašně bála, takže potřebuju ten strach rozprostřít na víc dětí.
Terinka a Elinka +Peťa 79587

Re: očkování

27.8.2008 13:22:46
Ahojky,starší dcera trpěla hodně na záněty ucha od 9 měs.do 2 let měla levé ucho 11*píchaný,po domluvě s lékařkou jsme jí nechali očkovat Prevenarem a zánět měla už jenom jeden za rok apůl.tak si myslím,že to opravdu pomáhá,hned jak to půjde dáme očkovat i Elišku.myslím,že se to vyplatí.:-D
Donutka +3+// 77327

Re: konec mateřské, nástup na rodičák

27.8.2008 11:56:45
Ahoj Peťo!
Záleží, o jaký rodičák chceš 6ádat. Pokud o 4letý, tak stačí formulář, kde se žádá o příspěvek. Pokud chceš zvolit 3. nebo 2. letý, tak je potřeba ještě Potvrzení dávek ovlivňujících rodičovský příspvěvek od zaměstnavatele nebo od sociálky (pro OSVč). Pokud budeš žádat o 2letý, tak tam je stanovené, že musíš mít MD 380,- kč na den.
žadatel ještě vyplňuje ještě Žádost o rozhodnutí o volbě nároku a žádost o příspěvěk. Takže v případě 2 a 3 letého jsou to 3 formuláře, pokud jsem to správně pochopila. Formuláře jsou ke stažení na https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/forms.jsp
já to řeším poštou, takže teď koresponduju se zaměstnavatelem a pak se ssp. (Bydlím mimo místo bývalého zaměstnání a mimo trvalé bydliště.)
Hodně zdaru. ;)
Donutka +3+// 77327

Re: konec mateřské, nástup na rodičák

27.8.2008 11:55:52
Ahoj Peťo!
Záleží, o jaký rodičák chceš 6ádat. Pokud o 4letý, tak stačí formulář, kde se žádá o příspěvek. Pokud chceš zvolit 3. nebo 2. letý, tak je potřeba ještě Potvrzení dávek ovlivňujících rodičovský příspvěvek od zaměstnavatele nebo od sociálky (pro OSVč). Pokud budeš žádat o 2letý, tak tam je stanovené, že musíš mít 380,- kč na den.
žadatel ještě vyplňuje ještě Žádost o rozhodnutí o volbě nároku a žádost o příspěvěk. Takže v případě 2 a 3 letého jsou to 3 formuláře, pokud jsem to správně pochopila. Formuláře jsou ke stažení na https://formulare.mpsv.cz/okdavky/cs/welcome/forms.jsp
já to řeším poštou, takže teď koresponduju se zaměstnavatelem a pak se ssp. (Bydlím mimo místo bývalého zaměstnání a mimo trvalé bydliště.)
Hodně zdaru. ;)
Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re: konec mateřské, nástup na rodičák

27.8.2008 11:40:06
ahoj, co se týká stavby, tak jsme z přízemního domku udělali na patro. problémy nechci nechat na manželovi, protože jsem akorátní, mám svoji představu a chci, aby se to mé představě co nejvíc přiblížilo
očkování - 2letému synovi jsme navíc dali plané neštovice - teď už se dávají 2 dávky po 1500,-, dále žloutenku - dnes byl na 2. dávce 860,- a klíšťovou encefalitidu 400,-. začali jsme ho očkovat na jaře
Bára+Amálka 21.4.08 73495

Re: konec mateřské, nástup na rodičák

27.8.2008 9:59:14
Ahojky Péťo, mě už při žádosti o porodné paní na sociálce, dala formuláře, jeden byl k zaměstnavateli nějaké potvrzení a druhý byl formulář, kde jsem si vybrala jak dlouho chci být doma ten se jmenuje VOLBA RODIČOVSKÉHO PŘÍSPĚVKU a ještě jeden a to je ŽÁDOST O RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVĚK.......:-D
Graace 72462

konec mateřské, nástup na rodičák

27.8.2008 9:19:51
Holky, nevím, jestli jsem jediná úplně mimo, ale vy víte, jak je to se žádáním o rodičák. Určitě jsou k tomu potřeba nějaké formuláře, vím, že se to řeší nějak přes pracáky a ne přes sociálky, ale nic konkrétního nevím. Mě bude podle mých propočtů mateřská končit asi 7.9. a já vůbec nevím, kdy bych měla někam jít a co mít sebou. Poradíte mi?
[<<Předchozích 390] Názory 391400 z 36710  [Dalších 36310 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.