| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 410] Názory 411420 z 36710  [Dalších 36290 >>]
Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re: kaše

26.8.2008 21:20:09
Ahoj Lexi!!!!:-)
Zdravím Pavlínku od naší Pavlínky (9.4.2008). Malá je plně kojená, jak jsem už psala, ale už jsme zkusili kašičku, aby v noci lépe spala. Sice to většinou moc nepomůže, ale už si říkám, že ji aspoň naučím pomalu jíst lžičkou. Doktorka řekla, že je to na mě, jestli ji chci už dávat na noc kaši a v poledne zeleninku. S tou zeleninkou doporučuje zatím počkat, když mám mlíko, byla by to škoda. S tím souhlasím.
Dvě děti zvládám - nezvládám. Malý má dva roky, něco si kolem sebe udělá, ale hlavně udělá hodně hluku:( třeba když uspávám malou. Mám na děti prostě málo času, na domácnost ještě míň. Moje zkušenost !? Člověk si zvykne na vše. U 1. dítěte jsem zvládala jen kojit, žádné uklízení, žádné vaření. A teď - vařím, uklízím, řeším stavbu, k tomu dvě děti. No prostě večer padám únavou. V noci vedle mě většinou kromě manžela spí ještě malá a pak dojde i syn. Takže jsem ráno krásně "vyspaná"
Lexi+Pavlínka TP 8.4.08/31.3. 79616

Re: kaše

26.8.2008 21:06:20
Přidávám se k Pétě (jedno mimčo). Celý těhu na palici, porod hroznej, pak šestinedělí taky nic moc, ..... nic si z toho Peti nedělej, takových je nás víc. ;) všichni v okolí sice nevěří a říkají, že ještě rádi... no uvidíme, ale prozatím na několik let (desítek let) máme jasno. ~j~~j~~j~

Holky, já mám normálně koj. demenci, my do poradny, na očkování+náušnice jdeme až za měsíc!! a já se vypravovala, že tam máme jít dnes, už oblečení, nachystaní, ale pak mě něco osvítilo či co a mrknu na zvací kartičku... no to byl gol!! ~k~~k~~k~takže zase slíkat... Rv

Tak vy už kašičkujete i ta kojená mimča? ~g~ tak to my zatím nic. ;(( před 14ti dny jsme měli laktační krizi, měla jsem malou u našich na hlídání a jezdila jsem za manžou do nemocnice, kde byl na operaci. Koupila jsem si od aventu ty odstříkávací kelímky (jsou vážně super, moc doporučuju, ale jsou drahý jako vepř. ~f~~j~), ale bylo mi líto peněz kupovat si odsávačku.. takže než jsem jela, musela jsem odstříkat mlíčko, protože do nemocnice to bylo děsná dálka a věděla jsem, že potřebuju na 2 kojení... no děs.. tím spěchem, shonem a stresem jsem pak měla mlíka míŇ, že to vypadalo, že budeme dokrmovat. ;(( no ustáli jsme to, ale krabici umělýho mlíčka pro jistotu koupenou mám. ;)

Jinak oceňuji všechny maminky s více jak jedním dítkem. ~s~ já mám jen Pavlínku a věčně nic nestíhám.. buĎ je uklizeno, ale plotna studená, nebo naopak... :-D:-D:-D:-D jak to jen, holky, děláte? poradte nám. R^R^R^

Holky, budete dávat některá další očkování, např. prevenar? já jsem tedy na jednu stranu ráda, že máme odklad, čím později oočkují, tím lépe, ale zase si říkám, aby něco nechytla...

Lovím denně zub, a zatím nic!! ~k~ jak jste na tom se zoubkama vy?
zuza+12/97+02/99+24.4.08 72400

Re: kaše

26.8.2008 21:01:51
Jak zvládat tři děti?Ty dvě starší se už o sebe postarají samy a hodně mi pomůžou s malou.Ale teď se těším až začne škola pořád se mezi sebou hádají.O kašičce taky přemýšlím tak ji asi koupím.~s~
Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re: kaše

26.8.2008 20:51:14
Kaše - u našeho nyní 2-letého syna byly první kašičky opravdu horor. Vůbec je nechtěl jíst, ani když měl víc měsíců. Prostě mu instantní kaše nechutnaly. Pavlínka je na tom líp. První kaši jsem ji dala po poradě s doktorkou ve středu. Snědla asi půl předepsané dávky, z toho ji hodně vyteklo pusinkou ven. Den ode dne je to lepší. Dávám stále jen půl dávky. Kaši dělám hustší, aby ji to tak neteklo z pusinky. Ona to stejně rozředí slinama. Snažím se dat lžičku víc dozadu, aby ji to hned nevyteklo - ale zase ne moc, aby se nedávila. Dnes jsem zkusila podle vaší rady, dát pak ještě po krmení lžičkou zbytek kaše naopak víc naředěnou do pítka a to ji moc chutnalo. Čaj ji z pítka moc nejde pit, protože ji to moc rychle teče (je plně kojená). Kašička ji tekla asi přiměřeně rychle, protože ji celou krásně vypila a za chvilku jsem ji uspala:-)
Bára+Amálka 21.4.08 73495

Re: kaše

26.8.2008 20:37:19
no já to nakonec taky dotáhla z láhve, sice pak už papkala i lžičkou ale přesně, to bychom tu byly ještě zítra, tak se jí bude asi dobře spinkat, jí se teda spinká krásně pořád ale mlže ještě líp:-) a ty jsi ta maminka co nechce už žádného prcka? četla jsem tu pár přísúěvků, tak jestli si dobře pamatuju:-)Pro mě je to možný tak nejdřív za sedm let, já také dřív nechci, těhotenství a porod bylo hrozný, ale ted už je to s malou skvělý:-)
Graace 72462

Re: kaše

26.8.2008 20:27:17
Já dělám Máťovi kaši hodně řídkou, neb mu jí dávám z lahvičky. Ze lžičky papá jen v poledne půl skl. zeleninového příkrmu. Lahvička je mnohem rychlejší než lžička, takže nás zatím nechci příliš trápit.~j~
Bára+Amálka 21.4.08 73495

kaše

26.8.2008 19:44:59
jak Vám mrnouskové baštějí kaše? my dnes poprvé, celkem horor:-) asi jsem si představovala, že na poprvé sní aspon půl talíře :-D
Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re: jakou kaši

26.8.2008 18:34:28
taky obdivuji péči o 3 děti.mě stačí 2děti a k tomu stavba. děláme 1 patro
Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re: jakou kaši

26.8.2008 18:32:18
četla jsem pár vašich odpovědí - jak poznáte atopický exém? co se týká vaření, u prvníhodítěte jsem si uvařila zeleninu asi na týden a dala jsem ji zamrazit do ledovaču. pak jsem si vždy rozmrazila potřebný počet kostek. malé jsem koupila taky kaši od nutrilonu rýžovou od 4 měsíců - byla teď v akci za 64kč. včera manžel koupil 3 kaše rýžové od nestlé celkem za 150kč. taky jsme nakoupili v akci zeleninové skleničky 200g od hami a ovocné skleničky200g od sunarku 2+1 zdarma
Bára+Amálka 21.4.08 73495

Re: Bára a Amálka 21.4.08

26.8.2008 18:32:06
my jdeme za 14 dní už na třetí dávku, tak budu ráda že to máme za sebou a na naušničky se strašně těším. Amča se zatím neotáčí ;((na bok si lehá krásně, v noci i tak spí, ale na bříško se ještě nepřekulí, jinakkdyž je na klíně už se zvedá sama do sedu,aniž by se držela za ruce,ale to je čerstvá novinka, trénuje bříško, taky objevila nožičky, tak furt stahuje ponožky:-D......tak snad se brzy začne otáčet......a jak zvládáš tři dětičky?:-)já mám co dělat s jedním a to je strašně hodná:-)....a ty už dáváš kašičky?
[<<Předchozích 410] Názory 411420 z 36710  [Dalších 36290 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.