| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 430] Názory 431440 z 36710  [Dalších 36270 >>]
Lilly+Helenka05,Hedvika08 32003

Re: příkrmy, mazání...

26.8.2008 12:05:08
Tak my mažeme téměř vše Sudocremem,tj. vyrážky i opruzeniny a fakt pomáhá.Taky pomáhá stříknout trochu mateřského mlíčka (hojí a nemastí).
Ohledně příkrmů se chci zeptat Peti,co děláš se zbytkem skleničky,když ti mrňous sní jen lžičku nebo dvě? Já zatím kojím,ale chystám se - stejně jako té starší - zeleninu vařit.Uvařím zeleninovou polívku pro všechny,Hedvičce odeberu,rozmačkám a ostatním posolím,okořením a zahustím.Tak si to zatím aspoň představuju ;) Na dovču budu samozřejmě kupovat skleničky.
Nicméně máme vlastní zdroje zeleniny od babičky,takže kvalita zaručena :-)R^
Lexi+Pavlínka TP 8.4.08/31.3. 79616

Re: příkrmy, mazání...

25.8.2008 21:56:16
Maminko Terezky a Elišky - nebudeme si tykat? tady si všechny tykáme, i když jsme se nikdá neviděli ~j~~j~~j~~s~R^R^

Holky, díky moc za tipy, ale: slunečnicovým olejem jsme mazali od narození, a i přesto se nám ekzém objevil. Navíc se jí objevil i na zadečku ~f~ ale asi nějakej jinej "druh", protože jsem jí ho "vyléčila" Bepanthenem - mám totiž koupenou Rybilku, krémík na zadeček od Weledy, Sebamed v kelímku, atd., ale nejlepší je ale ten Bepanthen, nemůžu si pomoct. ;)
Graace 72462

Re: příkrmy, mazání...

25.8.2008 21:26:24
Ahojky!
SKLENIČKY VS. VAŘENÍ: My zatím přikrmujeme jen ze skleniček. Zatím mu dávám jen k obídku půlku té malé skleničky a zbytek mlíčka, takže vařit takové ždibíčky by se mi fakt nechtělo. Ze lžičky sice papá krásně, ale i tak nám ta půlka malé skleničky zabere 15 min. Takže dokud nerychlí tempo, tak bude dostávat jen drobátko a až bude papat rychleji a bude toho dostávat více a vyzkoušíme všemožné chutě, tak pak zkusím vařit a uvidíme. Zatím tedy budeme skleničkovat.
KAŠE: Kašičku dávám malému na noc, ovšem dělám mu jí mnohem řidší, než je v návodu, aby mu prodekla savičkou. Kupuju od Nutrilonu tu první kašičku od 4. měs. (novinka). Je poměrně dražší než jiné např. od Sunaru, Hami apod., ale jelikož jsme na mlíčku Nutrilon, tak držím značku. Jsem přesvědčená, že díky té složce immunofortis patří Nutrilon ke špičce, takže raději připlatím a dám mu to nej. Až nám bude třeba o pár měsíců víc a budeme papat všelicos, tak třeba také vyzkoušíme jiné (levnější) značky, ale zatím nechci.
MAZÁNÍ: Problémy s kůži nemáme, používáme kosmetiku Sebamed. Po koupání ho mažu stejně max. 3 krát týdně. Na zadeček používáme Bepathen a když se nám loupala hlavičky a ve vláskách měl šupinky, tak jsem koupila obyčejný olejíček Aviril a byl klid. Takže Ti Lexi neporadím...
Terinka a Elinka +Peťa 79587

Re: jakou kaši

25.8.2008 21:08:53
S těma příkrmama,já jsem pro aby se dávalo obojí,třeba když chcete jet někam na celý den tak přece nebudete přemýšlet kde uvaříte.pokud vám to bude mimi jíst tak bych to řešila,že když je čas uvařím,když je fofr dám kupovaný,myslím si že dneska je to na veliký úrovni a je to hodně hlídaný na škodliviny.taky to tak budu dělat.:-)
Terinka a Elinka +Peťa 79587

Re: jakou kaši

25.8.2008 21:04:01
Dobrý večer zkuste promazávat mastičkou Linola Fett(krém) volně prodejná v lékárně,starší dcera měla ekzém na tvářičce a po tomto se nám to zlepšilo,jinak nám pediatr psal nějakou mast dělanou v lékárně a ta byla taky super.Ještě prodávají linolu do koupele olej a používá se 2* týdně,jsou po něm miminka jak samet´áčci. a taky pomohl advantan ale to jsou kortikoidy,a psal nám to pediatr,krásný večer:-)
zuza+12/97+02/99+24.4.08 72400

Re: jakou kaši

25.8.2008 19:26:46
Já malou mažu od malinka slunečnicovým olejem koupíte ho v lékárně stojí asi 26kč(poradila mi to ségra)a máme pokožku pěknou a to máme taky atopický ekzém v rodině,prostřední dcera ho má--no ta toho má víc je atopik,alergik a astmatik tak se jen modlím,ať malá něco nezdědí.~s~
Lexi+Pavlínka TP 8.4.08/31.3. 79616

Re: jakou kaši

25.8.2008 18:57:13
Ahojky,

s příkrmy zatím nemáme žádnou zkušenost, ani jsem zatím žádný nekoupila.. na trhu je obrovský sortiment, že ani nebudu vědět, co koupit!
Mimochodem, holky, vaříte miminkám domácí stravu nebo jedete jen skleničky? ~j~ názory se různí, ve skleničkách jsou prý ohlídané všechny dusičnany, aj., takže jsou v pořádku, zatímco domácí strava má taky něco do sebe.. Já si myslím, že budu podle možností vařit, ale budeme i skleničkovat. ~j~~j~~j~Tedy zřejmě k nelibosti obou babiček. Rv~f~~j~

My jdeme zítra do poradny, malá má psané očkování, ale měla by mít do půli roka odklad, tak jsem zvědavá, jak se s mudr domluvím...

Pavlínce se ale začal dělat ekzém pod krčkem, už přes měsíc jí to léčí na kožním, ale dosavadní léčba se mi vůbec nelíbí, dostali jsme jen dvě masti, kterými mažeme už přes měsíc a nelepší se to. dnes jsme byli na KO, tak jsem požádala mudr, aby jí předepsal něco jiného, a on prý že ne, že si vystačíme s dosavadní léčbou. Rv takže se už poohlížím po zcela jiném doktorovi, nehledě na to, že k tomuto máme jít na další KO až za měsíc!! ~f~
Dosavadní jeho léčba není vůbec účinná, ráda bych,aby se ekzému alespoŇ na chvíli zbavila... dost jí to svědí, pořád si na to šahá...
Navíc máme atopický ekzém v anamnéze, ale to ho taky nezajímalo. ~f~~f~

Kočky, poraĎte, co máte vyzkoušené a pomáhá! na netu jsem četla ,že se musí promaštovat, takže mažu modrou indulonou, ale taky bez větších úspěchů. :(

Zítra nás rovněž čeká KO na neurologii, tak uvidíme. ;)

Už se dlouho neukázala Adri,copak je sní? ~g~
zuza+12/97+02/99+24.4.08 72400

Re: jakou kaši

25.8.2008 14:07:52
ahoj Jani,nám doktorka říkala,že máme s příkrmem ještě počkat měsíc,ale dnes jsem neodolala a koupila jsem ji šťávičku jablko s mrkví a malé lezla teď jenom počkáme jestli se potom neosype.Akorát nevím jakou pak koupit kaši,já už si to moc nepamatuji co bylo před 9 roky.Tak mi něco poraďte.~s~
Graace 72462

Re: co proti zv. teplotě

24.8.2008 20:27:31
Ahojky!
Nám na teplotku po očkování doktorka doporučila koupit sirup Nurofen (od třech měsíců). Máme za sebou dvě hexavakcíny - po obou jsme měli jen lehce zvýšenou teplotku, takže jsme na noc dali ten sirup a druhý den bylo po teplotce.
Jana+Lenka00+Julie 24.4.08 79751

Re: co proti zv. teplotě

24.8.2008 19:58:24
Jo zapoměla jsem pogratulovat Péťě k ukončení vojtovky, to je dobře, že už nemusíš Máťu "mučit" cvičením. A ještě to je super Lexi, že už malá lépe spinká. Ono to "ztěžování" občas snad pomáhá. :-D že by to ty děti psali s námi, nebo spíš čtli naše myšlenky ~j~~s~
[<<Předchozích 430] Názory 431440 z 36710  [Dalších 36270 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.