| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 36710  [Dalších 36660 >>]
Terinka a Elinka +Peťa 79587

Re: nemoc

3.10.2008 12:26:47
To myslíš ty kukuřičný křupky,co prodávají ve zdravé výživě?tak já jí je zkusím koupit.
O víkendu máme pout´v Pacově,tak v neděli jedem k sestře na oběd(hurá nebudu muset vařit),a jinak asi budem doma,tatku máme v práci,tak jsme sami holky doma,tak si uděláme pěknou sobotu.
Na kašel pokud je slyšet zahlenění tak mucosolvan,a jinak hedelix.na rýmičku zkus otrivin,nebo nasivin.Máme vyzkoušený oboje a funguje.



Lexi+Pavlínka TP 8.4.08/31.3. 79616

Re: noční kojení

3.10.2008 12:25:31
jinak malá by se taky pořád posazovala, ale na rehab. mi vynadala, že se má nejdřív plazit, pak lézt, a pak teprve sama sedět. ~f~ to jsem koukala jako blázen. ~j~~j~

I já umývám dětským mýdlem, je k dostání kdekoliv v drogerce. ~;)
Koupu v dětském mýdle od kožařky pro atopiky - tedy zadeček, tělíčko nemydlím, ale mažeme už ve vaničce Oilatem - též pro exematiky. ~g~

Lexi+Pavlínka TP 8.4.08/31.3. 79616

Re: noční kojení

3.10.2008 12:23:07
Ahoj holky,

nejdříve vítám novou maminku. ~;)~s~

Tak si představte, že se mi nevyhnula choroba ~:-© a chytla jsem příšernou virozu. Opar přes celou pusu, i v puse ~f~ zimnice... no hnus ~Rv doma chodím ještě s rouškou, aby to ode mě nechytila.
Sotva jsem lezla, takže jsem malou musela částečně odstavit, nebyla jsem ani schopná jí nakojit, hrozně mě to vysilovalo. ~:-©~:-©~:-© ale!!!! pozor!!! od té doby mám doma nejhodnější miminko na světě, v pohodě spící, nevztekající se... no žasnu!!! ~s~ tatam jsou problémy s usínáním. Kojím už jen přes noc a ráno, pak jí udělám Nutrilon Comfort proti zácpě a kolikám. Dokonce už se jí upravila i stolička a i to čůrání.. začala i hezky pít čajík "pro dobrou pohodu", nebo jak se jmenuje. ~;)
takže všechno zlý je i pro něco dobrý. ~;) a v mém případě se tedy potrvdilo, že ani výlučné kojení není to nejlepší. ~g~ malá se hezky zklidnila, už je to zase to hodné mimi. ~s~~s~~s~~s~

Už jsem jí i udělala brambůrek, vzala si dvě lžičky. ~s~ ale druhý den se jí po bramboru jen zvedal žaludek, takže uvidíme, co jí uvařím dnes. ~k~

Marůdkům posílám pusinku ~s~ a brzké uzdraveníčko ~s~
Matinka79 87652

nemoc

3.10.2008 11:56:14
no já na nemoc dávala hedelix a jinak kapu jen fyziol.roztok, zatím to pomáhá a kašel ještě neměl.

no já mám golfky jelikož on se přitahuje do sedu kdekoliv. jsou to ale vypolstrované plně lwežící s větčími koly nánožníkem.jsem s ním spokojená. asi by se neměli dávat sedět zcela samotné ale seděšt s nimi na klíně nebo mít sklon opěrky 45st. se může. my už,ale plazo-lezeme.
dík za gratulaci pro dceru.

já vše omývám teplou vodou a používám normání dětské mýdlo. na koupání jen hypoaleg-pěnu co má dcera ekzematik.

co můžou papat no kaše, zeleniinu ,masíčko, brambor, rýži, a takové ty křupky ze zdravěnky.~:-D~:-D
my o víkendu nic moc malá rodiná oslava a jinak manžel na stavbě. minulý týden jsme cestovali tak teď klid pohoda.
jdem papat zatím

Martina a Kryštufek 10.04.08 81089

ahoj holky

3.10.2008 11:36:40
Zdravim holky,
dlouho jsem tady nebyla,tak ted ctu,vsechno ,co jsem zameskala.
Ja taky posazuju,ale jen malo a golfky jeste nemame,tak uvidime,jak to s tim sezenim bude dal,ale take nevim,jak to ma byt.Jestli mam pockat,az si sedne uplne sam,nebo mu mam pomahat a nechavat ho uz sedet,,??Nevim
Ja pouzivam na sterilku Milton,nebo nekdy vyvarim ve vode.
2X tydne.Hracky oplachuji pod varici vodou.
Co se tyce oblekani,tak mame puncochy,bodicko s dlouhym,kalhoty a teplou mikinu a cepici.
Kdyz mame studeny ruce,tak mu davam jeste deku.
Nekdo se ptal na nastydnuti.My jsme taky davali Physioterm a odsavali a na kasel hedelix.Ale mozna bych zkusila homeopatika,co?
A co chystate na vikend??
Graace 72462

Re: posazování

3.10.2008 10:43:27
Sorry, nějak jsem to odklepla dřív, než jsem to celé dopsala...

Četla jsem, že posazujete dětičky v kočárku, resp. v golfkách. Všude se píše o tom, že dokud si dítě nesedne samo, že se posazovat nemá. Ale je fakt, že znám plno dětiček, které ještě ani nelezly a už při hraní krásně seděly na dece (když je mamči posadily). No, tak jsem trochu zmatená, co je tedy pro děcka dobré nebo ne, jak to vlastně s tím posazováním je. Já toho svého v kočárku zatím neposazuji, protože chodíme většinou, když chce spinkat a když nespinká, tak si kupodivu klidně hraje na zádíčkách, zvedá nožky, chytá si je... Ovšem doma se s ním vždy na chvilku posadím na deku či ke stolu a hrajeme si tak, nebo při koupání chvilku sedí a samozřejmě při jídle v židličce, takže toho za den na svůj věk asi nasedí hodně :-(

A ještě k té sterilizaci hraček, lahviček apod. Píšete, že to omýváte mýdlem. Jakým mýdlem??? Dětským mýdlem na koupání??? Já malého mýdle nemyji, mám od Sebamedu koupací přípravek, který nám zatím stačí, když se za celý den prakticky nemá od čeho umazat a jen se např. potí.

S rýmou a kašlem neporadím. Nám se to zatím vyhýbá.
Graace 72462

posazování

3.10.2008 10:35:58
Ahojky!

Zdravím při pátku. Oslavenkyni Nikolce také vše nej :-)
carolli 84372

Re: Rýma a kašel

3.10.2008 10:24:47
Zapomněla jsem dodat - po vystříkaní nosu následuje odsávání.
carolli 84372

Rýma a kašel

3.10.2008 10:23:33
Holky, zajímalo by mě co dáváte svým miminkám proti rýmě a kašli? Dcera (12.10. bude mít půl roku) už má víc jak 10 dní rýmu a poslední 3 dny se jí do toho přidal ještě kašel (je zahleněná). Do nosu jí stříknu několirát denně Physiomer (je to ve spreji - přírodní izotonická mořská voda)a proti kašli jsme začali používat Mucosolvan Junior sirup. Nevím jestli nemám používat nějaké účinější kapky proti rýmě. Nezdá se mi, že by rýma měla trvat tak dlouho. Co se týče kašle, uvídíme za pár dní, jestli se jí uleví.~;((
Terinka a Elinka +Peťa 79587

Re: pátek

3.10.2008 9:58:42
Jo a málem bych zapomněla přivítat novou maminku,jsem ráda že se takto rozrůstáme,je to super.~:-D~:-D~:-D~:-D~:-D~:-D~s~~s~~s~
[<<Předchozích 40] Názory 4150 z 36710  [Dalších 36660 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.