| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 500] Názory 501510 z 36710  [Dalších 36200 >>]
Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re: skladování převařené kojenecké vody; čaj

15.8.2008 9:25:47
Peťo, dík za odpoveď. Naše malá je 9.4. Co dáváš za příkrmy?
Peťa a Matýsek (3.4.2008)
  • 

Re: skladování převařené kojenecké vody; čaj

15.8.2008 9:15:04
Ahojky!
Převařená kojenecká voda se má spotřebovat do 48 hodin a má být především ve tmě, neb na světle se množí bakterie. Jelikož nekojíme, tak si vždy převařím 1,5 litru vody (máme to na den a kousek) a nechám jí v potravinové skříni. V lednici být nemusí. Co se čaje týče, tak ten dělám malému v poledne a má ho na celé odpoledne. Dopoledne by se mi čaje stejně nenapil, večer není třeba a v noci spíme...
DanyTery 74883

Re: spor

15.8.2008 8:06:01
ahoj, nerada se sem cpu, jsem z března 08, přihlásila jsem naší Terezku do soutěže, prosím koukněte se na tuhle stránku, díky Dana a Terezka


http://www.zkouknito.cz/obrazek-terezka?m=7899e1fcbb
Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re: spor

14.8.2008 22:03:44
Podle mě ukončený 6. měsíc je půl roku od narození. Malá má 4 měsíce, v noci se neustále budí - vrtí. Takže ji mám většinou u sebe v posteli a průběžně pořád je u prsu. Už je na to jako náš 2letý syn, když byl v jejím věku. V noci se neustále budil, dokud jsem nepřestala kojit. Malá moc nepřibírá. Takže čekám na příští týden, kdy jdeme na kontrolu. Možná už začnu s příkrmy. Jen nevím, jestli nevadí, že se narodila o měsíc později. Jinak žádné přetáčení. Zkusila jsem ji dát čajík z pítka (od půl roku) a trošku se vždy napije. Teče ji to ale moc rychle. Syn dodneška pítka ignoruje a chce flašku s dudlem. Čaj chce ohřívat. Malá dnes klidně pila neohřátý čaj. Převařujete vždy novou kojeneckou vodu nebo si převaříte víc na celý den? Dáváte ji do ledničky? Čaj děláte taky vždy nový?
carolli 84372

Re: spor

14.8.2008 18:25:12
My jsme začali od úterka přikrmovat Nutrilonem (1x až 2x denně) a zdá se, že je malá víc v klidu. V noci líp spí (i 5 hodin v kuse). Než jsme začali přikrmovat budila se mi na kojení každé 2 hodiny a přes den jsem s ní pro změnu s kojením válčila.
~f~Tak snad nám to vydrží.:-D
Peťa a Matýsek (3.4.2008)
  • 

Re: spor

14.8.2008 18:05:25
Ahojky Martino s Kryštůfkem!
My tedy dneska v poledne mrkvičku nedali. Nicméně jsme měli návštěvu a tak nějak vždy, když máme návštěvu máme doma nejhodnější mimčo pod slunce. No, takže po celou dobu návštěvy byl naprosto v pohodě, ale jakmile odjeli (cca ve čtyři odpo), tak zase začal bengál. Probírala jsem s kámoškou souvislost toho pláče atd. s mrkvičkou a ona říkala, že se jí to moc nezdá. Že prý když nemá tvrdé bříško a krásně denně kadí, takže si nemyslí, že by to bylo tím. No, nicméně zítra opět mrkev nedáme a uvidíme. Nicméně už nyní jsem z malého zase na nervy, neb si nechce hrát, nechce ani spát a pořád kňourá a kňourá...
Martina a Kryštufek 10.04.08 81089

Re: spor

14.8.2008 11:54:17
Ahoj,prosim te,tak ted,kdyz jsem cetla tvuj prispevek,jako kdyby si psala o nasem Krystofovi.Od soboty jsme zacali davat mrkvicku a bramburek ,taky nekojime.Krystof je podrazdeny,nechce spat,breci,uplne se zmenil.Nevim taky jestli je to tim,nebo zeby zuby?Nevim...
Kazdopadne dneska jsem mrkev nedala,jenom mlicko a maly spinka a je hodnejsi,uvidime odpoledne.
Martina a Kryštufek 10.04.08 81089

Re: spor

14.8.2008 11:51:31
Ahoj,psala jsem na ni diskuze a ptala se jak holky uspavaji mimca.Muzu se zeptat jak zaspavate vy?
Peťa a Matýsek (3.4.2008)
  • 

Re: spor

14.8.2008 11:51:12
Ahojky!
O příkrmech a ukončených měsících jsem toho už také dost načetla... My nekojíme, takže můžeme začít s příkrmama už nyní (řekla nám to doktorka na čtyřměsíční kontrole). S ukončenýma měsícena to má celkem logiku: Mimčo se narodí a už jeho první den je první den z jeho prvního týdne a logicky i z měsíce. Tudíž první ukončený měsíc má přesně v den, kdy mu jeden měsíc je. Konkrétně my: 3.4.2008 se Mates narodil. První ukončený měsíc 3.5.2008, čtvrtý 3.8.2008, šestý 3.10.2008. :-)
Od soboty jsme zkoušeli přikrmovat mrkvičkou - docela mu chutná, ze lžičky krásně papá, ale od pondělka je pořád podrážděný, kňourá, brečí až hystericky řve a je úplně jedno, jestli je napapaný, vyspinkatý... Nevím, čím to je. Mám obavy, aby to přece jenom nebylo příkrmama. Mrkvičky vždy sní jen pár lžiček - víc mu toho nechci zatím dávat! No, možná ještě jeho střeva nejsou připravená. Nevím, zkusím teď zase pár dní vynechat a uvidíme. Že by to byly zoubky se mi moc nezdá.
Martina a Kryštufek 10.04.08 81089

Re: spor

14.8.2008 11:50:12
My mame presne to same.Je narozenej 10.4.Taky se jeste neotoci sam,ale hlavicku uz zveda,vlastne celej se snazi jako do sedu,dabliik
[<<Předchozích 500] Názory 501510 z 36710  [Dalších 36200 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.