| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 520] Názory 521530 z 36710  [Dalších 36180 >>]
Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re: rodicovska

10.8.2008 12:19:37
všem, kteří chtějí děti brzo po sobě - vřele doporučuji. naše děti jsou od sebe o 2 roky a myslím si, že je to tak akorát. nejdřív bych to viděla po 1,5 roku. malý si už kolem sebe plno věcí udělá. zatím je to pro mě náročné, ale dá se to zvládnout. brácha má děti po roce a 10 měsících a je to bezvadné
popice+2kluci (08,10) 80415

Re: rodicovska

10.8.2008 9:55:38
Dobré dopoledne, tak taky se přidávám, že Filípek se už přetáčí na bok. Zvládnul to už na obě strany. Mám z toho velkou radost!! Nožičky už si přitahuje k tělíčku, ale ještě si s nima nehraje. Taky stavíme, ale už se z toho nestresuji. Jednou jsem se trošku více nervla a řekla bych, že jsem k vůli tomu porodila dříve (ne, že by mi to kdo ví jak vadilo :-) . Rodičovkou plánuji na dva roky a pak dalšího drobka. Tož tak.
Lenka-Martin4/06, Pavlínka4/08 83678

Re: rodicovska

10.8.2008 8:21:32
Ahoj, nestíhám psat kvůli dětem a stvabě.
S tou váhou jsem se spletla. Ve 3 měsících měla malá 58,5 cm a 4,5kg. Při narození 48 cm, 2,85 kg. Ve 3,5 měsících měla 4,63 kg. Včera měla malá 4 měsíce. Na kontrolu jdeme 20.8. Doktorka má dovolenou.
Zdravím Martínka narozeného 9.4.2008 jako naše Pavlínka. Náš Martínek je duben 2006.
Doma s dětmi plánuji být 3 roky. Malého zatím dávat do školky nebudu. Určitě by ho stejně kvůli přeplněnosti školek nevzali, když jsem na mateřské s malou. Práci mám stálou, takže se nemusím bát - aspoň doufám
Donutka +3+// 77327

Re: rodicovska

7.8.2008 18:19:29
Ahoj matky dubňátek!

Nožičky jsme zatím neobjevili, přetáčíme se na bok a na břicho, jen ruku ještě nevysunem. Hračky si ještě npřendáme :-)

Do statistiky : 63 cm a 7,25 (kojené dítě)
Rodičovská: asi dvouletá, kvůli stavbě, chceme ještě minimálně třetího do party a už nejsem úplně mladá :-) Hodně zdaru a zdraví :-)

Evča+Martínek (O8)+Fíla (10) 85133

Re:

7.8.2008 10:12:58
Ahojky,
co se týká nožiček, tak ty my ještě neobjevili. Ale zvládá se otáčet na zádech kolem své osy a posouvat se hlavou napřed. Na bříšku včera poprvé zvedl ručku a natahoval se po hračce, byla jsem z toho nadšená, jak zase umí něco nového :-)
Taky na bříšku přitahuje kolínka stranou k bříšku a někdy i pod bříško :-)
S rodičovskou zatím váhám mezi dvěma a třemi lety, na peníze to vyjde stejně....ale asi zvítězí ta tříletá, další dítě mi po dvou letech přijde brzy a abych byla třetí rok doma bez příjmů, to se mi moc nechce... ještě mám měsíc a něco na rozhodnutí :-)
Jana+Lenka00+Julie 24.4.08 79751

Re:

6.8.2008 22:49:18
Ahojda holky,
co se týče přetáčení tak Julinka se perfektně přetáčí na levý a pravý bok a ještě u toho kolem své osy. Dneska to dokonce zkoušela i vkočárku a byla strašně naštvaná, že to nešlo jako v postýlce nebo na dece na koberci. Je také na ní znát, že není Lenička doma. I mě se už stýská a moc se na ni těším.

Rodičovskou si vezmu na čtyři roky, protože nevím jakou si potom najdu práci a když ji bude muset Lenička vyzvedávat ze školky nebo jí tam vodit tak bude lepší když budou Julince už čtyři. Domluvili jsme se na tom tak s manželem. A další dítě už neplánujeme a taky do práce kde jsem dělala před otěhotněním se už vrátit nemůžu, protože jsem ráno odjela a večer přijela.Rv ~j~
Peťa a Matýsek (3.4.2008)
  • 

Re:

6.8.2008 20:26:00
Ahojky!
RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK: Já rozhodně budu žádát o rodičák na 3 roky. Další dítě fakt neplánuji, takže na dva roky to pro mě nemá smysl a na 4 je to celkem nevýhodné...
NOŽIČKY: Mates už si jich také všiml. Občas se chytne za ponožku nebo tepláčky, snaží se nožku přitáhnout a zírá, co to je...
PŘENDAVÁNÍ: Také už přišel na to, že hračku si sám může přendat z ručky do ručky. Možná už to Vaše dětičky umí dávno, ale já z tomo byla včera ráno přímo nadšená. Je fakt úžasné, jak každý den umí něco líp nebo něco nového.
PŘETÁČENÍ: Přetáčení ze zad na bříško se u nás ovšem stále ještě nekoná. Zatím jen krásně zvládá točení se kolem vertikální osy.
Mirka,Filda a Pepča 84151

Nožičky

6.8.2008 14:09:39
Náš Pepča objevil už i nožičky,snaží se je chytat,ale moc se ještě nedaří,pořád si na ně zírá a směje se na ně,ještě že je ještě nedostane do pusy:-D
Mirka,Filda a Pepča 84151

Re: rodicovska

6.8.2008 14:02:37
Ahoj,tak to máš moc hezký,to je malej pěknej cvalík.
Já mám nemocnýho tatínka,nador na moč. měchýři,takže mám dvojnásobný nervy a o mlíko jsem naštěstí zatím nepřišla.
Evča+Martínek (O8)+Fíla (10) 85133

cucání rukou

6.8.2008 13:33:50
Ahojky, náš Martínek teď taky cucá všechno, co mu přijde pod ruku - plínu, ruce, chrastítka a hračky, peřinku, moje rameno, když ho nechávám odříhnout...:-) Včera jsem objevila první zub připravený se vyklubat, tak je ted trochu mrzutější, ale zatím to jde. Obrátit na bříško se ještě neumí, ale zvládá na levý bok, pravá strana je horší, tak trénuje s mojí pomocí :-)
[<<Předchozích 520] Názory 521530 z 36710  [Dalších 36180 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.