| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 540] Názory 541550 z 36710  [Dalších 36160 >>]
Donutka +3+// 77327

Re: zoubky a cucání palce

5.8.2008 17:07:22
Ahojky, jen sem nakukuju, taky mám dubňáka... a taky si cucá palec a pěstičky. Ale když má palec ala dudlík a "tahá", tak mu do pusy vrazím dudlík. Holt už chlap začíná objevovat svět a ruce jsou při ruce... pořád lepší než igelitový sáček, který si nacpal do pusy ještě v šestinedělí...
A abychom nevypadli z řady, tak ve 3 měsících měl taky 60 cm (a 6,5 kg). Na 4. měsíční jdem ve čtvrtek a na kyčle zítra. Úspěšným prohlídkám zdar!!!
Peťa a Matýsek (3.4.2008)
  • 

Re:

5.8.2008 10:53:30
Jé popice, můj Mates měl ve třech měsících též 60 cm a 5,87 kg. Tehdy mi dr. říkala, že moc přibrá. No a nyní na čtyřměsíční kontrole naopak nic neříkala... Co řekla říká dr. na Filípka?
popice+2kluci (08,10) 80415

Re: zoubky a cucání palce

5.8.2008 9:48:56
Ahoj mamky, tak Filípek si také cucá prstíky. Pořád se mu je snažím vytahovat, ale jedině ho tím prudím a když si sám hraje, tak to stejně "uhlídat" nejde, to bych nad ním musela stát pořád. Dudlík taky vyplivuje. My byli min týden na tří měsíční kontrole a máme 5,8kg a 60 cm. No, pěkně nám přibírá :-D
Peťa a Matýsek (3.4.2008)
  • 

čtyřměsíční kontrola

4.8.2008 20:51:24
Ahojky,

tak jsme byli dneska na čtyřměsíční kontrole. Máme 64 cm a 7080 g. Prý už můžeme začít s příkrmy (mrkvičkou), ale nemusíme chvátat, takže ještě počkáme. Náš "drobeček" si už dva dny vyřvává zvýšení dávky mlíčka, takže už jsem povolila, protože když mi po dvou hodinách začal řvát hlady jako tur, tak jsem to fakt nevydržela. No, takže dnešním dnem počínaje zkusíme dávat 5 x denně 180 Nutrilonu a uvidíme... Dokonce jsem mu zkoušela dávat více vody a méně prášku nutrilonu, ale nefungovalo to, poznal to a nevydržel po dávce ani 3 hodiny! No, tak snad se nám to zase srovná a zase bude mít režim "přesný" jako hodinky...

CUCÁNÍ PALCE: Náš Mates nyní cucá naprosto všechno - palce, ukazováčky, několik prstů najednou, někdy skoro pěst, hračky, bavlněné pleny... Dudík se naučil vytahovat a zase si ho občas nasadit, ale když není ospalý, tak ho nedudlá a žužlá kde co...
A+E+L+L 72017

zoubky a cucání palce

4.8.2008 10:11:52
ahojda! chci se optat zkušených maminek, zda mám bránit našemu chlapečkovi v cucání palečku a pěstičky. dudlík chce málokdy.
Terinka a Elinka +Peťa 79587

Re: první prázdniny

4.8.2008 9:36:25
Ahojky Pet´o,tak to je fajn že si mrn´ouska babička vzala,taky máme super babičku,každou chvíli přijede a berou si holky ven,tak mám trošku klidu pro sebe,ještě že je máme,babičky jsou zlatý.Hlavně že od tebe tu chřipku nechytli.:-D
Terinka a Elinka +Peťa 79587

Re: plavání, otáčení a tak...

4.8.2008 9:30:20
Ahojky Eliška se ještě otáčet na bříško nchce,na bok se jí to někdy povede,ale málokdy.S tím plaváním,pokud budem zdraví tak chceme začít chodit tak v půl roce,nebo v roce podle situace,musí nám to dovolit Lékaři.ale určitě začneme od září chodit do solné jeskyně,mám 3letou Terezku a stou chodíme pravidekně už od půr roku každý podzim zimu,opravdu jim to posiluje imunitu,protože marodí mín´.Kamarádka chodila s 4 měs. miminkem a za zimu ani jednou nezamarodilo.Ahoj:-D
Terinka a Elinka +Peťa 79587

Pozor na bacili

4.8.2008 9:11:11
Ahojky máte někdo zkušenosti se stafilokokem? Elišce když bylo 6 týdnů,tak jsme se dostali do okresní nemocnice,protože měla zvětčenou mandličku a nějaké výsledky krve,tam jsme byly 2 dny a navečer nás narychlo odváželi do Prahy Motol.Ještě že nás tam přivezli včas,Elinka nám ležela od 6,6. do 9.6 na Aru v umělém spánku a pak ještě do 12.6.potom nám berušku přendali na JIP na orl,tam jsme pobyli ještě 14dní,udělala se jí bulka na krku a po všech rozborech zjistili,žemá zlatýho stafilokoka,ale kde ho malá chytla nám nikdo nevysvětlil,prý možná v porodnici,protože s tak malým mimýskem jsme stejně nikam moc nechodili,.Tak prosím dávejte pozor,bacily jsou ¨zrádný,Eli měla slabou rýmičku a ani jednou žádnou teplotku.Ted´už je zdravá a čiloučká.Velké poděkování za záchranu života Motol je prostě na úrovni.;):-D:-)
Terinka a Elinka +Peťa 79587

Zoubky v e 3 měsících

4.8.2008 9:03:24
Tak už máme 2 zoubky a jsme z toho neštastný,pořád Eli pobrekává,slintá,musí mýt bryndáček aby neměla mokrý bodýčko´,ale zatím je bez teplot a průjmů.tk jsem ráda.Pet´a;)
Terinka a Elinka +Peťa 79587

Re: Nutrilon

4.8.2008 9:00:15
Ahojky,byla jsem delší dobu bez PC tak píši až ted´.Eliška papá nutrilonu tak 120-150ml 4*-5* denně,od 13 týdne začala spinkat celou noc,ani nepotřebuje nějakou větší dávku mlíčka,taky nám už vylezli 2 zuby dole,ale je to hrůza člověk by jim rád pomohl ale nevím jak,prosím o radu když rostou zoubky takle brzy jestli jsou na to nějaké léky,děkuji za radu,ahojky:-D
[<<Předchozích 540] Názory 541550 z 36710  [Dalších 36160 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.