| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 560] Názory 561570 z 36710  [Dalších 36140 >>]
Arzachena + Max 08 + Mia 10 68215

Re: Kontrola TBC

29.7.2008 20:37:00
Taky jsme na tom byli jinde nez u nasi doktorky. Ona sama rikala, ze se ji to zda postaveny na hlavu, ale ze tam musim. Krome toho,ze je to nekolik kilometru od nasi obce, tak bylo vedro, byli jsme Max i ja pekne zpoceni, vytahla jsem ho i s autosedackou do prvniho patra (vsimly jste si,ze vsechny detske ordinace jsou v patrech bez vytahu?:-D ), u okynka jsem odevzdala prukazku pojistence a zdrav.prukaz, mela jsem dite vyslict do pul tela, pak prisla pani s pravitkem a za 20 vterin bylo hotovo :-D Byla to takova vtipna scenka...Pak zase k nasi doktorce na ockovani, 8.8. jdeme na druhou davku...A mame tu zase vedra. Budete nektera chodit na plavani kojencu? Ja jdu na konci srpna na zkusebni lekci a pak asi od zari zacneme chodit...Vetsina kamaradek co mam mi rikalo, ze se to jejich detem libilo.
Zlobidilko 82315

Re: Kontrola TBC

29.7.2008 20:26:52
nám říkala dr. že si nás taky pozvou, ale měli jsme problém, že jsem měla při porodu ještě jiné trvalé bydliště než teď, takže se k nám pozvánka nedostala, zkontrolovala nás dr...
Lilly+Helenka05,Hedvika08 32003

Re: Kontrola TBC

29.7.2008 20:02:32
To bude asi tzv.kalmetizace.U nás se to dělá na plicním a spočívá to v kontrole jizvy po očkování (na ramínku),podle které se pozná,jestli se vakcína proti TBC ujala,nebo je potřeba přeočkovat.Tj.celá akce je vyhrnout mrňousovi rukáv :-D
Peťa a Matýsek (3.4.2008)
  • 

Re: Kontrola TBC

29.7.2008 15:50:26
Ahojky,
na ničem takovém jsem s Matýskem nebyla. Při prohlídce ve třech měsících nám to zkontrolovala dětská doktorka a pak mi malého naočkovala první hexavakcínou.
popice+2kluci (08,10) 80415

Re: Kontrola TBC

29.7.2008 15:45:41
ahoj holky, přišla nám pozvánka na kontrolu TBC? Zvali vás taky na tuhle kontrolu? V čem spočívá? Díky
carolli 84372

Re: krmení nekojených dětí

27.7.2008 21:27:43
Já jsem už svou první dceru od 3 měsíců dokrmovala Nutrilonem a od 4. měs jsem jí začala dávat Sunar. Zkušenosti mám dobré s obojím akorát po Nutrilonu víc přibírala. To ale druhá dcera nějak zvlášť nepotřebuje. Ve 3 měsících měla 6,60kg a 62 cm, takže doktorka mi žádné dokrmování nedoporučovala. Já zatím uvidím jak to půjde dál s kojením, chtěla bych ještě vydržet, ale určitě ne za každou cenu. Myslím, že než abych s ní každý den zápasila u kojení, bych radši zkusila dokrmit. Doufám ale že bude chtít flašku. První dcera s tím problém neměla, tak snad to půjde i teď.~j~
Peťa a Matýsek (3.4.2008)
  • 

Re: chůvička?

27.7.2008 17:56:22
Ahojky!
My chůvičku používáme. Máme kombinovanou chůvičku s monitorem dechu Reer 7000. Stála nás 3 000,-. Chtěla jsem totiž jak monitor dechu, tak chůvičku a tahle sada měla hodně dobrou cenu. Funguje naprosto dokonale. Nemůžeme si jí vynachválit. Malej spinká sám v pokojíku a my s manželem v ložnici a nemusíme mít strach, že by třeba přestal dýchat apod. Chůva nám ho ohlídá. Pro přečtění více informací přikládám jeden internetový odkaz na tu chůvičku: http://www.detskyraj.cz/zbozi/3923-reer-kombinovana-detska-chuvicka-7000
Pokud o kombinaci nemáš zájem, tak samostatné chůvičky jsou hodně dobré od Philipsu. Je jich víc druhů, ale stojí kolem 1500,-. Philips právě mají jednu z nejlepších citlivostí, což je u chůviček dost podstastné. Některé totiž sepnout až v okamžiku, kdy dítě už moc plače a např. broukání nezachytí a to je pak celkem na nic. Ta naše od Reeru se dá používat i samostatně bez monitoru dechu a její citlivost je též perfektní, nechá se i nastavit.
Zlobidilko 82315

chůvička?

27.7.2008 15:48:22
ahoj holky,
používáte někdo doma chůvičku? a jakou? chceme si pořídit, ale je jich fakt hodně poradíte mi?dík. Monča:-)
Peťa a Matýsek (3.4.2008)
  • 

Re: krmení nekojených dětí

26.7.2008 22:30:32
Ahoj Carolli!
Kaši jsme vyzkoušeli od Nutrilonu - první kašička (rýžová bez ovocné příchutě) od 4. měs. Myslela jsem si, že menší dávka kaše ho zasytí víc než větší dávka mlíka (Nutrilon) a že to tak bude lepší. No, jenže začal děsně přibírat, takže jsme s kaší zase urychleně skončili. Ve finále jí tedy moc neměl. Když jsem kaši koupila, tak jsem se s pediatričkou neradila, neb měla třítýdenní dovču a k jejímu záskoku jsem fakt jít nechtěla. :-(
Co se týče dodržování přesných datumů, tak já bych to tak striktně nebrala. Je to vážně případ od případu, resp. děcko od děcka. Hodně záleží na tom, čeho se chce dokrmem/příkrmem dosáhnout. Třeba aby bylo děcko sytější, aby přibralo apod. Určitě bych ovšem nepodceňovalo to, že se má nejdřív začít zeleninovými příkrmy a pak až ovocem.
Pokud stále kojíš a máš pocit, že to mimču nestačí a chceš dokrmovat UM, tak raději sáhni právě po Nutrilonu (www.nutrilon.cz). Má jedinečné složení - je vážně nejvíc podobný mateřskému mlíku. Pak ještě není špatná Beba, ovšem Sunar už není to, co býval před x lety. :-( Už se nevyrábí v ČR, ale v Německu a z původní recuptury zůstal jen název a zažitý trend, že když UM, tak Sunar. :-( Raději se ještě před zavedením UM poraď s pediatrem ohledně kombinování s kojením (pokud ho tedy nechceš úplně utnout) apod.
carolli 84372

Re: krmení nekojených dětí

26.7.2008 21:25:16
Peťo, četla jsem si tvůj příspěvek z 22.7. a překvapilo mě, žes už zkoušela i kaši. To byla kaše od ukonč.4.měsíce nebo nějaká jiná? Já zatím kojím, ale poslední dny to hlavně přes den jde s kojením z kopce, tak to ještě nějak doklepu do 4.měsíce a pak už bych začala přikrmovat sunarem od 4.měs. Myslíš, že je opravdu důležité dodržet ukončení daného měsíce nebo pár dnů před nevadí? Díky za odpověď.:-);)
[<<Předchozích 560] Názory 561570 z 36710  [Dalších 36140 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.