| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 580] Názory 581590 z 36710  [Dalších 36120 >>]
carolli 84372

padání vlasů

24.7.2008 13:10:24
Holky, taky vám tak padaní teď 3 měsíce po porodu vlasy?;((
A taky jsem se chtěla zeptat jakou užíváte antikoncepci při kojení a jakou plánujete užívat po ukončení kojení? Díky za tipy.:-)
Peťa a Matýsek (3.4.2008)
  • 

Re: aktivity s miminky

23.7.2008 18:59:39
Ahojky!
Mates si ze zájmem dost dlouhou dobu vyhraje s hrazdičkou. Koupila jsem mu od Fisher Price takovou želvičku, co i hraje (http://www.babytoys.cz/4125/2-v-1-Hrazdicka-zelvicka.html). Občas ho baví sledovat kolotoč, ale už to není takové jako dřív - už mu moc nestačí. Natahuje ručičky po těch medvídkách a pak se vzteká, když na ně nedosáhne. Nyní má také dost intenzivní období, kdy si hodně vyhraje s vlastníma ručičkama - pozoruje je, cucá. Hodně ho zabaví i bavlněná plenka. Schovává se, chce si jí do pusinky (bez dozoru ho s plenou ovšem nenechávám). Rád všechno strká do pusiny, takže když mu něco podám, tak šup tam s tim. Máme různé kousací hračky a také rád hlodá takové ty jakoby větší plastové céčka - řetízek. Ten ho bere dost. Někdy jen rád pase koníky a kouká kolem sebe, nebo dám před něj zrcadlo, nebo ho nechám pást na stole a sednu si pod něj a povídáme si. Jinak dost často se ho snažím obracet na bříško (trénink až to začne dělat sám). Pohádky čteme kolem poledne, když nemůže usnout. Říkadla říkáme, když si hrajeme bez hraček. Rád zkouká i moje ruce - chytá je... Má rád plno aktivit, ale občas u žádné dlouho nevydrží. Obzvlášť, když se mu něco nedaří, tak se pěkně vzteká. Prostě někdy si chce hrát sám a já ho nebavím, jindy zase potřebuje mojí společnost.
popice+2kluci (08,10) 80415

Re: aktivity s miminky

23.7.2008 16:25:21
ahoj, tak Filípek má taky dny, kdy mu pasení jde a dny, kdy cucá pěstičky a šíleně u toho řve. Jinak rád kope nožkama a bouchá do hrazdičky a mává ručkama jako splašený . :-D Docela pod tou hrazdičkou i vydrží. Ale zase má někdy chvíle, kdy ho to nebaví. Taky rád pozoruje kolotoč a poslouchá říkanky, které mu říkám.
A+E+L+L 72017

aktivity s miminky

23.7.2008 9:18:31
ahoj maminky dubňátek, chci se zeptat, jaké činnosti provádíte s vašimi miminky? mám první dítko - takže jsem leckdy na pochybách.
náš klučina rád sleduje kolotoč a pak jakékoli jiné hračky, obrázky atd., ale prozatím se nesnaží ničeho dotknout.jen otáčí hlavičkou za daným podnětem. jak jste na tom vy?
když mu vložím do ruky lehkou hrkávku-udrží na chvíli.
s pasením bojujeme, jsou dny,kdy mu to jde a dny kdy totálně lenoší a cucá si pěstičku.
můžete mi poradit, jaké činnosti provádíte vy? mockrát děkuji.
Peťa a Matýsek (3.4.2008)
  • 

Re: ahoj

23.7.2008 9:01:32
Ahojky!
My na kontrolu k neurologovi a do Vojtova centra jdeme až 5. a 12.8., takže zatím nemáme žádné novinky. Nicméně cvičíme pravidelně 3 x denně a řekla bych, že jsou pokroky znát. Rozhodně při pasení koníků je to výrazné. Jinak o přetáčení v našem případě zatím nemůže být řeč. Malej má děsně rychlý nohy, kope s nima rychlostí blesku, zvedá je do mega výšky, ale že by se pokusil přetočit, tak to ani náhodou. Když mu byly 2 měsíce, tak se dvakrát ve vzteku přetočil na bok, ale od té doby ani ťuk. Když ho dávám pást (což se mu ohromně líbí), tak se ho snažím přetáčet tak, jak by se měl později přetáčet sám, ale nějak mu to zatím nedochází. :-(
popice+2kluci (08,10) 80415

Re: ahoj

23.7.2008 8:36:26
Dobré ranko, není na přetáčení ještě brzo???? A očkování ještě nejsme. Příští týden jdeme na tří měsíční kontrolu, tak asi dostaneme pichulu.
Lexi+Pavlínka TP 8.4.08/31.3. 79616

ahoj

22.7.2008 22:31:57
Tak koukám, že jste tu řešily kojení.. to u nás je to taky kapitola sama pro sebe.. taky nám to zprvu moc nešlo.. malou mám sekcí, takže trvalo o něco déle, než se mi mlíčko začalo tvořit.. pak se nechtěla chytat.. no začátky byly víc než krušný!!
Teď je to s kojením ok, ale taky někdy se pouští a nechce a vzteká se.. občas dávám Sab a zatím nám zabírá.

Péťo, naše KO na RHB dopadla přesně jak jsem tušila. ~f~ jak jste na tom vy?

Adri - teda, klobouk dolů, to jsi holka statečná!

Holky, už se vám dětičky přetáčí? ~j~
a už máte některé po očkování?R^;)
Zlobidilko 82315

homeopatika na bolení bříška?

22.7.2008 20:15:37
ahoj holky, máte někdo zkušenosti s homeopatiky na bolení bříška. dneska nám porodní asistentka doporučila colocynthis 9CH. budu ráda za názory
Peťa a Matýsek (3.4.2008)
  • 

Re: krmení nekojených dětí

22.7.2008 19:34:35
Zlobidílko,
dávám Nutrilon. Jsem přesvědčená, že je opravdu nejlepší. Nejdřív jsme dávali hypoalergenní, ale když jsme začali cvičit vojtovku a Mates začal mnohem více ublinkávat, tak jsme přešli na protiblinkací. Na Nutrilon nedám dopustit. I kaše bude dávat od Nutrilonu. Je to sice nejdražší, ale myslím, že to za to stojí.
Zlobidilko 82315

Re: krmení nekojených dětí

22.7.2008 18:14:07
ahoj, dneska jsem zrovna byla na nějaké přednášce o umělé stravě a doporučovali nutrilon a bebu žemají probiotika a prebiotika a cosi ještě jakési štěpy mléčné lepší než sunar. respektive sunar silně nedoporučovali. tak jen jestli se nechceš pozajímat i o tom...jen předávám informace, sama kojím nic nepoužívám jen co jsem slyšela :-)
[<<Předchozích 580] Názory 581590 z 36710  [Dalších 36120 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.