| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : duben 2008

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 36710  [Dalších 36640 >>]
Graace 72462

půlroční prohlídka aj.

2.10.2008 12:03:43
Ahojky!

Předně vítám novou mamču. Opravdu se senzačně rozrůstáme a diskuze běží. Mám z toho radost, každý den se na diskuzi moc těším - je to taková moje droga.

Zítra je nám půlrok, tak jsme dneska byli u doktorky. Vážíme už 8870 g a měříme 70 cm. Psychomotorický vývoj v pořádku, dolní zoubky se nám prý brzy vyklubou (tak jsem tedy na našeho slintu zvědavá)...

Co se oblíkání týče, tak to je to jak kdy, neb počasí se celkem mění a také je dost rozdíl, když jdeme ven ráno v půl devátý nebo odpoledne v jednu. Základ slabé bavlněné tepláčky s ťapkama, bodíčko s dl. rukávem. Dopoledne ještě jedny tepláčky, někdy pod bodíčku tílko, teplejší mikinu s kapucou (když je bez kapuci, tak čepku). Odpoledne většinou jen jedny slabé tepláčky a slabší mikči... Ráno teplejší deku, odpoledne slabší. Jezdíme v hl. kočárku, kde má pod sebou složenou slabou deku, aby mu nebylo chladno od spoda...

Koupání u nás probíhá většinou tak, že v půl osmé napustím vodu o 30 st., nejdřív ho umyji a pak si hrajeme. Na chvilku ho posadím a pustím mu plavací kachničku, pak ho dám na bříško a opět mu pustím kachničku. On přitom kope nožkama, plácá ručkama do vody... Baví ho to. Celá akce ve vodě nám trvá tak 15 minut. Někdy i méně, když mu je zima a začne se mu klepat bradička, tak ho hned vyndám.
Renča, Erča04/08 a Verča02/10 86959

Vitame novou maminku

2.10.2008 11:57:20
Ahoj Martino, tak to je super, Michálek je ve stejný den jako moje Erička, ale určitě jsme starší~;)(narodili jsme se v 1:45 v noci) a včera se nám vyklubal první zoubek, tak jste napřed.
Martina a Kryštufek 10.04.08 81089

Vitame novou mamcu

2.10.2008 11:31:41
Ahoj Marti,moc Te tady vitam.Ja jsem taky Martina a mame Krystufka 10.04.08~;)
Matinka79 87652

změna

2.10.2008 10:36:29
jelikož jsem se chtěla zaregistrovat tak místo Martinka jsem matinka79~:-D
Matinka79 87652

rodinka

2.10.2008 10:34:51
:-)
Martinka
  • 

mezi vás.

2.10.2008 10:24:20
Ahojky holky mohu se mezi vás přidat?
Jinak mám syna Michla 8.4.08 a dceru Nikol 6.10.01. Míša má dva zoubky a apomalu začínám s příkrmem, zeleninou a tak.
Martinka
  • 

mezi vás.

2.10.2008 10:24:19
Ahojky holky mohu se mezi vás přidat?
Jinak mám syna Michla 8.4.08 a dceru Nikol 6.10.01. Míša má dva zoubky a apomalu začínám s příkrmem, zeleninou a tak.
Renča, Erča04/08 a Verča02/10 86959

koupání

2.10.2008 7:43:14
Tak to já (nebo spíš manžel, mě k tomu nepustí) malou koupem tak 15 až 20 minut, řádí spolu, on jí stříká pískací kačenkou a ona tam dělá svoje mosty, kope nožkami a je tam moc ráda a hodně se řehtá, jen ta koupelna pak vypadá ....
Lilly+Helenka05,Hedvika08 32003

Re: zoubek

1.10.2008 22:32:00
Renco,gratuluju k zoubku ~s~ My zatim nic,ale jsem porad cela poslintana a Viky taky dost pobrekava,takze to vypada,ze se neco chysta ~j~
Pokud jde o oblekani,ja jsem lina davat vic vrstev,taky si myslim,ze ty decka to stve,kdyz jim furt neco pretahuju nahoru-dolu pres hlavicku.Takze ji nechavam oblecenou v tom co ma doma a sup do slabsi zimni kombinezky + cepicku a rukavicky.Ono to pocasi uz je skoro listopadove ~g~
Chci se zeptat jak dlouho vase zlaticka koupete?Ja se docela bojim,aby Viky nenastydla,ale taky vlastne ani nevim,jak si tam s ni hrat,tak ji tam nechavam fakt jen na to umyti - cca 5 az 10 minut.To kdyz se koupe Helenka,je ve vanicce s horou hracek klidne i pul hodiny,jen ji obcas pripustim trochu teple vody.
popice+2kluci (08,10) 80415

všehochuť

1.10.2008 18:29:11
Ahoj holky, dneska jsme byli na kontrole na neurologii a už to máme v pořádku. Ještě nám chybí dochodit 3rehabky z minula (paní měla dlouho dovču) a pak už nemusíme!!!!!!!!!!!!!!! Já jsem tak šťastná!!
Jinak všem marodům přejeme brzské uzdravení!
Zítra jdeme na 5měs kontrolu (jsme až 28dubna),tak napíšu, jak rosteme.
Ad oblečení. Já zatím Filípka moc neoblíkám. Má bodýčko, tepláčky, ponožky, hrubší svetr, čepici a v kočárku buď dvě tenčí nebo jednu hrubší deku a nánožník. Ručky i nožky má vždy teplé, takže zima mu určo není. Když mu dávám jedny kalhoty, tak pod ně podkolínky, protože ty nejsou tak teplé jako tepláčky, ale jinak jen ponožky.
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 36710  [Dalších 36640 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.