| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Peníze a bydlení : Půjčka - hypotéka

  (?)
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 8899  [Dalších 8879 >>]
Fern 155759
7.5.2022 23:12:41
Fatalne se může podelat cokoli,ale nejméně pravděpodobnější tohle nastane s nemovitosti na hypo,jelikož kdybyste z nějakého důvodu měli problém se splácením,je možno tento byt i s hypo prodat a vůbec na tom nemusíte prodelat.

Ale nepíšeš,co tě zene k takovým úvahám, úrok 1,9 je půjčka doslova za hubičku.

My máme nyní hypo na 1,4 mil.Kc,5leta fixace nám končí v r.2024, mužem tedy vzdy max.rocne splatit 25% z celkoveho dluhu,což delame,zbývá nám už jen krásných 50 tacu,ale my jdem za 3 roky s 5letym předstihem do důchodu a nechcem už pak žádný dluhy nikde.

Co se týká kryptomen,tak jsem nedávno četla,že šly dolů,takže na nákup sice dobrá doba,ale vyměnit nemovitost za krypto a zlato to bych nedělala.Spis tedy pokud máte volné peníze,tak diverzifikace rizika a zkusit je takto zainvestovat.
Monika 123907
7.5.2022 22:01:22
S takhle dlouhou fixaci tak nízkého úroků bych rozhodně nic nesplácela,vždyť už začínají být vyšší úroky na spořicích vkladech ...
Dari79 114243
7.5.2022 21:46:45
Neprodávat.

Byt se dá prodat vždycky a pokud je jeho cena obecně vyšší, než cena hypotéky, tak žádný velký průser to nebude.

Ano, teoreticky může splasknout realitní bublina s navyšováním úrokových sazeb, čili může se stát, že by jsi teď prodala byt za 5 miln a za rok ho prodáš jen za 4,5 miln, čili teoreticky můžeš o 0,5 miln přijít (příklady)...

Jinak je průser s hypotékama většinou v souvislosti s úmrtím někoho a nepojištěním pro případ smrti atd. Nebo obecně se ztrátou práce a tím i příjmů, po delší dobu.

Staré fixované hypotéky jsou teď spíš super, než přítěž. Já mám fixace ještě na 3 roky u jedné a tuším na 5 let u druhé a doufám, že do té doby se to uklidní a sazby zas klesnou, byť já jsem teda schopná peníze položit i bez prodeje nemovitosti, ale zase, kdo by mi půjčil tak levné peníze, jako tenkrát?

Neprodávala bych, hypotéky bych nevyplácela, ono se to zas uklidní... (nebo bude za 3 dny třetí světová a pak už to bude stejně jedno...)
Termix 105545
7.5.2022 21:26:56
My jsme vloni prodali jeden byt a na přelomu roku koupili velký dům. Máme obří hypotéku, kterou bychom umořili prodejem druhého bytu. Rozhodli jsme se druhý byt si minimálně zatím nechat, a až se koncem léta přestěhujeme, budeme ho pronajímat. Když bude nejhůř, prodáme, ale já osobně bych se nemovitosti nezbavila. Počítáme s ním hlavně na důchod.
Ale jinak chápu touhu zbavit se dluhu.
Jarina75 114991
7.5.2022 21:03:25
Už jsem tu psala ohledně prodeje investičního bytu a případné koupě apartmánu u moře/nebo chalupy. Teď přemýšlím ještě trochu jinak,máme docela vysokou hypotéku (přes 4 mio) a netuším, jak se věci budou vyvíjet dál.

Hypotéka je nyní sice hrazená z nájmů jiných nemovitostí (ten byt, co bychom prodávali, ale mezi ně nepatří), takže s ní nemáme žádné starosti, ale poslední dobou mi pořád přichází myšlenka se toho dluhu definitivně zbavit, tzn.tento byt prodat (a prodal by se ještě ted dobře), hypotéku umořit a zbytek peněz investovat ještě někam jinam (zlato, kryptoměny). Zbyde nám nemovitost, ve které bydlíme a část pronajímáme a k tomu jeden menší byt. Názory se různí, někdo říká neprodávat, někdo naopak dluhu se pro jistotu zbavit. Fakt je, že máme hypo s fixací až do roku 2028 na 1,9 procenta....

Co myslíte, je to dobrý nápad? Může se něco až tak fatálně podělat, že by byt a hypotéka byly spíš přítěží? Furt to nemůžu rozseknout, ale mám prostě blbý pocit a i když rozumově bych řekla neprodávat, tak pocitově tam mám toho červíčka, co hlodá...
Dari79 114243
22.4.2022 14:26:08
S tím naprosto souhlasím.
Gladya, bývalá dasa, 63023
22.4.2022 12:25:27
Klid, k měnové reformě skoro určitě nedojde. Bát se "měny" kterou zažily naše babičky nemusíme.
Jinak vyšší inflace než v eurozóně by mohla vést k znehodnocení koruny vůči Euru, to je fakt.
Vlastně pozor, k jisté "měnové reformě" by mohlo dojít, kdybychom zavedli EURO. Ale to asi na mysli nemáš.
Stojací lampy na Favi.cz - top výběr
Gladya, bývalá dasa, 63023
22.4.2022 12:21:31
To nikdo neví, záleží na tom, jak by ta reforma konkrétně vypadala. My si pod pojmem měnová reforma představujeme to, co bylo v roce 1953. Dneska by to bylo jiné, i kdyby reformu udělali komunisté. A to snad nehrozí.
Ale klid. Inflace je sice průšvih. ale zatím ani zdaleka ne takový, aby hrozila měnová reforma. A myslím, že i kdyby se rozjela hyperinflace jak ve Venezuele, případná reforma měny by sama o sobě pro hypotéky pravděpodobně nic zásadního neznamenala. Samozřejmě, zaleželo by na tom, jak by reforma přesně vypadala.
Lexi. 141305
22.4.2022 11:40:20
Přesně takhle vznikají fámy....
[<<Předchozích 10] Názory 1120 z 8899  [Dalších 8879 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.