| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Severní Americe - USA

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 30351  [Dalších 30251 >>]
Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 11599

Re: PLASTY NE!

1.8.2008 4:36:41
Ja vim,ze ty plasty jsou svinstvo.Ja jsem myslela,ze to bylo na me s tim pouzivanim plastu,ohledne toho,ze jsem koupila tu termosku.
Ja se snazim plast skoro nepouzivat.Holky pijou ze skla a malyho kojim.
Ohrivat se snazim ve skle a porcelanu,ale porad se to jeste ucim.Obcas to dam automaticky do mikrovlnky v plastu,a ani me nenapadne,ze delam neco spatne.
Az za nejaky cas me to tukne.
Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 11599

Re: Skolni obedy

1.8.2008 4:34:51
Ja mam dneska uzasne vecer.
Verunka (ta nejstarsi) mela odletet s tchyni do Cech-lita kazdy srpen...
No tak jsou porad jeste na letisti.Letadlo se vratilo,ze je neco z motorem a od te doby cekaji ve fronte,aby si zajistili jinej let.Na letiste jela v poledne:(.
Tak uz tam jel manzel,bydlime asi hodinu od letiste,kdyz to pocitam v noci bez trafiku.Tak je chudak unavena,tak snad ji brzo priveze domu:(.
To jsou zase letni zazitky:(.
Zasjaj. 54917

Re: PLASTY NE!

1.8.2008 4:34:12
Miso,
si se nikoho nedotkla, ja jen si rikam, kdyz ja jsem v USA ztlostla, tak neni divu, ze ty deti taky tloustnou.

To, co se uvolnuje z tech plastu, je chemicka lastka, ktera je velmi podobna lidskym sexualnim hormonum takze v tele spousti urcite reakce, krome jineho ukazali na pokusech na mysisch, ze zpusobuje cukrovku, tloustnuti, vysoky tlak :-© jo miso, jsem tu taky prave v cervnu devet let ;)
Gabulina,Eliska a Alenka 3543

Re: PLASTY NE!

1.8.2008 4:33:48
Miso, zasjaj myslela plastovy krabicky na jidlo-ty na ktere jsem davala odkaz ja.

Zasjaj, diky za odkaz - zitra ho prozkoumam a objednam nejake termosky.

Tak ja na sobe nejakou moc velkou zmenu necitim oproti Evrope. To ze jsem tlusta, tak za to nemuze americke jidlo, ale moje zravost sladkeho - specialne nemecke, belgicke ... cokolady:-)

Jinak to jejich zradlo je fakt vetsinou hnus. Ted jsme 4 tydny bez kuchyne, casu malo, prace nad hlavu, takze proste nemam cas a ani naladu resit jidlo a tak vetsinou kupujeme hotove a reknu ti, ze vaha jde nahoru a citim se divne ;(( manzel to same - takze o vikendu napneme posledni sily a musime zprovoznit kuchyn, jinak neprezijeme Rv

A ty doma varis a nebo moc ne ? Ja mam ruzne pomocniky na vareni - pekarnu, parni hrnec, pomaly hrnec, ruzne roboty... takze u nas se basti ceska klasika :-) Vsechno vyrabim z americkych surovin - mozna to neni uplne stejne jako v CR, ale aspon hooodne podobne;) ja se tak tesim, jak budu mit novou kuchynR^
Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 11599

Re: Skolni obedy

1.8.2008 4:32:40
Manzel je cech.Je ja rozhodne nejsme zastance "jenom" domaci stravy.To bych se trema detma ani nezvadala.Deti maji chicken nugget a fish fingers,pizzu a jiny veci,ale ne denne.Treba 1x,2x tydne.
Malej taky nemusi moc domaci,takze to prokladam Gerbrem.
Ale to,co tady maji ve skole je fakt hnus.Mac and cheese,grilled cheese,hot dog,pizza a chicken nuggets.A porad dokola.
Fakt to nechapu,ze to americanum nevadi.Vzdyt ty lidi z toho nemuzu mit zadnou energii....
Gabulina,Eliska a Alenka 3543

Re: Skolni obedy

1.8.2008 4:22:33
Miso, me vadi, co tu ji ostatni deti, ale to proste nezmenis ! Zase na druhou stranu se mi dost osvedcilo, kdyz jdu s ostatnima maminkama ven, holkam treba koupit jidlo od mekace a nebo s nema pres leto zajit do skoly na obed. Muzu ti rict, ze deti pokud jsou zvykle na kvalitni, dobre uvarene jidlo, tak se k nemu zase rady vrati. Dovol dcerce jist obcas i nejake hnusne veci, protoze tim predejdes tomu, ze dcerka po tehle vecech bude touzit, jako po zakazanem ovoci. Me treba kazdy rikal, ze Eliska nebude chtit nosit lunch box a kdyz uz , tak bude chtit mit stejne veci, co si nosi ostatni deti - kureci nugety, hranolky, zele, makarony, hamburgery... Eliska vi, co deti ve skole ji - obcas tam jdeme pres leto na obed a je to perfektni! ja vubec neresim, co je ve skole pres leto k jidlu - kdyz chteji jit, tak jdeme a vetsinou jidlo ochutnaji a stejne vetsinu vyhodime. jasne , tohle ekologicke neni, ale holky nemaji pocit, ze ostatni deti ji ve skole neco, co ony nemuzou. Sama se me zrovna nedavno zase ptala, jestli ji budu delat zase jidlo do skoly, ze to co je ve skole ji vubec nechutna :-©

Je to slozite-zijeme v cizi zemi a spousta veci je tu jina. Me treba hrozne vadi i to, ze vetsina holek okolo starsi dcerky(ma 7,5 roku) resi to, jak si ma nalakovat nehty a jestli ma spravnou znacku obleceni a s panenkama si uz nehraji, protoze to je pro mimina. Eliska si treba ve skole s holkama pohraje, ale za kamarada ma kluka - ten lak na nehty neresi :-)

Musis se s tim poprat sama - muzu ti dat jedinou radu. pokud chces, aby dcerka jedla vyhradne tvoje jidlo a ve skole nic nedostala, tak jim rekni, ze ma milion alergii na vsechno a potom budes mit vyjimku. Ale zase zvaz to, ze tvoji dcerku muze mrzet, kdyz bude uplne jina . Ja porad zkousim najit zlatou stredni cestu a priznam se, ze to obcas obrecim a rikam si, ze v CR by bylo vsechno jinak. Jenze potom si zavolam s kamaradkou a po jejim telefonatu uz cechy nevidim tak ruzove a zase jsem rada, ze jsem tady. Proste je to na tobe - drzim pesti, at to nejak vyresis ke spokojenosti vsem R^ PS: A co manzel - jaky ten ma nazor?! Je cech a nebo american ?
Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 11599

Re: PLASTY NE!

1.8.2008 4:20:16
Nechtela jsem se nikoho dotknout ;)
Jenom proste nesnasim zpusob americkyho stravovani.

A s tema plastama jsem to nepochopila.Ta nadoba na jidlo je termoska,je delana z nerezu....
Zasjaj. 54917

Re: Skolni obedy

1.8.2008 4:18:06
Gabuli no nemam, prave, ze ja se tim nezabejvam, jako tou zivotospravou a taky to podle toho vypada .... druhy rok pobytu v USA jsem zacala mit hormonalni potize, tloustnout, zmenila se mi plet, nasledovaly dve operace vajecniku s odstupem 4 let...ja jsem fakt presvedcena, ze to mam z nakyho toho sajrajtu, co tady koluje. Mela jsem chronicke bolestri z tech zanetu v brisel, loni zjara des, byla jsem tri tydny v Cechach, bastila jitrnice, vlasak a cabajky a byla tam celou dobu bez bolesti.

Vis, ja jsem prestala ty plasty pouzivat na cokoli tepleho a tekuteho nebo mazlaveho, do mikrovlnky zasadne porcelan, sklo, termosku nerez nebo sklenenou a u nas prave ted desne frci ty SIGG svycarsky lahve, ty jsou moc pekny i pro deti s ruznejma motivama, tak ty mam ted na piti, se mi i libej ;) taky musim mit vsecko, co vidim. delaj podobnej typ i v nerezu.
http://www.mysigg.com/

koupila jsem par krabicek na jidlo (jako syrovou zeleninku a tak) v ecoobchode, kdyz se podivas dole na to recyklacni cislo, tak muzes vybrat ten "dobrej" plast. Prave ty PET lahve mekky s vodou k okamzite spotrebe na jedno pouziti, to je #1, to snad neni tak hrozny, kdyz se to nepouziva znova a znova, takze to holt si kupuju balenou vodu taky v tom, pac kupovat balenou vodu v skle mi pripada drahy.

A vis co, me tady ty deti fakt od pohledyu pripadaj nezdravy v srovnani s Evropou, odulejsi, takovy oteklejsi...
Zasjaj. 54917

PLASTY NE!

1.8.2008 4:03:36
Miso
"fakt nechci,aby z nich vyrostly tlusty liny americani" - tak ze mne uz NArostla tlusta americanka.
:-©
ale prave ty latky uvolnujici se z plaqstu se chovaji v tele jako hormon estradiol a z jedne te studie vyplyva, ze mimo jinych dalsich hruz zpusobuji insulinovou resistenci - cili v dlouhodobem pusobeni cukrovku, tloustnuti, vysoky tlak. Cela rada tech plastu je v Evrope zakazana specielne pro deti.
Gabulina,Eliska a Alenka 3543

Re: Skolni obedy

1.8.2008 4:03:32
Zasjaj, no Elisce jsem vloni davala plastove flasky - co koupis v obchodakach a nejak na jare prisel manzel s tim, ze zrovna v radiu se bavily o tech plastech a ze by se to detem nemelo davat. Jenze co-porad, jestli vis ??? Rikal, ze kdyz uz , tak jsou lepsi PET lahve, takze flasky letely do kose. Sklo ji do skoly davat nemuzu. V obchode jsem se divala na nejake termosky z nerezu, ale vsechno je Made in China - me uz to desne sere. Pokud mas nejaky tip, tak sem s nim.

Ja jsem z toho obcas hotova. Nekdy mam chut se vystrelit nekam na Mars - uz i tak me vetsina lidi povazuje za divnou, ze snazim ucit holky ekologii, nekupovat zbytecnosti a tim nehromadit odpad, ze se mi nelibi jejich jidlo(no o kuchyni ted radsi pomlcim - jak nemam kuchyn uz 4. tyden, tak se u nas opravdu ji cokoliv a je to boj o preziti ;(( ) Zkratka pro spoustu lidi jsem divna Ceska.

No nic, jestli budes mit nejakou radu, tak sem s ni !
[<<Předchozích 90] Názory 91100 z 30351  [Dalších 30251 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.