| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Severní Americe - USA

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 30351  [Dalších 30281 >>]
sally 3140

Re: Skolni obedy

1.8.2008 23:28:20
tak zrovna McDonalds mi docela zdvíhá kufr - a za osm let pobytu jsme tam jedli dvakrát a pokaždé toho půlka skončila v koši - to raději smrt hlady... jediná vyjímka jsou ty jejich ledové shakes - to jsem asi třikrát měla. Jsou místa, kde si ale klidně dám hamburger nebo sendvič... proložený zeleninou, avokádem atd. Podobně nemůžu mexické z různých chains, bývá mi po něm zle. ALe opravdovou mexickou kuchyni (plněné papričky, mořské obludy zapékané se sýrem atd.) - to jednou za čas můžu. Chicken nuggets u nás nejí nikdo. Pizzu ano - ale přesně - bez salámů a humusů...

Nicméně asi vedou vietnamské polívky a thajská / malajská kuchyně. Sushi taky můžu, ale s čtyřčlennou rodinou to už poněkud leze do peněz. No a pak máme oblíbenou taiwanskou hospodu... oběd pro celou rodinu tam pořídíme za třináct dolarů - ale tam jsem schopná pozřít celkem asi tři nebo čtyři jídla... slizovaté polívky, shnilé ryby a vepřová žebírka plná tuku fakt nemusím... Jde o to, co si člověk z které kuchyně vybere.... já jsem v Česku za dva týdny přibrala tři kila.... holt jsem se cpala smažákama a pila hromady píva ~k~
Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 11599

Re: Skolni obedy

1.8.2008 23:13:13
Dreo jak uz jsem psala niz,tak ja nemam nic proti chicken nuggets a pizze,sama je davam.Ale mam proti tomu,aby se davalo kazdy tyden to samy,a jidelnicek sestaval z peti veci.Myslim,ze mame na mysli to samy,akorat to spatne vyjadruju.Sloh nikdy nebyl moji silnou strankou.

Ta Bohemia restaurace je jedna z tech,v kterych jsem v Chicagu byla ;)Ale uz je to davno,jeste pred detma.

Ve skolce se nastesti moje deti cist neuci,jenom pismenka.Tak tohle resit nemusim.Cteti je az v kindergarden.
DreaS 65678

Re: Skolni obedy

1.8.2008 19:21:27
Jeste se pripojuji...chtela jsem svym prispevkem rict,ze vsude chleba o dvou kurkach a vsude jsou nejake problemy.
Miso,my take nemame na to,abychom kupovali vse organic,snazim se jenom kupovat napr.ovoce a zeleninu, urcene k prime spotrebe a tam ty ceny zas tak rozdilne nejsou.To radsi nekupuji zbytecne sladkosti a pochutiny a radeji detem misto bonbonu oloupu a nakrajim dve jablka nebo dam seedless grapes a to bys mela videt,jak to do vsech deti-hlavne nasich sousedu-americkych deti-zahuci-nejsou na to az tak zvykle,maminky jim radeji nasypou chips. A kdyz byli deti mensi,presnidavky jsem radeji moc nekupovala ,prislo mi jednodussi uvarit kus brambory,mrkve,cukety a hodit tam kureci nebo kruti a bylo.My se stravujeme mezinarodne-varime mexicka,cinska,thajska,vietnamska,indicka,havajska jidla,z ceskych nejaka dusena masa.Mne jen zveda ze zidle brojeni proti pizze,chicken nuggets,hamburgers atd.-vzdyt co je spatneho na italske pizze,pokud se neji denne a nedava se na ni salam,ale treba pouze syr,co na hamburgeru-vzdyt my jsme take jedly karbanatky a sekanou a takhle aspon deti navic dostanou kus zeleniny a co nuggets?Vzdyt kolikrat jsme mely k nedelnimu obedu vyborne ceske rizecky navic se silne nezdravym bramborovym salatem.Nic se nema prehanet a ja svym detem klidne obcas dopreju Mc Donalds,ovsem s nesolenymi hranolkami.:-©
Beremi 80377

Re: Skolni obedy

1.8.2008 18:58:14
Dik, vzdycky tady najdu neco uzitecneho. Jak jsem doma,asi nektere veci zbytecne resim. Pekny vikend vsem.
Gabulina,Eliska a Alenka 3543

Re: Skolni obedy

1.8.2008 18:34:16
Rosnicko, na uceni ze skolky se vykasli. Zaklady cteni ji nauci v KG. My jsme doma ucili jenom CJ, AJ jsme nechali na skole + doma samozrejme delame ukoly a cteme v AJ. Eliska je celkem bez problemu - obcas nevi nejake slovo jak v CJ , tak i v AJ - v pohode, neres to. Dvojjazycne deti nemuzes srovnavat s jednojazycnymi-tam ten vyvoj jde trosku jinak.

Rika se, ze nejhorsich je prvnich 5 let, tak uvidis. ja jsem si ze zacatku balila kufry casto, ale ted uz se mi zpatky moc nechce. Aspon s detma si myslim, ze je tu pohodovejsi zivot - muzes autem kamkoliv, lidi jsou ochotni a usmevavi, v obchode ti pomuzou, temer nic neni problem...

A uz opravdu mizim :-)
Gabulina,Eliska a Alenka 3543

Re: Skolni obedy

1.8.2008 18:27:29
Miso, ta restaurace neni primo v Chicagu - tedy ja nevim, jestli je to uz Chicago a nebo ne. My jsme jeli nakupovat do IKEA Bolinbrook z tama jsme jeli do Bohemian Restaurant asi tak 10 minut- vubec netusim, kde to je. Ale chlapi tam chteji priste zas a holky taky, tak se podivam :-) Ja jsem pred tim ridila celou cestu do Chicaga a ten kousek do restaurace potom ridil manzel a ja jsem byla rada, ze se vezu - kam, to mi bylo jedno ;)

jdeme plavat, tak ahoj a preji pekny vikend :-)
Beremi 80377

Re: Skolni obedy

1.8.2008 18:23:15
Jeste k uceni. Ve skolce jsme dostali asi 40 slov, ktere se ma naucit cist. Zatim jich umi 7. Kazde zvladnute si dava hrde na nastenku. Ovse za zbyvajici 2 tydny prazdnin toho uz asi moc nestihneme.
Pismenka ma tendeci cist jako letter, ne sound. Pak to nejde spojit ve slovo ani v jednom jazyce.
Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 11599

Re: Skolni obedy

1.8.2008 18:21:43
Gabulko v Chicagu mam spoustu kamaradu a v ceskych restauracich jsem tam byla nekolikrat.Kde jste byli?

V NYC cesky restauraci taky vari mexici,ale vari dobre,naucil je to cesky majitel.Kde bys chtela najit tolik ceskych lidi,co by chteli delat za malo muziky v hospode.

Jdeme do bazenu,tak zatim.
Beremi 80377

Re: Skolni obedy

1.8.2008 18:15:02
Tvoje "nikdy nerikej nikdy" je mi hodne blizke. Momentalne jsme tu 6 mesicu. Puvodne jsme se chteli uz ted vracet, kvuli nastupu skolni dochazky. Nyni uvazujeme o dalsim roce a pak se uvidi...
Gabulina,Eliska a Alenka 3543

Re: Skolni obedy

1.8.2008 18:12:51
Roznicko, mensi deti vic mixuji slova dohromady-casem ty jazyky oddeli. Se starsi dcerkou se soustred na CJ, anglictina se prida sama-o to nemusis mit strach. Dcerka zacala vic cist az v druhe polovine prvni tridy, takze zbytecne nespechej.

Sally, ja taky jim rada venku - hlavne kdyz nemusim varit :-) Ale o vikendu me nasrali. Byli jsme v Chicagu a kamarad nasel ceskou restauraci-podle nazvu. Uvnitr obsluha Polky a Mexici v kuchyni. Chlapi si dali svickovou a koprovku a ja jsem mela chut na madarsky gulas-jim to chutnalo, me vubec :-© Jinak si taky dam rada asijskou kuchyni, ale nesmi tam byt nic, co plave ve vode. ted po nekolika tydnech bez kuchyne se tesim, az si neco uvarim. Manzel a holky se tesi na rajskou :-)
[<<Předchozích 60] Názory 6170 z 30351  [Dalších 30281 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.