| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Dle regionu : Maminky v Severní Americe - USA

Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 30351  [Dalších 30271 >>]
Gabulina,Eliska a Alenka 3543

Re: Skolni obedy

1.8.2008 18:04:10
Rosnicko, me by nikdy nenapadlo jit do skoly na obed, ale mam jednu kamaradku-americanku- a ta vi o vsem v sirokem dalekem okoli, kde je co zadarmo, na sleve... Do skoly se da jit na jidlo jenom pres leto a to jenom do nekterych skol. Je to program pro deti-Summer feeding program- snidane a obed jsou zdarma a pokud si chce dospeli vzit stejne jidlo, tak musi zaplatit asi 2,5 dolaru. My tam jdeme jenom obcas-treba kdyz se vracime z plaze a nestiham s jidlem, tak si tam trochu zobnou a na chvilku se zasyti a ja potom doma rychle neco uvarim a nebo tak jdeme s ostatnima maminkama a s houfem detia deti si potom hraji spolu na hristi za skolou.Posledni dobou jsem tam zase obcas zasla, protoze uz 4 tydny nemam kuchyn a nebo kdyz jsme spechali z Art campu, ktery koncil v 11:30 a ve 12 jsme sli plavat na high school, tak jsme si pred plavanim skocili rychle neco zakousnout a sup do bazenu.

Jo a mozna jsme v USA nastalo - to jeste nikdo nevi. tak jak jsem se driv chtela porad vracet, tak ted se mi chce min a min a asi zustaneme, ale nikdy nerikej nikdy...-nechavame tomu volny prubeh.
sally 3140

Re: Skolni obedy

1.8.2008 18:04:06
Asi záleží na tom, kde bydlíte.... my se "venku" stravujeme hrozně rádi... a v Česku jsme teda trpěli a bylo nám blbě... milujeme asijskou kuchyni obecně, já nemusím moc čínský (i když taky jak který). Nejvíc asi u nás frčí thajská a vietnamská.
Občas skončíme u nějakých hranolek a tak, zvlášť na cestách. Děti napřed byly nadšený, ale teď už to taky nechtějí. Chiken nuggets nepozřou. Pizzu někdy. Hot dog - občas ten starší... takže většinou objednáváme nějaký sendvič se zapečeným sýrem nebo tak.
Takže pokud jsou děti zvyklé na domácí kuchyni, tak bych se neobávala, že propadnou hamburgrům. Oni si to rádi dají, že je to změna, ale nevyžadují.

Doma hodně vařím v pomalém hrnci. Dětem to chutná, protože je z toho hodně měkké maso. Takže doporučuju. Hlavně že člověk netráví hodiny u plotny a že se to nepřipálí, když to člověk honem neodstaví.
Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 11599

Re: Skolni obedy

1.8.2008 18:03:15
No opravdu zajimava diskuze.
Ja teda urcite nemam na to kupovat vsechno organicke.
Pokud maji v Costcu neco organickeho,tak to koupim,ale do Whole food nakupovat nechodim...
Takhle utratime za jidlo sileny penize.
Malymu kupuju presnidavky organicky,jenze to je o jinych penezich.
Loni jsem hlidala cely rok jednu dvouletou holcicku,ale s dvema a brichem jsem toho mela plny kecky.Pravda je,ze jsem si tim vydelala na ojety auto,protoze to moje uz skoro nejezdilo.
Ale hlidani uz ne,uplne mne staci moje:).

Nasi me naopak rikaji,at se do Cech nevracim,ze tady to mam lepsi.V CR bych tri deti neuzivila.Mozna bysme si horko tezko nekde koupili byt,za barak,ktery bysme tu prodali,ale na vybavu by uz nestacilo.Cena jidla a obleceni je v CR tak nehorazna,ze bysme meli,co delat,abysme se uzivili.
Moje segra zije v Praze,a krome svoji prace,ma jeste dva vedlejsaky:(.Ma dve deti.
U nich ve skole teda maji obedy velice dobry,s porovnanim s tim,co je tady.Kluk chodi na zakladku a holka na ucnak...
Tak mozna to zalezi na skole.

Dreo moje deti maji odpoledni svacinu,urcite je nenacham od 12 do 18 nic nejist.

Verca zatim rika pismenka cesky a anglicky.Cesky dokaze precist-slabikovat nektery slova ze slabikare,anglicky necte.Ve skolce probirali kazdy tyden jedno pismenko,tak jsem ji rovnou ucila ty v cestine.Ona dava prednost cestine,takze v tomhle je to super.
Natalie (ta druha) to placa.Snazi se cesky,ale obcas ji tam vlezou anglicky slovicka.Dava prednost anglictine a zacala mluvit daleko pozdeji,takze s ni je to tezsi.Zacala obou jazykama najednou.
Verca mluvila nejdriv cesky a az po tretim roce anglicky.
Kazda je jina,pritom obe narozeny tady a obe vedeny stejne.;)
Gabulina,Eliska a Alenka 3543

Re: Skolni obedy

1.8.2008 17:56:03
Andreo, diky za pohled z druhe strany brehu oceanu :-)

Rosnicko starsi dcerka se narodila v CR, obe holky jsou dvojjazycne, CJ a AJ + snazim se o slovenstinu-slovenske pohadky v TV a cteme a obcas s nimi mluvim slovensky.

Starsi cte a pise cesky - v ramci moznosti prvnaka:-)
Zrovna vcera cetla sestricce Ctyrlistek a minule Cervenou Karkulku z knizky - neco uz precte pekne, neco slabikuje, sem tam nejake slovo nemuze zdolat vubec. Taky ji bavi porad nam vsem psat nejake vzkazy a momentalne pise dopisy trpaslikum ;):-D

Uz ve skolce se ucili pismenka a ja jsem si s ni doma o tom povidala a rikala ji, jak se ktere rekne cesky. Zkratka se ucime tak nejak prubezne- to co delaji ve skole, my delame neco podobneho doma. Musis se pripravit taky na to, ze pokud budes ucit dite obema jazykum naraz, tak ti to bude ze zacatku mixovat dohromady. V prvni tride jim treba diktuji nejaka slova a deti je maji psat, aby se naucili, jak se ktere slovo pise a Eliska to slovo napsala tak, jak ho slysela- jako v CJ-anglicky to bylo samozrejme spatne. nebo si me ucitelka volala do skoly, ze musime s Eliskou vic cist, ze spatne cte. Tak ji rikam, ze doma cteme hodne a Eliska cte pekne, jenze ji nemuze srovnavat s ostatnima detma, protoze ona cte dobre jenom to, co zna, ale nikdy nemuze precist dobre slovo, ktere nikdy nevidela a vubec nevi co znamena! Vsechno to chce cas a podle me tak 2-3 roky a bude uplne bez problemu v obou jazycich.

Elisku jsem ucila pismenka tak, ze jsme pismenka psaly na tabuli, do sesitu, hledali v knizkach... Cist jsme ji ucili z knizecek pro male deti - kratke rikanky, basnicky, z casopisu pro deti: Meda Pusik, Slunicko, z knizky: Ferduv slabikar... a hodne a radi cteme.
DreaS 65678

Re: Skolni obedy

1.8.2008 17:36:19
Ahoj holky,jsem na leto v Cechach a nahodou jsem se koukla na diskusi a nestacim se divit.Bohuzel ta doba,kterou si asi vetsinou vsechny pamatujeme z dob detstvi je tady,v Cechach davno pryc!Nevim,jestli jste si posledni dobou tady-myslim v CR-kupovaly treba maso,zeleninu a jine potraviny?Pokud nemate znameho reznika,je to opravdu hruza ,zeleninu ve vetsine pripadu prodavaji Vietnamci,moznost kupovat BIO miziva a hlavne neni zaruka,ze jde opravdu o ORGANIC,navic ceny jidla neuveritelne vysoke a uroven sluzeb take -krome par potesujicich vyjimek -stale stejna.Ceske deti a i dospeli jsou stale tlustsi a valeji se stejne jako Americane u pocitacu a TV.Postavilo se tady diky EU spousta krasnych detskych parku,ale deti si na nich stejne prilis nehraji,protoze jsou zavrene doma.Takze zadne velke idealizovani.A je pravda,ze deti v americkych skolkach nenosi backurky,nemaji postylky a husti se do nich abeceda atd.,na druhe strane jsem si nevsimla,ze by nejak americke deti meli vic ploche nohy a problemy se zady-viz napr.neexistence hlubokych kocarku,zdravotnich boticek.Tady ceske deti nosi stejne jako ve Statech Crocs a klasicka ceska boticka se shani uz tezko..Proste zavisi na rodicich,jakou zvoli stravu,je holt takova doba.Ceska strava zdrava opravdu neni a i kdyz se v ceskych skolkach snazi,se zdravou vyzivou to moc spolecneho nema(zatim).My zijeme na JIhu,kde stejne stravovaci rezim deti musim tomu uzpusobit.Mala ted jde do KG a kluk na dva dny v tydnu do skolky,takze to budu take resit svacinou,kterou dana skolka povoli a pak vydatnym teplym obedem okolo 3pm.Pripada mi to i zdravejsi,protoze deti stejne od 12-1 pm do vecere nevydrzi a takhle se aspon nenacpou vecer.Jsem tady v Cechach uz dva mesice a uz se zase tesim zpet,az pujdu nakupovat do naseho texaskeho supermaketu-koupim si veprove,ktere je opravdu veprove,kureci,ktere nesmrdi hormony a hlavne si u pokladny prijemne popovidam,zatimco mi jidlo vylozi a nalozi do kosicku a ja se se dvemi detmi za zady budu moci v pohode zkontrolovat,co jsem nakoupila.PA Andrea:-D
Beremi 80377

Re: Skolni obedy

1.8.2008 17:35:35
Zajit jist do skolky na nenapadlo, varim kazdy den obedy i pro manzela, ma to z prace kousicek. U male urcite nejde o zakazane ovoce. Pokud jsme nekde na vylete, radeji bude dobrovolne o hladu nez aby snedla hamburgr.
Gabuli, jestli jsem dobre pochopila, tak tvoje deti jsou narozeny v USA. Asi pouzivaji oba jazyky stejne. Jste tu nejspis na trvalo.
My jen docasne, mala bude muset delat zkousku ze cteni cestiny. Mate nekdo zkusenost, jak ucit dite cist? Myslim jestli oba jazyky soucasne, pripadne se kterym pockat?
Gabulina,Eliska a Alenka 3543

Re: Skolni obedy

1.8.2008 17:25:15
Rosnicko, moje dcerka jde do 2. tridy a zatim ji nezlomili :-) Ale u nas je fakt dobre, ze ted pres leto muzeme kdykoliv zabehnout do skoly na snidani a nebo obed a holky tak nemaji pocit zakazaneho ovoce, ale vi, ze se to ve skole opravdu jist neda :-©
Gabulina,Eliska a Alenka 3543

Re: Skolni obedy

1.8.2008 17:22:32
Miso, ja jsem doma od te doby, co se Eliska narodila- takze 7,5 roku. Uklizet chodim vecer k nasemu zubari 2x tydne, kdyz manzel prijde domu z prace :-)
Driv jsem hlidala kamaradkam deti a to jsem si vydelala tydne okolo 200 dolaru. Ted mam penez min, ale jak Alenka pujde do skoly, tak si jeste chci neco najit - asi zase uklid. Prace nic moc, ale dobre penize a hlavne nemusim resit nemoci deti a prazdniny. Neboj, casem se to u vas taky zlepsi :-)

Day care taky nemam rada - sousedka naproti nas ma day care a kolikrat je mi tech deti lito. Obcas si tam jdu pokecat a holky pohrat a kdyz nekdy potrebuju, tak je tam muzu na chvilku nechat, ale vetsinou si deti vzajemne hlidame s kamaradkama. Ted uz ani moc ne, protoze to neni potreba. Vsechno si vyridim, kdyz jsou holky ve skole a skolce a kdyz jdu treba uklizet a manzel jeste neni doma, tak si je vezmu sebou a on se pro ne jenom zastavi. Taky tu maji americke babi a dedu, takze kdyz nutne potrebuju, muzou byt u nich a v pripade nouze, kdyby se opravdu neco stalo, tak je muzu dat k nekolika sousedum - mame mezi sebou dobre vztahy a ti lidi se mezi sebou znaji treba i 40 let - tady okolo nas se moc lidi nestehuji.

No nic drz se - s penezma je to tezke ;(( A co vasi rodice - nerikaji vam, at se vratite, ze vam v CR bude lip ?
Beremi 80377

Re: Skolni obedy

1.8.2008 17:13:51
Ahoj holky, Vase tema me inspirovalo k rozhovoru s dcerou, po prazdninach jde do 1st Gr. Doma nechce jist skoro nic, tak jsem spolehala na priklad deti v Kinderg. Pry by si muj rizecek i neco jineho ode me rada dala. Hamburgery ani pizu nechce, snad jen hot dog ci chicken strips. Jsem zvedava, jestli ji to vydrzi. Svacinky mela vloni taky v ceskem stylu a docela je jedla.
Misa-Verca02,Natalka04,Lukas07 11599

Re: Skolni obedy

1.8.2008 16:59:56
Nase high school stoji za prd:(.Je jedna z nejhorsich v county.Nez tam holky pujdou,tak se musime prestehovat.Nato,jaky platime tax,tak je to sila:(.Takze tam sport nehrozi.Nejblizsi YMCA s plavanim je od nas skoro pul hodiny,a to je zrovna u zazobany mesta,takze podle toho vypadaji i ty ceny:(.Summer camp tam stoji 400 na dva tydny.
Jo my holt nepatrime mezi ty prachace.Ja uz jsem sesty rok doma s detma a manzel je service manager-delaji service na printing presses.
Do prace zatim neplanuju jit,se trema bych dala vic za hlidani,nez bych vydelala.A hlavne malymu je teprve 10m a do americky daycare ho davat urcite nechci.
[<<Předchozích 70] Názory 7180 z 30351  [Dalších 30271 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.