| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Halloween

  (?)
 Názory 110 z 524  [Dalších 514 >>]
Čumča. 160024
31.10.2023 11:17:39
"souhlasím s tím, že tradice jsou tmelící rodinný i společenský prvek a že zábava má v životě své místo."

no sláva~t~ však my z tebe Ropucho to mravokárcovství dostaneme, nakonec i na Stardance koukneš~:-D
Čumča. 160024
31.10.2023 11:15:58
Rose, to je skvělý~R^
Ropucha + 2 120300
31.10.2023 9:54:53
Rose, myšlenka (radostného) překonání strachu ze smrti, tmy, duchů atd.. je dobrá, to je pro děti myslím přijatelné vysvětlení Halloweenského třeštění :-)
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
31.10.2023 9:24:57
ropucho, jen ještě k "happy halloween" ~:-D
teď zrovna jsme o tom mluvily s nejmladší dcerou - v rádiu řešili klasicky halloween vs dušičky, tak to byla hezká příležitost to rozebrat ~:-D takže jsme si vysvětlily, že dušičky jsou o vzpomínání na naše zesnulé, kteří už s námi nejsou a jsou jen v našich srdcích a myslích, že svíčku zapálíme jen na znamení, že na ně myslíme... zatímco halloween je o tom mísení světa živých, mrtvých a nemrtvých, a taky o přijetí strachu... ze smrti, ale především o překonání strachu ze strachu... proto se lidé vzájemně straší, zahánějí tím vlastní strachy (zlé duchy) a tím, že se strachu postaví a překonají ho, mohou jít snáz dál... že když se bojí jít do sklepa, je to strach z toho, že se bude bát, když ovšem ten strach překoná a do toho sklepa se nakonec vydá, obvykle zjistí, že tam není čeho se bát... proto si v klidu a bezpečí domova společně pustíme strašidelný film, abychom si ten "strach" ochutnali společně, když víme najisto, že je to jen jako...
Ropucha + 2 120300
31.10.2023 9:05:22
Rose, rozumím, jak to myslíš.
Já mám od určité doby problém "slavit", když pro mě není srozumitelný předmět oslavy (což konkrétně při Halloweenu příliš není - chápu pohanskou mytologii, magii dlouhých nocí a představy otevřených hrobů, ale "Happy Halloween" mi smysl nedává), ale souhlasím s tím, že tradice jsou tmelící rodinný i společenský prvek a že zábava má v životě své místo.
Ropucha + 2 120300
31.10.2023 8:55:27
Slavení jídlem (a pitím) je myslím všeobecně nejoblíbenější napříč generacemi :-)
Inka ..|-.|-.-|.- 141843
31.10.2023 8:47:29
Taky slavíme především jídlem. Využívám příležitost vyzkoušet něco zajímavýho.
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
31.10.2023 8:38:39
" ne každý musí chtít "slavit" všechno"

ropucho, zase tolik ke slavení toho není, to by pak nebylo vytržení ze všednosti, ale všednost sama ~:-D
a upřímně většinu svátků jsme si modifikovali trochu po svém, slavíme tak, jak nám to připadá přirozené, samozřejmě s výrazným ovlivněním obecných zvyklostí... i ty děti obvykle vědí proč děláme, co děláme, nejen že slavíme, ale mluvíme o tom před, během i po svátku jako takovém :-) tupé "poskakování s mávátky" by pro mne taky nebylo ~;)
no a teda nemalým dílem se na "úspěšném slavení" podílí specifické jídlo ~:-D jsme prožraná rodina, máme rádi dobré jídlo a tak se klidně stane, že celý svátek je postavený především na jídle, jako třeba husí hody na sv. Martina - manželův svátek je v tom nakonec tou nejmenší věcí (vlastně jen "dostane k svátku" hostinu ~:-D)... děti se těší na husu na kaldoun, na tousty s jatýrky, na brusinkové zelí i sladké rohlíčky - tahle večeře je pro ně takřka na úrovni štědrovečerní večeře ~:-D
Ropucha + 2 120300
31.10.2023 7:08:00
"zábava žádný hlubokomyslný vznešený přínos nemá, je to zábava"

Přesně tak.
A to mám na mysli, že každému nemusí vydržet nadšení pro jakoukoliv zábavu.
Ropucha + 2 120300
31.10.2023 7:03:41
Rose, ale jo, vím, každý folklór má nějaké kořeny, jen jsem chtěla podotknout, že ne každý musí chtít "slavit" všechno. To se netýká jen Haloweenu.
Jinak ano, společné zážitky jsou stmelující a nevšední vybočení ze všedních dnů prospěšné.
 Názory 110 z 524  [Dalších 514 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.