| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Ostatní : Halloween

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 524  [Dalších 494 >>]
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
30.10.2023 10:45:53
"nemáme právo těm dětem kazit radost, když tenhle svátek mají rádi"

přééésně ~R^ za mne je každý důvod k oslavám dobrý, každá záminka k vybočení ze všednosti, každá příležitost pro vytváření rodinných tradic - to je to, co si děti pak pamatují, to vytváří soudržnost, to spojuje sourozence i v dospělosti...
nic nebrání tomu, aby si člověk ty tradice přizpůsobil vlastním potřebám, pokud s něčím vyloženě nesouzní, není nutné se zapojovat, jen je prostě zbytečné to hanit...
nám se doma zabydlelo hned několik svátků, které děti vnímají jako naprosto nezbytné, jsem za to ráda, i když občas hudrám, že se na to můžu vykašlat (třeba na husí hody na sv. martina), ale na druhou stranu vidím, že i starší děti to pořád chtějí s námi "slavit", je to pro ně důležité a to za to stojí ~:-D
Čumča. 160024
30.10.2023 10:43:37
Fed, slaví se možná kdeco, ale nadchnout děti, aby strávily nějakou dobu tvořením jakéhokoli druhu - ochotně, s nadšením - to je někdy docela těžké~d~

A já si všimla, že tohle zrovna kluky baví hodně~d~ Holčičky i bez vnější motivace rády barví vajíčka, zkouší různé techniky s vlnou, plstí, voskem atd., adventní výzdoba je baví, ale kluci ne, ty už tohle prudí, jak se to opakuje od školky rok co rok.
Federika 14090
30.10.2023 10:30:43
Ale jo,slaví se kdeco a proč ne tohle:-) Já se fakt neangažuju, ale děti si vyřezaly dýně, koupily si vždycky nějaký barvy na obličej a v kostýmech se vyblbly. U dcery v katolický škole Halloweena fakt mít nebudou~:-D, ale vyblbne se jinde.
Čumča. 160024
30.10.2023 10:28:14
Fed, přesně - nemáme právo těm dětem kazit radost, když tenhle svátek mají rádi - v místní vesnické škole si děti samy vyzdobily školu, parapety, chodby - krásná výzdoba s dýněmi, listy, přírodninami všeho druhu, spousta svíček - na nástěnkách spousta nádherných tématických výkresů, bylo vidět, jak si to užívají~d~

Byla jsem k Halloweenu zdrženlivě skeptická, ale úplně jsem to potlačila, když jsem viděla, jak to děti baví.
Čumča. 160024
30.10.2023 10:24:35
https://www.msn.com/cs-cz/lifestyle/lifestyle/kulturn%C3%AD-poklady-du%C5%A1i%C4%8Dek-tradice-kter%C3%A9-udr%C5%BEuj%C3%AD-pam%C3%A1tku-%C5%BEivou/ar-AA1j4jGP?ocid=msedgntp&pc=ASTS&cvid=bb6d8494ff6a434c81b23e168c13228f&ei=66
Ropucha + 2 120300
29.10.2023 21:52:48
Federiko, my na venkově jsme pozadu, před deseti - patnácti lety nic takového nebylo.
Dneska už je to rozšířené a populární, i v mateřinkách chodí strašidýlka.
Federika 14090
29.10.2023 21:24:47
Ropucho ~:-D
moje děti z toho byly vždycky nadšený. A kostýmy strašně řešily:-) Starší brácha vyráběl tomu mladšímu-úplně hororový věci:-)
Ropucha + 2 120300
29.10.2023 21:08:08
Ne.
Když byly děti malé, vydlabávali jsme dýni a dávali do ní svíčku.
Jen tak, jako dekoraci.
Ve školce ani na ZŠ žádné tématické karnevaly nemívaly.
Jsem dost ráda, že mě to takto minulo, nejsem typ na duchařské nebo čarodejnické třeštění.
Federika 14090
29.10.2023 17:16:36
Úplně ne, ale děti mívaly v škole halloweenské párty a teď k nám v úterý taky přijdou děti z vesnice, na Trick or Treat, takže jsem nakoupila nějaký sladkosti...
Blanče 42184
29.10.2023 16:56:09
My slavíme, letos 21 rok. Potřebovali jsme nějakou protiváhu ke květnovým narozeninám, když jsme se nastěhovali do velkého domu a konečně si všichni mohli pozvat všechny kamarády:-). Takže Halloweeny děláme tématické, jednu dobu hodně dětské, průvod v maskách dědinou zakončený pronájmem místní sportovní haly a sportovními aktivitami v kostýmech, soutěž o zákusek nejhnusnější vzhledem ale nejlepší chuťově (vítězové namátkou občůraná dlažební kostka z makového řezu, mozek, popelník s vajgly z marcipánu..), soutěž o nejlepší masku a nejkrásnější dýni. V posledních letech je přímý termín nějak hektický, takže posunujeme a v maskách blbneme na vánočních trzích. Objevila se další generace, letos spojíme s místním lampionovým průvodem a ohňovou show, které jsou taky posunuty až ke konci listopadu. Ale jinak of topic k výzdobě, dneska jsem vylezla na zahradu s rozhodnutím uklidit truhlíky, ale muškáty vypadají líp, než v létě, takže se snoubí s dýní co vyřezaly děti.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 524  [Dalších 494 >>]

(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.