| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Záliby : Akvárium

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 400] Názory 401410 z 1828  [Dalších 1418 >>]
*Owls* 35567
26.2.2012 16:25:12
Předpokládám, že máš tedy nějakej set, kde je v "krabičce" filtr a vzduchování. Mělo by se snad dát zapnout zvlášť filtr, zvlášť vzduchovač a zvlášť topení. Ne? Jinak bych koupila za pár korun vzduchovací strojek a za pár halířů hadičku a vzduchovala takto zvlášť. Ale jinak myslím, že nějak musí jít vypnout filtr. Já jsem si kupovala motorek, když jsem měla v malém akváriu potěr, tak vím, že ten nějaký obyč. motorek stojí třeba 150Kč? Pak prodávají hadičky, které jsou záležitostí opravdu pár korun.
15.5Mišel12 124451
26.2.2012 16:19:04
Kamčo ano,už jsme zvýšili teplotu a sůl jsem taky dala.Byly zvyklý na poměrně "studenej odchov",tak jsem zvědavá,jestli tu saunu teď zvládnou.
Filtr máme ale i se vzduchováním~RvBez filtru to zvládnou,ale co bez vzduchování?
*Owls* 35567
26.2.2012 16:10:52
Máš pravdu, že se má filtr vypnout, ale kdo má závojnatky ví, že za jediný den udělají z akvária takovej psasečinec...~o~ Tak jsem vyndala uhlíkovaj filtr a místo běžných náplní filtrovala přes něco jako houbu na mytí aut, kterou jsem při každém čištění filtru vyhazovala. Zbavila jsem se alespoň těch hrubých nečistot. V akvaristice si všimni, jak mají závojnatky téměř na 99 % vždy kalnější a špinavější vodu. Takovou dobu bych to prostě bez filtru nedala. Myslím, že tetry a neonky to bez filtru zvládnou snadno, musí se víc vzduchovat a jestli si dobře pamatuju, tak zvýšit teplotu vody v akváriu? Na to se někam mrkni, nebo ti tady jistě poradí zkušenější akvaristky~;)

Já jsem léčila ještě po staru nějakým přípravkem snad od Sery a přidávala jsem kuchyňskou sůl. Teď mi známý povídal, že opravdu účinný bleskový lék je EXIT. Je prý poměrně drahý, ale vyjde na snad až na 1000L vody. No zkušenost s ním nemám, ale vývoj jde dopředu~;)
15.5Mišel12 124451
26.2.2012 15:43:00
Četla jsem,že pokud to jde,bylo by dobrý filtr úplně vyndat,alespoň na 8-10 dní.Máme tetry a neonky,tak nevím,jestli to bez filtru zvládnou nebo ne?
A jak ho "vydezinfikovat"?
*Owls* 35567
26.2.2012 15:39:04
To je mi tě líto~Rv My jsme ji měli před lety v akváriu se závojnatkami. Já myslím, že od začátku do úplného konce, kdy měly ryby v podstatě čistou vodu to trvalo snad měsíc a půl? Ale byla to piplačka. Ony jsou závojnatky dost velká "prasata" i bez nemoci, a v případě krupičky jsem jim musela filtr a část vody čistit a měnit snad denně. Žádná z ryb se neodebrala do věčných lovišť~R^ Ale teď mi dochází, že se jim na tělech objevovala snad postupně. Prostě vždycky, když jsem už myslela, že je konec, tak se objevily další tečičky...

V pátek jsem mluvila se sousedem kterej říkal, že si ji před nedávnem taky dotáhli domů a až na 2 rybky, jim vychcípalo celé akvárium!~Rv~Rv~Rv Přišla na to řeč, když jsem mu říkala o trápení s hnědými šneky, které jsem si dotáhla s rostlinou. Říkala jsem, že na ně nic nefunguje, Heleny je nežerou a i když do té vody liju "litry" jedu, stejně tam jsou... Tak mi povídal, jestli nechci pár naběraček té jejich vody~;)~t~ Docela mě tím pobavil, i když je mi líto, že u nich to takhle dopadlo. Sousedka je letitá akvaristka, tak je vidět, že někdy se prostě nedaří i zkušenému~d~ Nám ryby nechcípají. Já je nosím zpět do zverimexu, protože starost o 10 akvárií bych nezvládla a jak ty ryby rostou, pořebují více a více místa.

Držím palce, ať nad nemocí zdárně zvítězíte
15.5Mišel12 124451
26.2.2012 15:09:57
Tak jsme si do akvárka zatáhli chorobu~n~
Nemá někdo zkušenost s kožovcem?Léčbu jsme zahájili-zajímá mě,za jak dlouho by měly být rybky fit(pokud se zadaří)..
Dryjádo,jak se daří tobě?
Pištová 124795
11.2.2012 9:23:46
to je jediné co do akvárka taky liju~x~
jedna plus dvě 90247
11.2.2012 9:19:49
~6~
Náhodou jak to čtu, tak mě to docela navnadilo akvárko taky založit. Dět by určitě chtěly, všude se na akvárka lepěj.
Ale obávám se, že by to dopadlo jako u našich, když jsem byla malá a naši podlehli mojí touze po prvním zvířátku. Akvárko bylo bez péče, zelené. Ryby žily a vesele se množily, jen se občas chtěly podívat skrz sklo, což moc nešlo, tak vyskakovaly (první půlrok jsme tam neměli ani víko ~f~). Některá se občas netrefila zpátky, to byly jediný úmrtí. Možná páchaly sebevraždu.
Pištová 124795
11.2.2012 9:15:44
hm,tak my asi měli vždycky smůlu-žilo maximálně 4 roky~d~
Palatnice
  • 
11.2.2012 6:47:05
Dryado, jestli jsi z Prahy, tak si přijeď pro paví očka - Endlerky. Už nevíme, co s nimi, asi je začneme zabíjet, máme jich mraky a už není komu je dávat. Mail je HorniPalata (zavináč) centrum.cz

Nebo kdokoli jiný by měl zájem, třeba i na skrmení želvám či masožravkám...
[<<Předchozích 400] Názory 401410 z 1828  [Dalších 1418 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.