| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Alergie

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 6285  [Dalších 6255 >>]
neznámá 91073
11.2.2024 11:20:37
ATB mi dal lékař na pohotovosti, to jsem zapomněla připsat.
neznámá 91073
11.2.2024 11:18:02
ATB, mám oteklý a prokrvený krk i mandle, prý to vypadá na počátek angíny, proto antibiotika.
ALe já nevím, hůř se mi polyká, ale v krku jak při angíně mě ani náznakem nebolí.
Injekci nemám psanou ve zprávě, myslím, že říkal Epipen, co vím jistě, tak dlouho a hodně bolela.

Kdyby k tomu nebyl ten otok obličeje, tak bych řekla, že covid, ty ruce vypadají jak covidové prsty, akorát já to mám rozlezlé i na dlaních a včera jsem ležela s virozou, ale domácí test dnes ráno negativní a doktor na pohotovosti test nedělal.
vlad. 38059
11.2.2024 11:11:37
Neznámá, a proč máš ATB, ty už si měla před alergickou reakcí? Víš, co bylo v té injekci?
neznámá 91073
11.2.2024 10:59:46
Měla jsem silnou alergickou reakci, netuším na co. Notně mi otekl obličej, uši a mám svědivé a oteklé dlaně. Vypadám jak z kresleného filmu.~8~~t~
Na pohotovosti píchli injekci prý dvojitou dávku, v poledne si mám vzít Prednison a večer Dithiaden + ATB po dvanácti hodinách.
Už je to dvě a půl hodiny od injekce a stále přibývají svědivé fleky po těle, začínají mě svědit i plosky nohou a obličej nejeví známky splasknutí.
Neměla už by injekce po té době zabrat? Už začínám být dost nervozní, je to dost nepříjemné.
Manžel mě už posílá znovu na pohotovost.
Vím, že tu jsou lékařky nebo někdo má stejnou zkušenost, jak dlouho ještě čekat?
Ivatema 52511
5.1.2023 21:45:16
Mám alergii snad na všechna zvířata, bez ohledu, jestli mají chlupy, nebo ne. Hned začnu kýchat, svědí mě oči a teče mi z nosu. Kdysi jsem dětem dovolila morče. Myslela jsem, že si zvyknu.Po měsíci jsem skončila v nemocnici se zápalem plic.

77kraska 132593
4.1.2023 19:13:31
Kat, ja mam davnou osobni zkusenost s vice utulkari na jednom statku, kde jsem docasne bydlela, a pak s jednim utulkarem posledni rok u znameho...nejsou uplne bez problemu, ani jeden z nich, je to neco jineho nez moje fenecka piplana odmalicka, ktera je klidna a neboji se, ze nedostane do misky nebo ze se s ni nikdo nepomazli (vsichni moji znami utulkari se prali s ostatnimi o jidlo, jedli hltave, prali se i o pozornost pana, kdyz je treba kartacoval....)....ale kdybych mela moznost, tak si vezmu nejakeho starsiho pejska z utulku, ktereho by si uz nikdo jiny nevzal
K_at 121378
4.1.2023 18:18:56
Dančo, my máme jako 1.psa rovnou utulacku. Jo, měli jsme štěstí. Ale spolupráce byla fakt výrazná i z druhé strany. Pes prošel dočasnou péčí v rodině - mezi jinými psy, zvířaty, kočkami, dětmi a hospodářskými zvířaty. Pečovatel se mnou intenzivně komunikoval, samozřejmostí byla návštěva před. Upozornil na věci, které se jim nezdály, nevěděli atd. Je to poklad.
danca55 60794
4.1.2023 18:12:15
Prostě bych si netroufla na zvíře, které nevím, jak s ním bylo zacházeno a z toho můžou plynou potíže se zvladatelností, nemožnost dovychovat/vycvičit (to je taky ze zkušenosti mé známé). Ale třeba kotě (jako venkovní kočku) bych z útulku vzala, tam to riziko tolik nevidím a často se tam dostanou brzy po narození, protože je někdo vyhodí. To je smutné.
Psi s PP jsou na větší diskuzi (protože množírny a kšeftaři s pejskama apod.) Takže za mě buď s papírama, nebo od známých nějakého vořecha na ven, kterého takto nikdo schválně nepořídil, ale prostě je a potřebuje péči. Alu už jsem slyšela i o chovatelských stanicích, kde psy množí jak šílení a mají i s PP i bez na kšeft, takže naivní nejsem a asi bych vybírala od koho psa koupit.
Proto jsem se ani původně nechtěla pouštět do diskuze "co se psem". Je to důležité téma, ale jiné, než jak se vám projevuje alergie na zvířata a podařilo se někomu se vyléčit...
Marika Letní 140743
4.1.2023 18:02:02
77 já taky "potřebuju" psa s PP. Jednak nechci podporovat množení nadivoko. U křížence nevím, co z toho psa vyroste, nakonec úplně něco jiného přes sliby těch, co se snaží psa udat. Takhle mají známí "jorkšíra", měl být malý, lehký. A je to bytelně stavěný pes, je to nejspíš kříženec jezevčíka a staforda.

Psa z útulku bych nechtěla, to bych se bála, co má za sebou a jak to ovlivní jeho povahu. Já nemám ambice zachraňovat a piplat, to přenechám těm, které naplňuje překonávat překážky.
77kraska 132593
4.1.2023 16:55:35
danco, proc potrebujes psa s PP?

vim o utulku v Tachove, sleduji je na Instagramu, tam bych si vzala vsechny psy, kdybych mohla

tedy ja mam psa normalne koupeneho, ale po nedavnych zkusenostech znameho bych si vzala pejska z utulku (ne ze by na mem pejskovi bylo neco spatneho, ale znamy si vzal psa z utulku a nevidela jsem vdecnejsi a hodnejsi zvire)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 6285  [Dalších 6255 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.