| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Zdraví : Vši

  (?)
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 4798  [Dalších 4768 >>]
petluše 39676
31.12.2022 10:07:57
U nás funguje,ale musí se opakovaně a vybírat.
Škrpál 70170
31.12.2022 9:44:07
Mariko, tak právě do Paranitu jsme lili tu koňskou dávku Tea Tree, protože ten sám o sobě nefungoval vůbec, vešky si vesele běhaly, ačkoli jsme přípravek použili podle návodu, na hlavě byl spíš déle, než uvádí výrobce~d~

Možná jsme měli nějaké zvlášť odolné vesnické vši~:-D
Marika Letní 140743
31.12.2022 9:37:35
Paranit z lékárny. Dle návodu. Zabije živé vši. Hnidy ne. Ty se vylíhnou a dospějí asi za 7 dní takže je potřeba toto zopakovat a zabít ty mladé než nakladou nové hnidy.

Já si vlasy obarvila a zabilo to asi vše. Ale byla to barva která obarví i šediny nikoliv jen nějaký přeliv. Žehlicku jsem použila pro jistotu abych zničila hnidy. Nebo jsem je vyčesávala a stahovala nehtem.

Ostříhat jedině dohola. Vši se udrží i v dvoucentimetrovych vlasech a úplně u hlavy nakladou. Ověřeno.

A na závěr vtip. Jak se drží veš na pleši? Vší silou. 😀
Cimbur 64764
31.12.2022 8:31:05
Už pár let to nemusím řešit, ale už za nás tady v regionu žádný insekticid nezabíral. Přípravky s dimethiconem nezabíraly taky a jsou drahé.
Protřepat v lahvi lacinou pálenku, olivový olej a tea tree oil. Děckám zastrihnu krátká mikada a naplacam směs na hlavy. Vycesu vsivakem. Umyju šamponem. Dám tunu levného kondicionéru se silikonovým olejem. Vycesu. Vyberu hnidy. Pak byl takový hodně aromaticky bylinny šampon jako prevence.
petluše 39676
31.12.2022 6:51:38
Nám minulý týden pomohl paranit šampon a potom sprej. Teď jsou obden Teatree za ucho.
Škrpál 70170
31.12.2022 0:23:57
Přípravky z lékárny jsou všechny k ničemu, říkají to i lékárníci. Tak jsme do jednoho ze šamponů na vši přidali asi půldecku Tea Tree z DM lékárny, nanesli tu směs na vlasy, zakryli potravinovou fólií a nechali asi 40 minut. Za pár dní opakovat. Vždycky to zabralo~d~
Girili 117849
31.12.2022 0:05:13
Tak to jsem slyšet nechtěla. Krom toho našla jsem veš i sobě a já do hola fakt jít nemůžu. ~n~
Rose,2růžičky,1kvítek-01,07,12 39806
30.12.2022 23:56:34
No starší dceru to stálo vlasy... Na druhém stupni ZŠ, na táboře šla dohola... Nezabíralo vůbec nic, když jsem si myslela, že zabral silikon, žehlička a tee tree, ukázalo se na táboře, že ne... Zkusili na ni psí preparáty, petrolej, zabral až ten strojek... Byla teda krásná i holohlavá, fakt jí to slušelo ~:-D
Od té doby teda u nás nic, ťuk ťuk...
Girili 117849
30.12.2022 23:43:14
Obarvení mi posledně nepomohlo. Žehličku nemám, ale na moje jemné a barvením zničené vlasy bych se asi i bála. ~d~
Girili 117849
30.12.2022 23:38:45
Tak po devíti měsících je tu máme zase. Dnes jsem ošetřovala tři vlasaté hlavy cca od tří do jedenácti hodin. Svoji už včera. Pálí mě oči, mám ztuhlý krk od probírání pramínku po pramínku a nedělám si iluze, že tam nic nezůstalo.

Nemáte zkušenost, jestli je aktuálně na trhu něco, co opravdu funguje? Před pár lety to byl Arpalit Neo (na zvířata), ale teď už jsou vůči němu ty mrchy rezistentní. Ty běžné lidské přípravky na bázi silikonu udusí možná ty velké, ale hnidy zůstanou a nebere mi je ani ten zázračný vroubkovaný všiváček a navíc na ně už pořádně nevidím ani já, ani manžel. Vlasy už jsme zkrátili, víc už mi u nikoho neprojde. ~d~

Pokud nebude nic jiného, než ty lidské přípravky, v jakém režimu je to nejlepší ošetřovat? V jakých intervalech mýt a v jakých vyčesávat? Nemůžu na tom každý den strávit osm hodin... ~8~
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 4798  [Dalších 4768 >>]

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.