| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze : Hlavní : Jak naučit děti na nočník

Soutěž o balíček dětské kosmetiky

VčeraKomerční sdělení

Zasoutěžte si s lékárnou Vitalpoint o balíček kosmetické péče pro nejmenší od Weledy.

  (?)
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 3124  [Dalších 3014 >>]
Bouřka 7675
21.11.2014 21:31:27
U nas zabrala koupe noveho nocnicku, u ktere asistoval, my vybrali typ a on barvu. Ono se totiz ukazalo, ze na dvou predchozich se mu spatne sedelo a proto je bojkotoval, i kdyz nekolik mesicu pred tim snahu mel, tenkrat si poprve dobrovolne sam sednul pote, co zapusobil priklad starsi sestrenky. Se spravnym nocnikem zacal chodit a rikat si sam pomalu od sameho zacatku.
Minuly tyden jsem se rozhodla, ze postoupime o dalsi level a zkusime zachod - na sednuti si se ho snazime presvedcit uz nejakou dobu, ale nema nejmensi zajem, takze jsem zkusila, jestli to nepujde pres curani ve stoje. Rano mu pristrcim podnozku, ze si ukazeme, jak to jde i jinak. Jak pochopil, ze se po nem chce curat do zachodu, tak ihned rev jak hrom, ale asi se mu dost chtelo, protoze se vycural temer hned a letel si stezovat k otci, kterak mu ta matka ublizuje. Kazdopadne jsem po te scene usoudila, ze to nema cenu lamat a ze na to kaslu. Pri dalsim curani davam teda nocnik a on spusti rev, ze nocnik ne, ze chce curat do zachodu...~4~
Ale jinak bobek jedine do pliny, to proste do nocniku nebo zachodu delat nebude...
*Hanka* & Lucinka 16914
21.11.2014 21:27:18
Tak školka byla motivace u nás - resp. pro dceru.
Dcera je narozená v září, v dubnu když byl zápis se mi dokonce v den kdy jsme byli odevzdat přihlášku na školkové zahradě pokakala do plíny, tak s ní musel jít přítel domů a já jsem tam zůstala na odevzdání přihlášky sama. Za 14 dní na to (bylo jí 2roky a 7 měsíců) jsme si šly pro rozhodnutí. Byla přijata. Dcera do školky sama moc chtěla a těšila se tam. V kabelce rozhodnutí o přijetí a za ruku dítě s plínou.... celou cestu jsem jí kázala jak jí tam vezmou jen když nebude mít plínu a bude chodit na nočník nebo na záchod.
Je to neuvěřitelné!~a~ ale ona to snad pochopila, od toho odpoledne začala běžně chodit na nočník a žádné nehody neměla. Jak kdyby si říkala, že se to nebude učit předem a třeba zbytečně, kdyby jí náhodou nevzali.
Opravdu jsem nedoufala a bála se jak to v září bude, když v dubnu nebyla schopná si dojít na nočník. Pokud jsem jí nechala bez plíny, tak se klidně počůrala a mnohdy jí to bylo i jedno a ani mi to nepřišla říct a chodila mokrá. A pak najednou ze dne na den začala chodit na noční. Dodneška nechápu jak je možné, že se to dokáže takhle změnit ze dne na den ~a~~d~.
Dokonce mám dojem, že od té doby neměla jedinou nehodu.

Ještě můžeš zkusit takové ty plenkové kalhotky... nebo látkovku, aby pochopila, že je nepohodlné být v mokru.
Ananta 97295
21.11.2014 21:20:52
Jo, taky si říkám že nebudu tlačit, ale plínu přes den zpět už asi nedám, on je člověk zvyklý jet na výkon, v tomto případě je to ale asi marný.
Ananta 97295
21.11.2014 21:17:52
Já potřebuju aby měla radost a ne stres, tak uvidím, třeba jí to hraní motivuje.
vertigo 92133
21.11.2014 21:15:11
Takový nočník měla švagrová, hrálo to "Pro Elišku", ale hlavně to hrálo i dlouho po tom, co nočník vypláchla, zkrátka než to uschlo. Takže jim už to pak pěkně lezlo na nervy ~t~ A v případě druhého synovce to na odplenkování žádný vliv nemělo, potýkali se s počuráváním dlouho po třetím roce.
adelaide k. 20327
21.11.2014 21:14:53
Tak to je třeba dle mě totální kravina. Čůráni není šou a čím větší cirkus kolem tím větší stres, ale co já vím, třeba vám to pomůže.
adelaide k. 20327
21.11.2014 21:12:08
Anato, nejstarší syn nočník přímo odmítal. Zkoušela jsem to opakovaně cca od dvou let. A ve 2 a 3/4 najednou blik a za týden byl bez plen na doma a za dva týdny i na ven.~d~
Tlačit na nej nemá smysl. Pokud to nesepne v hlavě neudělá s tím nic.
Jana
  • 
21.11.2014 21:11:06
O prázdniny to řešila sestra se stejně starou dcerou.Kolem 2 let řvala,na nočník si dobrovolně nesedla.Tak to nehrotily.Po prázdninách začly opět pomalu,to už si neteř sedala a vydržela v klidu.Když se počůrala,vůbec jí to nevadilo :) Zlomilo se to do měsíce a ted už si sama říká.Hlavně vysazovat ihned po spaní a pak pravidelně přes den (pokud to jde).Na ven a na spaní bych to zatím nehrotila.Do jara času dost.
vertigo 92133
21.11.2014 21:07:59
Syn má 2 a čtvrt, v létě chodil co nejvíc nahý a sám si začal na nočník sedat (do té doby se posazování sveřepě bránil). Na této fázi ustrnul - dokud byl nahý, tak si čural do nočníku sám, jakmile jsem mu nasadila tepláky, tak byl do 5 minut durch. Teprve teď, po nějakých 3 měsících, pokročil a už si zvládá sám sundat tepláky a do nočníku se vyčurat. Na ven a na noc ale plínku mít ještě musí.

Ve vašem případě těžko říct, snad jen vydržet, ona si na to přijde sama ~;)
Ananta 97295
21.11.2014 21:06:14
dávám, dávám...
[<<Předchozích 100] Názory 101110 z 3124  [Dalších 3014 >>]

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.