| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Diskuze :Diskuze : podle měsíce narození : listopad 2007

Popovídejte si s ostatními, kteří mají stejně staré děti nebo stejný měsíc porodu!
Historický archiv
Aktuální čerstvé příspěvky najdete zde.
[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 42217  [Dalších 42187 >>]
Gabi+Tomášek 20.11.07 62672

pohanka

3.10.2008 15:30:40
Včelko ta pohanka je uplně jednoduchá,je to teda napsané i na krabici,ale normalně dáš do vody,necháš minutu vařit a pak přikryješ utěrkou a necháš 20minut stát,nebo do peřin jak rýži a je to,pak to můžeš přidat dočehokoliv.Zatím se s ní taky učím.
Ten salát je taky fajn nápad..já teda malému ještě nedala šunku ani sýr,tak to pomalu zkusím taky...
Luci to s tím usínáním je u nás řev ted odpolčo než mi usne,na ty 2hodiny,do ted jsem s ním ležela a četla mu a ukazovala obrázky,pak už se převaloval ze strany na stranu,tak mu dám dudel,něco do ruky a do postýlky a za chvili je tuhý,většinou už ani neprotestuje.
Večer jak ho okoupu,tak dáme kaši a čajík a chvili si hraje,nebo čučí na krtka a jak poprvé začne žmolit oči,tak řekneme tatovi dobrou noc a dám ho do postýlky s dudlem nebo dvouma a flašku čaje,tu většinou vypije 160ml a je tuhy do rána.V noci mu dám loknout jen když se vzbudí s bekem,jinak jen dudel.
Tak u nás. ~:-D
Jdu konečně pojest.Pááá~;)
Lucie+Ondrášek19.11.2007 69595

Re: ahojky

3.10.2008 13:46:03
ahoj včelko, no můj asi největší problém bude v tom, že malý beze mě neusne. Zkoušela jsem ho uložit unaveného do postýlky a odejít, ale ten řev co následoval po tom, si v našem domě nemůžeme dovolit. Takže mu dám buď prso a usne při kojení, nebo po tom co mu vyprávím pohádku, zpívám nebo jen vedle něho ležím a držím ho za ruku. Jenže to se mu musí chtít spinkat, aby to zabralo~;(( Nevím jestli je dobrý nápad, nedat ho odpoledne spinkat a nechat ho utahat...někde jsem o tom četla, že je to večer ještě horší pro něho, i dospělým někdy dělá problém po probděné noci klidně spát např.po noční, už to má rozhozené a tak nevím nevím...no možná to zkusím, za pokus nic nedám, že? nebo to musíme vydržet a třeba se to samo upraví. Je fakt, že zase mě nechá spát ráno do těch půl deváté, jenže mě víc vyhovovalo, když už večer v těch 20hod spal a ráno vstával dřív... tak jsem se tu jaksi taksi rozepsala a vykecala...uffffff
včelka, Dani 11/07 a Ája 01/10 72703

Re: ahojky

3.10.2008 11:15:15
Gábi, pohanku jsem ještě vůbec nezkoušela? jak se připravuje?
My měli včera červenou čočku. Sobě jsem udělala salát (z kukuřice, nastrouhaný šunky a sýra) a Danče to rozmixovala. Jsme měli obě boule až za ušima.
Jsem taky ráda, že jí chutnají i tyhle "zdravější" věci, protože taťkovi moc neee.
včelka, Dani 11/07 a Ája 01/10 72703

Re: ahojky

3.10.2008 11:12:51
Luci a dáváš Ondráška spát už hodně unavenýho nebo máte uspávací rituál? Zkusila jsi třeba vynechat odpolední spinkání a hodně ho zabavit odpoledne, vyrazit za dobrodružstvím a takhle postupně dávat spinkat dřív?
My máme přes den spinkání taky zběsilý, občas jo, občas se oddaluje, nechce, tak nenutim. Ale večer bez problémů. Kort teď, když se stmívá malinko dřív.
Hele, Danča večer nejvíc řádí, se vykoupe a ožije. A taky taťka je doma, tak je veselá a řádí. Ale začne se po mě šplhat nebo zakňourne, tak hned jdeme na kojení před spaním a dam jí do postýlky s dudlíčkem, jednoho do pusinky, druhýho do ruky, ona si s nima chvilku ťuká, střídá je a pak u toho usíná. Pohádky čteme spíš přes den. A taky před koju obcházíme pokojíček :-).
Tak jsem ti popsala jak s našim usínáním, jen abys věděla, jak to chodí u nás, třeba tě něco inspiruje.
Lucie+Ondrášek19.11.2007 69595

Re: ahojky

3.10.2008 10:08:01
Raduš, díky za článek. No každopádně do toho očkování jdeme tak nebo tak. Doktor nám říkal, že bude povinné, ale bude se týkat jen narozených dětí. U těch starších si to stejně budeme asi hradit sami.

Gabi, dobrý nápad s tou pohankou, pořád vymýšlím co nového bych vyzkoušela~:-D

Holky u nás spinkání ...děs~;(( Malý se naučil chodit spávat pozdě, kolem 22hod a někdy usne až ve 22.30hod. Vstává v 8.30hod. Dřív spal od 20-7hod. Co mám s tím dělat? přes den spává 45min dopo a 45min odpo. Někdy víc, toto je průměr. Už mě to fakt nebaví, kolikrát se mi chce spát dřív než jemu. A když už konečně spí, tak já všechno doháním a pak jdu hotová o půl noci do postele~;((
Gabi+Tomášek 20.11.07 62672

...pokračování

3.10.2008 9:09:51
Raduš jsem moc ráda,že už je malý dobrý.Je to hrozné psycho ty nemoci a kor tady ty záludné.O tom očkování jsem to včera slyšela ve zprávách akorát tam není napsané kdy to mají schvalovat ten zákon a by jsme nečekali a nečekali a taky se nemuseli dočkat...~:-D
Já jsu rozhodnutá to i zaplatit,ikdyž naše doktorka se na to netváří,že si myslí že je to zbytečné.
Jinak mě malý spává ted docela fajn,přes den 2x2hodky,samozřejmě jak kdy a večer od 20-20,30hod do 6-6,30hod.A to má ted rýmu.Fakt sama čučím.
:-)
Jinak nočník u nás neuspěl,jak jsem ho na něj posadila,tak hned chtěl stoupat,asi jako by ho to tlačilo,no nevím...tak ještě počkáme.
Jinak jsem začala hodně používát do jídel malému pohanku a fakt mu to jede...třeba jeden z těch receptů co tady byl od některé z Vás v odkazu...je uvačit brambory s porkem,pak přidat trochu másla,potom uvařenou pohanku a já to vždy trochu mixnu.a mnam,maléj baštil jak zběsilýR^Pááá jdu žehlit~;((
Gabi+Tomášek 20.11.07 62672

ahojky

3.10.2008 9:01:58
Ahojky holky,tak Vás tak vždy před spaním přečtu a pak jdu spinkat...mám totiž většinou ráno,jako ted volněj.Teda mám žehlit,ale to chvili počká.~:-D
Radka,David10/05+Gabča11/07 38638

Re: omluva

3.10.2008 8:39:05
Pro ty, co zvažují očkování prevenar...
http://www.novinky.cz/clanek/151006-ministerstvo-chce-hradit-ockovani-proti-pneumokokum.html
Leňa + Dave a Kačka 32846

Re: omluva

2.10.2008 22:29:17
Ahojte.
Miry taky přeji Míšovi všechno nejlepší. Jak jste to oslavili a co dostal? Já moc svátky nesleduji a dokonce se mi stal takový trapas. Na kontrole kyčlí v 6. týdnech Kačenky se mě doktor zeptal, kdy má Kateřina svátek. A já jsem nevěděla přesný datum. Jen jsem řekla, že pár dní po narozeninách.

Dneska jsme byli s děckama v lese na šípky. Moc jsem jich nenasbírala. Jen půl sáčku a ten Davča rozsypal. Jinak taky chodíme na ořechy a na kaštany. Davídek s babičkou dělají s kaštanů zvířátka. Naposledy jsme jich našli jen pár. Davídek je poskládal do řady a říká, to je Kačenka, to jsu já, to je maminka, to je tatínek a to je tatínkův zákazník. Musela jsem se smát. Nedávno se ptal tatínka, co dělá zákázník? Zakazuje?:-)~;)~:-D
Petra+Dan+Gábinka 86064

omluva

2.10.2008 20:15:27
holky nevíte proč když sem chci něco napsat tak se mi hned zkopíruje a odešle ta bouračka?já už fakt nevim co s tim.Pokaždý se vloží jako příspěvek-názor aniž bych cokoliv udělala a nedokážu to nijak ovlivnit,tak se za to moc omlouvám!!!

jinak si taky myslim,že už rostou zoubky,Danda začal dělat caviky s jídlem,nějak všechno teď plive a nechce nic moc jíst.

Taky přeji opožděně Míšovi vše nej nej :-)

danuš tak pak písni co se švagrový narodila a míry,ju?



[<<Předchozích 20] Názory 2130 z 42217  [Dalších 42187 >>]
Historický archiv této diskuse najdete zde.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.