Váha vs. výška není adekvátní měřítko toho, zda máš či nemáš nadváhu. Ale to určitě víš nejlíp sama. Když si vedle sebe stoupnou dva lidi s výškou 170 cm a váhou 60 kg - může být jeden vysportovaný, štíhlý, pevný a estetický, zatímco druhý bude maskovat nějaké ty špeky. Jde především o podíl svalové hmoty a tukové tkáně.
Co se týče toho, že váha nejde dolů navzdory dietě - tělo si na nízký příjem kalorií po čase zvykne. Proto sportovci v dietách často kalorický příjem cyklují....tzn. mezi dny s nízkým příjmem kalorií vkládají dny, kdy přijaté kalorie výrazně navýší - pro organismus je to "šok" a metabolismus musí začít pracovat na plné obrátky - navýšení příjmu by ovšem mělo být především ve formě sacharidů nikoliv tuků. Pro podporu metabolismu je dobrý dostatečný příjem bílkovin a použít se dají i některé speciální doplňky výživy. Základem je pochopitelně doplnění vyváženého jídelníčku fyzickou aktivitou (ideálně kombinace posilovacího tréninku a aerobní aktivity).
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.