| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Eecto,

tak já to mám s ponožkama tak, že řeknu "je chladno, vem si ponožky", dcera opáčí "ale XYZ je taky ještě nenosí" a já na to "Jenže já nejsem máma XYZ a nebudu s ním sedět doma, jestli nastydne. Třeba je horkokrevnější. Podívej se, kolik je stupňů," dcera odběhne k teploměru a řekne "tak jo" nebo "vždyť je 23!" na což řeknu "aha! Tak to si je fakt brát nemusíš," což je v pohodě, neboť si nenárokuji trvalou neomylnost, jen občasné poslední slovo.

Po třech podobných dnech se děti běhají dívat, jak je teplo a chodí se radit, jestli to stojí za ponožky/svetr/bundu, co když se odpoledne oteplí :-) (Teď už se ani neradí, pár proměnlivých dnů je za námi, já jen decentně sleduju)

Podle mého názoru se děti naučí, jak jednotlivé formulace u různých lidí chápat. Pochopí, že "vem si ponožky" nebo "při takovéto teplotě si bereme ponožky" znamená u mámy "myslím, že už je dost chladno na ponožky", u babičky "nastydneš! MUSÍŠ si vzít ponožky a dost řečí!" u starší sestry "máma říkala, že ti mám připomenout ponožky," u druhé babičky "broučku prosím, vezmi si ty ponožky, hlavně nedělej scénu, no, když tak tě něčím uplatím."

Ve skutečnosti se snažím říkat to, co opravdu myslím. A když něco po dítěti opravdu chci, tak je mi vcelku jedno, jestli to 90% vesmíru dělá jinak, takže "argumenty většinou" moc neberu. Z tohoto hlediska ti ovšem zcela přiznávám právo vést své dítě, jak uznáš za vhodné ty, bez ohledu na místní většinové postupy v čemkoliv.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+1+1= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.