| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

... takhle nekriticky přejímá antisemtitské pověry :-(! Naprosto Tě chápu, že Tě to šokuje a odsuzuješ to. Mám k ní sice výhrady, ale to bych do ní neřekla.

Já znám o ní jiné knihy, kde nic takového nebylo. Máme ale výhrady k tomu tzv. "objetí" v konfliktních situacích - podle mě je to něco velmi nerespektujícího!
Vím to i podle sebe - když jsem na někoho naštvaná, rozhodně by mě vytočilo ještě víc (až k nepříčetnosti), kdyby ten dotyčný mě pomocí fyzické síly a proti mé vůli nutil se s ním objímat! A mé děti to myslím cítí podobně, což naprosto chápu.

A obecně je to problematické: Na jednu stranu děti učíme (alespoň by se to mělo a já se o to snažím), že je čistě na nich, jak moc tělesné blízkosti chtějí a že mají právo říct kdykoliv NE a být v tom respektovány (např. odmítnout "povinné" pusinkování od tetičky apod.). A na druhou stranu se prezentuje jako řešení konfkiktních situací přesně takové "vynucená blízkost", ještě navíc s tvrzením, že je to pro dobro dítěte :-(! V tomto Prekopovou fakt nechápu a nesouhlasím s ní!!!

Jiná věc je, že samozřejmě dítěti nabízím, že až bude chtít, může přijít kdykoliv za mnou, můžeme se přitulit, nějaké věci si vysvětlit atd. - ale ne abych ho k tomu nutila, to je něco úplně jiného!

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.