| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Evo,
moc mě těší, že jste našli cestu, která Vám vyhovuje!
A jak píšeš o tom "přenosu" agresivního chování na mladšího - také to znám, pokud změním své chování, tak během několika dní se náš sedmile´ták taky začne chovat podstatně jinak.
No a pomoci staršímu s tím, aby se mu mladší nedostal do věcí, je myslím opravdu důležité. Kdyby se mi opakovaně někdo hrabal v mé práci na počítači, cítila bych strašnou spoustu bezmoci a určitě bych pak byla na dotyčného agresivní. My jsme nakonec zvolili ten oddělený kus pokoje a nejstarší syn si i díky tomu může bezpečně hrát podle svých představ. Je to na jednu stranu privilegium, ale v tomhle zrovna docela souhlasím s Prekopovou, že starší mají nárok na privilegia, do kterých mladší nedorostli.

No a tak jsem se dostala k otázce, kterou v sobě už dlouhodobě vnitřně řeším. Naše prostřední dítě má mentální retardaci, takže mentálně je už téměř na úrovni nejmladšího a za chvíli bude rozumem "mladší". Prekopová radí zachovávat pořadí, i když je nějaké dítko postižené, teoreticky s ní souhlasím, prakticky nevím moc jak na to.
Já mám pocit, že v tuhle chvíli má "privilegium staršího sourozence" naše prosřední dítě hodně naplněné tím, že už chodí do školky a mladší sourozenec ne. Ale vlastně nevím, jak to bude, až začne do školky chodit i mladší a až třeba oba budou chodit do školy.
Je to zatím hrozně obecné, vím, ale nenapadá Vás k tomu něco? Jak uhlídat sama sebe, abych (což je snazší) neměřila jen podle rozumové úrovně? dcera je navíc drobná, takže i fyzicky ji ten mladší přerůstá. Díky.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.