| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Janino, já jsem to RaR četla a jakkoli je tam spousta věcí užitečných, taky se mi to příčí brát jako slovo Boží.

Třeba z toho, že dítě musí pravidla pochopit a vnitřně vzít za svá, mě mírně mrazí - je to OK, když stanovíme rozumná minimální pravidla, ale už vidím matky fanatičky, jak dítě tzv. "po dobrém" psychicky zpracovávají a lámou, aniž by na něho fyzicky sáhly, a k tomu zvnitřnění ho nutí.

Určitě nejsem pro bezduchou poslušnost, chápu nutnost vysvětlování, proč to či ono (také se mi jako dítěti lépe chápala pravidla, kterým jsem rozuměla) ale taky ne pro fanatické sledování příručky s naprostým vyloučením zdravého rozumu. Občas opravdu není nutné, aby se s něčím dítě vnitřně ztotožnilo, ale je nutné, aby poslechlo.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.