| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

me pripada, ze popis v takoveto situaci nema vetsinou u tak maleho ditete smysl. pouziju ho treba u manzela, ktery prijde, pohodi pet tasek s nakupem doprostred kuchyne a odkraci k pocitaci. nez se rozpalim dobela, tak si chci poslechnout jeho duvod. a vetsinou ma dobry duvod - napr. slibil kolegovi, ze hned po prichodu domu zavola nejakou informaci, kterou ma ulozenou doma apod. tj. nejde si jen tak oddachout a neocekava, ze to uklidim ja.
diky tomu, ze to nereknu nasrane, se mi dostane i klidne odpovedi.
takovou dpoved ale nemuzu ocekavat od maleho ditete!

podle me to muze fungovat, ALE! ne jako tajuplne zakodovane zdeleni "vidim tady bundu, ocekavam, ze ji uklidis, protoze ...." ale kdyz opravdu chceme znat duvod, proc pravidlo nebylo dodrzeno a hodlame na tom dal stavet.

male dite nema vzita pravidla ani jejich dulezitost pro souziti a take neumi slovne podat sve duvody jejich neplneni.

me osobne by popis v teto situaci hodne sral, pokud by to byla zakodovana infrmace "lezi tu bunda=ocekavam, ze ji uklidis" to je fakt lepsi rovnou rict "uklid si tu bundu". a ne byt tak tajuplna. prirozena reakce ditete je pak "ja vim, je mi to sumak a uklizet se mi nechce. a ze te to sere je mi tuplem sumak."

takze me napada nasledujici postup

"zustala ti lezet v predsini bunda" + u maleho ditete "bunda patri na tvuj vesacek" (to u nas vetsinou zatim staci, ale uz ne vzdy, uz jsou duezitejsi veci "na praci" :-)

takze - NIC se nedeje

"predpokladam, ze s tou bundou neco udelas"

"nechce se mi, chci si hrat"

"kazdy si nejdriv musi uklidit sve veci.
nez budeme veceret (coz je napr. do 10 minut), musi byt predsin uklizena. potom uz nebude moc casu a tim padem nebude cas ani na vecernicek apod. kdyz to budu muset delat ja.(= upozorneni na prirozeny dusledek)"

NENI UKLIZENO

ted prichazi prirozeny dusledek ->

"v predsini (a mezitim asi i jinde ;-) ) zustal bordel, neni cas na ...(vecernicek, cteni apod.) protoze musim uklidit ne jen sve, ale i tve veci. taky je ta bunda ted spinava a musim ji dat do pracky. to sice neni narocna prace, ale casu to stoji dost a mohli jsme ten cas vyuzit lip.
taky jsem uz nasrana, protoze hodne nerada delam cizi praci a taky jsem se opravdu tesila na cteni pohadky. (me to v takovych situacich teda fakt stve, pohadky ctu rada) takze - na zabavu nemam nejen cas ani naladu.

na pozdejsi argument, me ten bordel ani spinava bunda ale nevadi, je jasna odpoved, nejsi tu sam(a). nikdo v rodine nemuze zit na ukor jinych.

pokud ale dite zacne doopravdy diskutovat o nutnosti pravidel, je treba na ty diskuze i pristoupit, OVSEM ne ve chvili, kdy se zrovna (ne)plni, ale v neutralni situaci. tj. diskuze jsou mozne, ale ne jako vyhnuti se, odsouvani povinnosti. tj treba odpoledne u kafe a ne vecer za provozu mezi veceri a odchodem do postele.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.