| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

nezvládla jsem pročíst všechny odpovědi, tak snad nebudu někoho opakovat.

Doporučuji si také přečíst Jak mluvit s dětmi, aby nás poslouchaly.
Já bych reagovala takto:
1. Popis: Máš bundu na zemi /Bunda patří na věšák.
2. Informace:Zamaže se ti a zmačká. ---- vlastně omyl, kladně: Budeš ji mít čisou a nezmačkanou, když ji pověsíš.
3. Já výrok: vadí mi, že sis ji neuklidil, překáží tam.
4. Dítě nereaguje adekvátně: jdu, bundu pověsím na háček, okomentuji to: Pověsím ji sama, příště to snad nebudu muset dělat za tebe. ((Takto to teda píšou v jak mluvit...))

Přirozený důsledek? Podle mě jich je hodně na výběr: máma je naštvaná,tak neuvaří k večeři to, co má syn rád, nepovolí třeba kino, když se bude s tátou rozhodovat, zda ano či ne... atd. Prostě naštvaná máma je taky fajn důsledek, ne?

Myslím, že spousta chyb v aplikaci RaR je o tom, že jsme něco pochopili špatně nebo že se držíme jedné věci.
Také máme jiné možnosti než přirozený důsledek: výběr: uklidíš si tu bundu hned nebo až půjdeš na záchod (pokud se jde na wc přes onu chodbu s bundou)

No a již zmíněná rodinná pravidla - je třeba je stanovit a trvat na nich, to není nátlak, to není výraz autority, podřizují se jim všichni.

Poslední možnost: na věšák napíšeme lísteček: Sem se odkládají bundy (nebo ještě lépe nějak vtipně, třeba namalovat oběšence...dle povahy dítěte, že?) - úspěch zaručen. Aplikuji lístečky i na manžela s úspěchem 100%, píšou se i dětem, které nečtou (např. Bráško, nebij mě, bolí mě to)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-7= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.