| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak já školku obecně nepovažuju za nějaké zlo, jenom ty moje příšerky se nějak vymkly.
Na příkladu nejstaršího vidím, že s tou šikanou to není tak jednoznačné. Nejen že nechodil do školky, ale navíc se první tři roky učil doma, až čtvrtou třídu nastoupil normálně do školy. Potíže s kolektivem nemá, je hodně oblíbený, agresorům se snaží vyhnout, ale když dojde na potyčku, umí se ubránit. Je v mnoha věcech dospělejší než jeho spolužáci. Jeho nejlepší kamarádka je mu povahou hodně podobná a právě ona se loni stala obětí šikany, přestože chodila normálně do školky i školy. Kuba měl prostě ten čas, aby se sám v sobě vyznal, aby si to v hlavě poskládal, a teď je samostatný, zodpovědný, společenský, oblíbený, snaží se bránit slabší i v situacích, kdy by si mohl říct, že mu do toho nic není, nemá problém s tím si jakoukoliv situaci dodatečně rozebrat a uznat, že příště by to chtělo jiné řešení...
(Abych ho pořád nechválila - doma je normálně předpubertálně na zabití, ale sociálně je opravdu o dost dál než většina jeho vrstevníků.)
A mladší(7 let) neškolkový syn, který se učí první třídu doma a do školy chodí jenom na matematiku, aby si to tam trochu okoukl, právě vyrazil naproti spolužačce, kterou si pozval na návštěvu. Snažila jsem se taktně optat, jestli nebudou holčičku doma postrádat, a byla jsem za blbku, protože "to je přece jasný, že si Žanda musí nejdřív dát domů aktovku a napsat rodičům lístek, kam jde a kdy se vrátí."~t~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.