| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

No tak mě děsně vytáčí ty kecy v různých knihách a časopisech(naposledy v brožuře happy baby, co jsem dostala jako těhotná u gynekologa), jako že by žena měla ztloustnout nanejvýš 8-12kg. Pokud přibírá hodně, měla by jíst hlavně zeleninu a ovoce, celozrné pečivo...To je jako doporučení, že by měl dospělý člověk vypít denně osm sklenic vody, ale nikdo už neřekne jak velkých, jestli vrcholový sportovec, nebo úředník...jestli v létě nebo v zimě...tato doporučení jsou naprd.

Znám jednu paní, co za těhotenství ztloustla jen pět kilo...hezké že...jenže to bylo taky asi kvůli tomu, že byla obézní, tak tělo už tu potřebu ukládat zřejmě nemělo.
Znám maminky, co byly před dítětem extrémně štíhlé, v těhotenství se nijak nepřežíraly, hýbaly se, cvičily a přibraly třeba dvacet kilo...
Navíc spoustu hmotnosti nedělá tuk, ale voda, kterou organismus, podle typu, nabere. Takže nějaké dietky typu strouhaná mrkev a okurek stejně nepomůžou, spíš uškodí, protože tělo matky a možná i dítěte skončí časem bez potřebných vitamínů a živin...z té natáhnuté vody nevyroste, že...
Já jím na co mám zrovna chuť, na začátku těhotenství to byly spíš saláty, teď tvarohy a mléčné výrobky, tělo asi ví co dělá...a s těma potravinovýma pyramidama, a doporučeníma, kolik má žena za těhotenství ztloustnout, ať se jdou všichni bodnout...jsou to nepromyšlená klišé..

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.