| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ano, jako obvykle se tu vyrojí narážky na příručku od všech těch, kteří ji ani neměli v ruce... je to jako bych se já vloudila na nějaké křesťanské fórum a posmívala se diskutujícím, že jedou podle příručky.

Nicméně souhlasím v tom, že bydlení s (pra)rodiči dělá dobrotu málokde. Předpokladem úspěchu jsou opravdu dobré vztahy, ty jsou však dány v sázku, mohou se tím pokazit. Já sama bych se svými rodiči bydlet nemohla ani omylem, dovedu si to už představit s rodiči přítele, ale i tak je spíš optimální mít je blízko než s nimi zcela sdílet zahradu nebo i dům. Myslím, že dnešním dětem prarodiče moc chybí, jenže vztahy bývají natolik narušeny, že třeba u mých rodičů jsem tomu ráda - mým dětem chybí míň než by mně nadbývali, bohužel ~:(.

V tom, že se snažíte o respektující výchovu, kdežto prarodiče jsou autoritativní, bych asi taky neviděla ten zásadní problém - pravděpodobně se setkají s jiným přístupem i leckde jinde - ve školce, škole atd. Nedávno mě napadlo, jestli je respektující přístup třeba nakažlivý - když má větší dítě kamaráda, který doma zažívá autoritativní výchovu, jestli se třeba naučí od svého kamaráda respektující způsoby komunikace a pak se třeba dokáže doma bránit těm autoritativním až tak, že své rodiče "přiměje", aby mu věnovali více respektu... něco podobného by mohlo fungovat i mezi vnoučaty a prarodiči, ne? A co tvůj muž, četl RaR? U nás čtu jen já a doufám, že až muž uvidí, že a jak to funguje, naučí se to spontánně ode mě :-). Tak možná že by ti prarodičové taky mohli... i když tam to asi bude obtížnější, jsou to ti "staří psi".

Občas taky váhám, zda prarodiče požádat, aby neříkali věci, které říkají, např. srovnávají sourozence a dávají jednoho druhému za vzor, říkají "spadneš!" místo "je tam příkrý sráz, musíme dávat pozor" atd.

Jsou to vaše děti a jejich prarodiče by vám do výchovy mluvit neměli. Pak byste ale zase vy neměli moc mluvit do toho, jak se oni chovají k nim, pokud jim je svěříte (pokud to není neúnosné - plácnutí, křik...). No neexistuje uspokojivá odpověď... ~d~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 0+8= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.