| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Jane, dovolte mi, abych reagovala na veše příspěvky do diskuse o AJ školách a školkách. Sama mám dceru v Babybee školce a nyní vybírám další školu pro ni. Do aj školky jsem ji dávala z jiných důvodů, než aby se naučila jazyk, i když její krásná výslovnost a plynná znalost jazyku je také dobrá. Ale o co mi šlo především, je krásný přístup k dětem, který si člověk zaplatí, s tím jsem srovnaná. Sama pracuji jako dětský klinický psycholog a mám 15letou bohatou zkušenost s různými průšvihy v předškolních i školních zařízeních, které děti i dlouhodoběji poškodily a vzaly jim chuť poznávat a někdy i radost z vrstevnické komunikace. To byl můj hlavní důvod, proč jsem dceru nedala ve 3 letech mezi 25 dalších dětiček, kde by se chudák ztratila a musela přizpůsobit režimu, kde není prostor na individuální přístup, i když učitelky nejsou lidsky horší, jen nemají prostor. Sama to vím od ředitelky té státní školky, kam malá měla původně chodit. Nemají čas, stačí jedno problémové dítě a je hukot kolem něj, občas mi tato státní školka takové děti posílá do ordinace, často s tím, že na další děti pak prostor nemají....Jsem ráda, že Babybee školka vždy usilovala o prostor pro každé jednotlivé dítě a někdy to bylo i právě problémové ADHD dítě, oni díky 12 dětem a 2 učitelům ve třídě vždy takto děti zintegrovaly, ty tam chodí rády a má dcera je šťastná, v životě nebyla nemocná. Dcera není ani trochu ambiciozní, jediné úsilí, které v životě vynakládá, je to, aby se co nejvíce nasmála a pobavila, sama bych ji nedokázala naučit ani počítat, ani anglicky, jakékoli nácviky dovedností se mnou odmítá, přesto v Babybee ji spontánně tomuto všemu naučili tak, že když jsem jí nedávno dávala různé testy znalostí a IQ (profesionální zvědavost), ve spoustě excelovala. já i manžel jsme osoby, co neustále studují v rámci dalšího sebevzdělávání, dcera v sobě ambice nemá, v případě, že by ji učitelka v prvních třídách odradila, nikdy nebude tou, která i přesto pojede dál a bude usilovat...přesto jí dokáží oslovit ve školce tak, že se vše s nimi učí poznávat ráda..... K další vaší velmi pochopitelné obavě, že dítě pozná jiný svět, než je ten venku.... přestože sama pracuji často s velmi defavorizovanými klienty, s matkami po rozvodu, s lidmi málo majetnými, jichž si vážím a stejně tak jejich dětí, jsem ráda, že si mohu školku zaplatit. Dcera nikdy doufám neprojeví manýry jako "já jsem něco víc", protože k tomu není u nás doma vedena. Koncept naší výchovy směřuje k tomu, vážit si lidskosti kolem sebe a osobně se stýkáme s lidmi od zedníků po bysnysmany a dcera kamarádí i s dcerou Roma i s chlapcem bohatého právníka. V MŠ a dál i v soukr. škole samozřejmě potká jen děti, jejichž rodiče jim podobně jako my školu zaplatí...ale i to jsou lidé, kteří za svým výdělkem nějak došli,z mých přátel jsou to lidé z běžného zázemí, kteří prostě díky určitým okolnostem vydělávají více peněz, než je normál, manžel jako zvěrolékař např. pracuje i o některých víkendech, a dcera slýchá, že musíme vydělat na školku. Sama si zadek vozím v oktávce a jsem s ní max. spokojená. Ještě jednu poznámku: Mám klienty na cash platbu a klienty na platbu od zdravotních pojišťoven. Obou si stejně vážím a věnuji se jim stejně. Naopak to tak často nebývá, ti, co si hodiny platí, nikdy neudělají to, že by bez omluvy nepřišli,museli by ji zaplatit, péče si váží a chtějí z mé strany maximum. Lidé si zvykli často nevážit si toho, co je zdarma. Přeji hezký den

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 8-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.