| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tinas, kolik ti je?

Já maturovala s pádem totality, ale nezažila jsem v dětství rychlovarné konvice, mikrovlnky /jednoduchý ohřev stravy/, automatky teprve přicházely a v době, kdy Zuzana vychovávala děti, určo nebyly, stejně jako automatické pračky. Neslyšela jsem, že by někdo použité plíny nebo dětské oblečení nosil do "pradlenky". Asi jsme vyrůstaly obě v jiných společenských kruzích, že?
Byly co se pamatuju ovocné přesnídávky, ale ne zeleninové, takže hlavní jídlo se dítěti vařilo. Mám o dost mladšího bratra, takže si pamatuju reálně - zeleninové polívečky atd...
Knedlíky, domácí nudle, jíšku a spoustu jiných věcí dělaly ženy ručně doma.
Plus tahaly ony /nebo s manželem/ denně nákupy. Hypermarkety pokud se dobře pamatuju, taky nebyly. Takže nebylo kam zajet jednou týdně "na velký nákup". I flašky s limonádami se tahaly v tašce.

Mnohá rodina neměla ani auto.

Takže suma sumárum, i kdyby tehdejší žena domácnost zrovna nežrala, musela v ní odvést daleko víc manuální dřiny, než ta dnešní. Taky jí to sežralo víc času.

A když jí nějaký ten čas zbyl - co asi tak bylo za "ženské vyžití". Nebyly hodiny aerobiku, spinningu, nechodilo se na angličtinu. Velká část žen nechodila ani "kafíčkovat". Pořád píšu o většinové populaci mimo Prahu, tam byl možná trochu jiný životní styl. Ale "maloměstské" ženy žily přesně tak, jako Zuzana.

A už končím s výkladem...já myslím, že ty přes všechny svoje proklamace bys určitě v té době nechtěla žít. Ne proto, že ted jsi nejspíš daleko líp finančně zabezpečená, ale i proto výše uvedené, co jsem napsala.
Ono totiž jestli si dneska mnohá žena stěžuje, jak na MD zakrnuje, ani si nedovede představit, jak "krněly" ženy na MD kdysi.
Neexistovaly v podstatě ani možnosti, jak se družit v MC, kroužcích. Zena byla na MD uvázaná ke kočáru - procházky...a pak až "odchovala" tak rychle do práce a ve svých dvou směnách žila už napořád.


Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.