| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Děti, kterým řekneš 100x za den nějaké příkazy začínající na NE, už vše ignorují. Já zákazy používám zhruba 2x týdně a to jen v případě, kdy hrozí úraz, nebo zničení nějaké hodnotné věci.
Snažím se být důsledná už od dvou let syna. Měl taky období, kdy na mne křičel. Vzala jsem ho v klidu za ruku a odvedla do jiného pokoje, aby si utřídil myšlenky. Nejdřív tam vydržel pár sekund, pak už přicházel po několika minutách, klidný a usměvavý s omluvou za své chování. V určitém věku prostě nedokážeme ovládat své emoce (někteří s tím bojují i v dospělosti) a nelze to ze strany rodiče přebíjet řevem, nebo fyzickými tresty.
Pamatuju si, když starší syn začal v obchodě dělat scény, že jsem opustila krám. Nikdo není zvědavý na uřvaného hocha, kopajícího do košíku, který bere z regálů vše, co mu přijde pod ruku. Tak jsme holt nenakoupili. Syn si pak venku lehl na zem , řval jako tur a já se nad ním v klidu usmívala. Heslo dne - Začít může, přestat musí.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.