Záleží na věku dítěte a kvalitě místních zdrojů ať už z vovovodu či vlastní studny.
Převařovat či nepřevařovat je stále diskutovaný problém. Převaření likviduje mikrobiologické znečištění vody, nikoliv např. obsah dusičnanů, které jsou pro kojence nejvíce problematické (nepřímo znemožňují vazbu kyslíku na nezralý hemoglobin a neumožní tak jeho přenos)
Obsah dusičnanů v kojenecké vodě je max. 15 mg/l, v pitné vodě 50 mg/l - v mnoha městech však i v tomto ukazateli splňuje limit pro kojeneckou vodu.
Mrkla bych se na kvalitu vody v dané lokalitě (běžně na webu provozovatelské společnosti) a pokud by byl splněn limit pro kojeneckou vodu v dusičnanech, dávala bych vodu kohoutkovou. Osobně jsem vodu nikdy nepřevařovala. Chlór vyprchá sám obyčejným "odstátím".
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.