Samička vyprodukuje za vhodných podmínek během celého svého života až pět set vajíček! Bleší vajíčka nejsou lepivá a kontaminují okolní prostředí. V závislosti na teplotě a vlhkosti okolí se během několika dní z vajíček vylíhnou beznohé bělavé larvy. Larvy nesají krev hostitele, ale živí se organickými zbytky na kůži nebo v srsti (odloupané šupinky kůže, zbytky trusu dospělých blech atd.). Larvální stadium trvá od 9 do 200 dní. Larva během této doby roste a dvakrát se svléká. Nakonec se zakuklí a do 14 dnů se z kukly vylíhne dospělá blecha. Vylíhnutí blech pomáhají vibrace prostředí, které vytváří hostitel. Ve stádiu kukly může blecha v jakémsi zimním spánku přežívat až jeden rok. Průměrně však trvá doba od nakladení vajíčka do vylíhnutí dospělé blechy 4 až 5 týdnů. Během roku proběhne cyklů několik a vznikne více generací blech. Dospělá blecha žije průměrně půl roku, dokáže hladovět až tři měsíce a vyhladovělá může přežít i rok. Ve válce dosahovala délka života lidských blech i jeden a půl roku.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.