| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Já bych se snažila posilovat správné (požadované) chování. Takže bych uložila, odešla....a když by plakal, volal, vynucoval, nešla bych. Ve chvíli, kdy by byl v klidu a ležel v postýlce, šla bych, pohladila....nebo, pokud už by to vypadalo, že usíná, tak abych nerušila, až druhý den bych připomněla, jak mi bylo příjemně, protože mám ráda večer ticho....asi tak nějak bych to zkoušela...

Jinak tomuto se říká oprávněný požadavek a to není o tom, že se donekonečna vysvětluje. Je to o tom, že dítě ví, co může následovat, třeba i trest, ale trest související s nesplněním oprávněného požadavku. A to dokáže pobrat i 2,5 leté dítě. Takže ještě během dne, kdy dítě není unavené, se dá s ním promluvit, že večer všichni potřebují klid a že dlouhé usínání tento klid narušuje. Dítě nemá problém to odsouhlasit. Potom se může říct, jak to asi bude vypadat, tedy že maminka přečte pohádku, pomazlí se, případně zazpívá písničku, prostě klasický rituál. Dítě že si ještě před lehnutím dojde na wc, napije se, aby potom už nemuselo vstávat.
A hlavně se domluví, co se stane, když to nebude fungovat. Třeba, že když si maminka neodpočine, nemůže jít druhý den někam (na hřiště, hrát si nějakou oblíbenou hru, prostě opět, co je běžné a dítě to má rádo).
Následně si třeba při koupání znovu společně zopakovat, jak by to mělo při ukládání a hlavně po něm vypadat, opakovat by mělo hlavně dítě (pokud už mluví), abychom se vzájemně ujistili, že si rozumíme...
No a pak už nezbývá, než dohodu doržet.
Takže provést rituál...lze tolerovat jedno až dvě porušení (zavolání, potřeba na wc, napít...) a potom už následuje sankce, přímý důsledek nedodržení dohody....takže dítě upozornit, že nemůže být to, na čem jsme se dohodli, ráno zopakovat, co a proč nebude, a ve chvíli, kdy se daná činnost měla odehrát, případně důvod zopakovat znovu...

Přijde mi, že zrovna tohle je pochopitelné i pro malé prcky a podle zvyků se to dá rozumně upravit pro vlastní potřebu ~d~.
Knihu RaBR jsem nečetla, ale úplně z mojí hlavy tento postup taky není ~;).

Jen teda se to všechno může dost komplikovat obdobím vzdoru, na druhou stranu, pro někoho toto může být i jeho řešením...

Podle mě nezbývá, než zkoušet, zkoušet, zkoušet (různé metody, postupy, návody)...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.