| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

To je těžký. Nevím, co praví klasik, ani co je správně, ale pokud je někdo u nás doma a chová se jinak, než je u nás zvykem, tak i když je děcku rok dva, jsem to já, kdo musí zakročit. Svým dětem vysvětlit, že si to nemají nechat líbit, návštěvě vysvětlit, že takhle ne a jak teda u nás jo. To samý venku na hřišti mezi cizími lidmi. Nenechám moje děti, aby braly hračky nebo ubližovaly někomu, většinou totéž funguje i u ostatních, ale pokud se tam najde nějaké bezprizorní dítě, nemám problém i to cizí dítě usměrnit. Obvykle od cizího výtku berou líp, než od mámy, které stokrát řekne ne a dítě stejně na jede dál po svým.

Starší holky se snažím napřed pošťouchnout /poradit/, aby si situaci vyřešily samy a svá práva si hájily, pokud to nejde, pomůžu já. např. nejstarší půjčila tuhle kolo nějaké holce, co lítá odnevidím donevidím sama po sídlišti, hračky nemá, nikoho nemá. Smutný. D. jí půjčila kolo, holka jezdila a jezdila, okruhy protahovala, D. začala být nervózní a bylo vidět, že kolo chce zpět.
Tak jsem jí řekla, že až pojede kolem, má si o kolo říct. Nechala ji projet asi 3x, pak ji požádala o vrácení /Slušně: Danielo, vrať mi už to kolo!/, Daniela odsekla, že jí přece dovolila na něm jezdit a frčela dál. Moje dcera zdrblá nevěděla, co má dělat. Já jsem to zaslechla, cizí holku jsem zavolala, na pětníku zastavila, sprdla a donutila ji vrátit kolo, vysvětlila, že půjčovat si může, ale na požádání musí hned vrátit. Okolní maminky na hřišti koukaly vyjeveně, jak se mi to povedlo, ony že jí nic nepůjčují, když má problémy s vracením. Moje dcera viděla, že musí být důraznější a že v tom není sama, ale příště nebude otálet a bát se.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.