| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tříleťáky a dvouleťáky bych organizovala dost, a to i fyzicky (odnést dvouleťáka cizího z "bitky" nebo si vzít vlastní dítě na klín není problém).
jsem matka řešič-prudič, vadí mi dost věcí :-) a de fakto je mi jedno jestli vychovávám vlastní nebo cizí- tj. jakmile dítě v mém dosahu dělá něco co mi vadí, řeknu to dotyčnému dítěti nebo mu v tom rovnou zabráním, ať je to u nás nebo i něj doma. Obvykle se to týká házení věcí směrem k mým dětem nebo ke mě, stříkání vodou, metání pískem, šermování ve výši očí a podobně. NEjdřív řeknu aby to nedělali (s vysvětlením důsledků - vletí to někomu do očí, bude ho to bolet, nestojíme o další zlomenou ruku apod.) nebo se snažím jim danou věc nějak omezit (víš co - vypni tu vodu, bude nejlepší když ty klacky uložíte, tak jděte z toho pískoviště když to nechápete apod.) Ještě hodně nesnáším uječené děti a děti mluvící hodně nahlas, tak to taky umravňuju, protože to prostě nedokážu vydržet. Třeba včera jsme na jedné návštěvě byli asi hodinku a půl a dvě děti jak z divokých vajec, a teda i po umravňování jsem pak cestou domů měla migrénu jak prase.
Jo a jednou "terapeutickou hodnotu" těhlech seancí vidím v tom, že svým dětem řeknu jak jsou hodné, jak se mi líbí že se k sobě umějí chovat, že je fajn že umí mluvit normálně a ne řvát jak tuři, a tak vlastně posiluju jejich sebevědomí že to co dělají oni je dobře a to co viděli dobře není.... Netvrdím že je to stoprocentní nebo úplně košer, prostě my to tak máme.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6+0= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.