| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Mám zajímavý zážitek z gynekologie, začínám 36. tt a doktor si až minulý týden vzpomněl, že mně neposlal na OGTT, tak jsem tam byla, samozřejmě mám pozitivní výsledek (hodnoty: nalačno 5,5, 2 hodiny po vypití nápoje 8,5) a předepsanou diabetickou dietu. Dnes jsem byla na další kontrole u gynekologa, děla mi ještě jeden ultrazvuk na určení velikosti dítěte (jestli to nebude obřík), v 31.tt naměřil, že by mělo vážit 1600 g a dnes, na začátku 36.tt mu podle ultrazvuku vyšlo, že by mělo vážit 3000 g, což mně přišlo strašně moc, ale z něj vypadlo, že není možné, aby mimčo vážilo JENOM 3 kg, že podle něj je to určitě víc, že ani velikost (mého) břicha neodpovídá tomu, že by mělo mimčo jenom 3 kg (hodnotu SF mám 36, za poslední týden se nezměnila), takže se tímto odhadem nemůžeme řídit. Řekla bych, že břicho nemám zas až tak velké (viděla jsem i větší) a navíc mi narostlo až za poslední měsíc, do konce 7. měsíce na mě pomalu nebylo poznat, že jsem těhotná. Jsem z toho dost v šoku, z porodu velkého dítěte mám hrůzu od začátku těhotenství. Dostala jsem glukometr a po dodržování diety mám hodnoty cukru v krvi dobré, ale nevím, jestli to ještě měsíc vydržím, je to dieta 225 a zahrnuje jenom suchou rýži, brambory, pečivo a je vůbec dost drastická. Myslíte, že jejím dodržováním se ještě dá zabránit nějakému velkému přibírání na váze mimča, když nejvíc vlastně přibírá poslední měsíc těhotenství, který mám ještě pořád před sebou?

Děkuji za vaše zkušenosti ~x~

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-4= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.