Skrótální kýla a hydrokéla jsou dvě úplně odlišné věci a mají tedy úplně jiné řešení.
Skrótální kýla je vak, který se dostává do skróta a může obsahovat střevo apod. Je zde riziko uskřinutí v té kýlní brance, kterou je tříselný kanál, musí se chirurgicky řešit.
Hydrokéla je zvětšení obalů varlete tím, že je tam více vody, než má být. U dětí je to nejčastěji způsobeno tím, že se obaly zcela neoddělily od břišní dutiny a komunikují - tedy voda z břišní dutiny se může přelévat do dutiny obalů kolem varlátka. hydrokéla se většinou jen sleduje a může se sama spravit - ten kanál sám nakonec se slepí, zanikne a tím přestanou problémy. POkud se to nestane a jsou potíže, tak se to řeší na dětské urologii (ev. to někde dělá dospělá urologie či naopak dětská chirurgie).
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.