Ano, přemýšlím, proto se snažím vyhledávát spíš starý nábytek a opravujem si ho - zejména pro miminko jsme použili nábytek již dávno od formaldehydu vyčichlý - spí v postýlce po mě
Vyhýbáme se dřevotřísce, kupujeme jen masiv. Což je pochopitelně dražší, ale to kompenzujeme opravami starých kusů, které stojí jen práci a nějaký ten smirkový papír a bezbarvý lak (což je celulóza v rozpouštědle - po vytěkání je celulóza bezproblémová).
Veškeré textilie po zakoupení přepíráme, včetně např. potahů na křesla. Plastové předměty, třeba pláštěnku na kočárek, umyjeme a pak dáme alespoň na dva týdny vyčichnout ven. Právě kolem miminka jsme extra pečliví - na škole nám říkali, že pokud člověk vybaví dětský pokojíček komplet novým nábytkem a kobercem a týden v něm nevětrá, nahromadí se tam tolik formaldehydu a dalších jedovatých látek, že to představuje toxickou až smrtelnou dávku pro novorozence.
Je to zvláštní, ale na jednu stranu je řada lidí nesmyslně a bezdůvodně hysterických kvůli tomu, že se jim v potravině vyskytuje E948 (což, je ehm, kyslík
), rozčiluje se nad hladinou oxidu siřičitého v ovzduší atd., ale zároveň si domů natahá tak neuvěřitelné množství jedovatých látek, že dalece převyšují koncentrace vyprodukované továrnami, ale přitom si libuje, že to "voní novotou"