Všechny předchozí "rady" (mimo mravenců) mušle pouze poškodí. Nejlepší je naplnit kbelík vodou, přidat větší množství Jaru a nechat to pár dní působit. Poté vodu (zapáchá) vylít a mušle vypláchnout proudem vody. Ke každé mušli přičichněte. Pokud stále zapáchá, tak postup opakujte. Mušle jako taková je bez zápachu. Zapáchají pouze organické nárůsty na povrchu mušle a zbytky živočichů nebo jiné organické složky uvnitř mušle. Nejhrubší nárůsty na povrchu odstraňte klidně ocelovým kartáčem, jemnější tvrdým kartáčkem na ruce. Po vyschnutí vyčištěnou mušli natřete parafínovým olejem (koupíte v lékárně), zvýrazníte tím barvy a zabráníte vysychání, které časem způsobuje prasklinky na perleťové vrstvě.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.