| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Nikdy jsem netvrdila, že porod per vias naturales není rizikem pro rozvoj poruchy typu DMO a nesouhlas jsem vyjádřila s velmi zjednodušujícím výrokem, že s.c. vždy snižuje perinatální riziko DMO u každého dítěte.

Zkusím se vyjádřit jasněji, snížení rizika v oblasti týkající se průběhu porodu - intrapartální, beru. Vadí mi zjednodušení té věty, která nedostatečně vystihuje fakt, že rizika daná předporodním obdobím i rizika v pozdně novorozeneckém či kojeneckém období samozřejmě trvají; procentně to nejsou rizika nijak zanedbatelná, cituji:

"Nedávný výzkum ukázal, že asfyxie intra partum není nejvýznamnější příčinou DMO a je pravděpodobně odpovědná za ne více než 10 % všech případů; naproti tomu infekce u matky, a to dokonce infekce, které se nedají snadno objevit, mohou ztrojnásobit riziko vzniku této poruchy u dítěte, zejména v důsledku toho, že na mozek plodu působí toxicky cytokiny , které jsou produktem zánětlivé reakce organismu. Rizikovým faktorem pro vznik DMO je i nízká porodní hmotnost – a předčasně narozené děti mají obvykle porodní hmotnost nižší než 2 kg, ale děti narozené v termínu mohou mít také nízkou porodní hmotnost. u dětí z vícečetných porodů je také větší pravděpodobnost, že se narodí předčasně nebo budou mít nízkou porodní hmotnost."

citováno z:
http://dmoinfo.cz/informace-o-dmo/

Jinak ano, nemohu nijak zásadně argumentovat proti faktu, že o DMO toho zřejmě moc nevím. Jsem ráda, že z věty v diskuzi na internetu se dá takový závěr tak rychle vytvořit. Sama takové úsudky přesto nedělám.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 3-2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.