| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ahoj, dceři budou za pár dní 3 roky a mám pocit, že mám doma dítě nejmíň o rok mladší. Což mentálně je zase napřed, mluvení, přemýšlení, zapamatování i logika. Ale samostatnost. Když to shrnu jediné co umí sama je nočník - sama si 100% dojde jedině zadeček utírám a pije sama, když jí připravím pití. Ale oblíkání: nic, sama si svlékne akorát ty kalhoty, protože to má natrénované z toho nočníku, zbytek ne. Oblékat musím na 100% jen nastavuje nohy a ruce. Jídlo: to jsem tu řešila asi před půl rokem, samostatné stolování jí nikdy nelákalo, trošku je tam posun u obědů. Ale třeba jogurty, přesnídávky, i chleba prostě musím krmit. Jíst sama přitom umí, ale je líná. S tím oblékáním to spíš odmítá i zkusit. Dále, čištění zubů, musím 100% já, ani snaha, že sama, navíc to není oblíbená činnost. A tak dále. V červenci čekáme mimi tak se snažím už delší dobu (dlouho jsme se snažili) jí naučit a motivovat, ale nějak mi to nejde. Představa, že dcera nesní sama ani jogurt a do toho mrně mě děsí. Sanžím se jí pozitivně motivovat, ale večer už mi po všech těch úkonech hrabe a pozitivní motivace mě už nenapadá. Když ráno vstanu, komplet obléct, nakrmit snídaní, pak zuby, oběd - zase krmení, jít ven obléct a svléct + boty, svačina - nakrmit... Večer je toho nejvíc když se přidá ještě koupání. Nechce se sama ani přikrýt v posteli. Do toho milion drobností jako umýt ruce, učesat, nazouvat bačkůrky atd. Poslední dobou i několikrát proběhla scéna abych jí držela pití u pusy. to jsem tedy rezolutně odmítla a vydržela. Nechci aby všechno uměla hned a najednou, ale přijde mi už velká na to abych všechno dělala já. Jak to máte u vás.

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 6-6= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2024 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.