| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Ještě něco, přemýšlím nad tím, co mi na tom neštymuje.

Já jsem nikde, aspoň si to nevybavuju, u žen, které mají super muže, nesetkala s pochopením nebo připuštěním toho, že je možné, že se nezachytí signály, že je něco špatně. Pořád tady čtu že VŽDY jsou signály. A třeba mě se to hodně dotýká, protože si opravdu můžu připadat tupá, že jsem v osmnácti letech, kdy jsem s mužem začala chodit, a dva roky to byl senzační chlap, milý, vtipný, galantní, pracovitý, k matce se choval pěkně, neodhadla, že po narození dítěte v době mé závislosti na něm, začne prudit tak, že to bude narůstat.

Tady se totiž zapomíná i na docela podstatný fakt, že lidé se vyvíjejí, mění se časem, prožitým, a někdy se stane, že se dva lidi vyvíjí a mění každý jiným směrem, což dopředu moc nelze odhadnout. Takže se stává, a není to neobvyklé, že po narození dítěte, kdy situace se rapidně změní především pro tu ženu (zůstává doma), začínají vyplouvat napovrch nežádoucí vlastnosti partnera. A odejít při prvních náznacích, když všechno ostatní funguje bezproblémově, jen tobě zvoní kontrolky, no, nevím. Tak nejdříve začneš řešit, stavíš se na zadní, vyzkoušíš cokoliv, mezitím dětičky rostou, protože je to jen sem tam (a po nějaké hádce uslyšíš Maminko že se nerozvedete? Já bych šla s tatínkem, on za nic nemůže...)a začíná to být začarovaný kruh. A pak už závisí na spoustě faktorů, nejen na té ženě, kdy se z toho dokáže vymanit. Nedejbože že ta ženská je na to všechno úplně sama, to ustojí jen málokterá. A ano, samozřejmě že je to pak otázkou priorit, otázkou volby té které ženy, co je v té které chvíli menší zlo pro ni a taky pro děti. To, že kdysi dávno udělaly, chybu, si uvědomují všechny do jediné.

V jiných diskuzích zase když chce ženská odejít, protože něco nehraje, tak se jí tluče do hlavy, že má dát chlapovi ještě šanci, že utíkat při prvním nedorozumění nebo prohřešku je blbost - a tak si z toho vyber.

Vůbec se napozastavuju nad rozebíráním různých situací a modelů, co je špatně, ale nad kategorickými soudy typu Mně by se to stát nemohlo a Já vidím signály dopředu (no já ve svém věku taky už vidím signály dopředu ~;) ).

Kudlo, no však jo, a o tom jsem psala ~;).

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.