| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Dobrý den,
prosím o názor ty z vás, kdo mají jakékoli zkušenosti s níže uvedeným problémem.

Při vyšetření - glukózový toleranční test - mi byly v 25tt naměřeny hodnoty na lačno 4,6 a po 2h to bylo 6,4. Gynekolog shledal tuto vyšší hodnotu jako hraniční (hranice je 7,6), a tak mě poslal do diabetologické poradny, kde jsem opět absolvovala onen test (ve 30tt), ale tentokrát ne zcela správně provedený - jednak nebyl proveden z žilní krve (ale z kapilární - prstu) a navíc nebyl dodržen ani interval 120min (bylo to pouze 103 min). Hodnoty vyšly nalačno 4,4 a po zátěži glukózou 7,1.

Našla jsem odborné články, kde se důrazně nedoporučuje provádět tento test z kapilární krve, jelikož výsledky vychází o 25% (mnohdy i více) vyšší v porovnání s žilní krví!! (např. zde http://www.tehotenskacukrovka.cz/book/export/html/29)

Další - hodnoty do 7,6 po zátěži jsou považovány za NORMÁLNÍ, tudíž nechápu, proč mě lékař diagnostikoval jako diabetičku. ~e~ Když vezmu v úvahu, že tento nesprávně provedený test pravděpodobně ukazuje nadsazenou hodnotu, tak stále ještě nepřekračuji hranici diabetu!

Co byste dělaly v mé situaci? Mám strach, že mě budou lékaři hnát do vyvolávaného porodu apod. z důvodu právě této diagnózy.
Zjistila jsem si, že test je možné si nechat provést i bez doporučení lékaře, takže v pondělí půjdu na odběry do nemocnice, kde test provádí tak, jak se má (s dodržením času i metody).

Vytasily byste pak papír s jiným vyšetřením a výše popsaným odůvodněním? Vím, jak je většina lékařů háklivá na vlastní iniciativu pacienta. ~7~

(jinak nemám žádnou rodinnou zátěž, doposud do 30tt jsem přibrala 6kg, váha před těhu normální)

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 7+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé akce

Vložte akci

Další akce nalezte zde

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.