Problém je v rozdílu teplot mezi vejcem a vodou, popř. posléze mezi vnější a vnitřní částí vejce. Teplotní roztažnost způsobí pnutí a vejce prasknou.
Pomůže stejná teplota vody i vajec - tj. buď vejce z lednice a voda ledová, nebo voda chladná + vejce předem zahřáté v místnosti na pokojovou teplotu. A pak zahřívat pomalu.
Vodu je dobré buď osolit, nebo okyselit - pokud vejce přece jen praskne, tak se zkombinuje tepelná denaturace s kyselou či s denaturací působenou solí a to, co teče, se rychle srazí a vejce nevyteče celé. Ocet navíc rozpouští vápenec ve skořápce, čímž skořápka trochu měkne a míň praská. Ocet se proto dává i k barvám - naruší povrch skořápky a ta líp přijme barvu.
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.
Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.
Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti. Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.