| Přihlásit se | Nová registrace
tisk-hlavicka

Přidat odpověď

Tak mám za sebou konzultaci s MUDr. Buriánkovou, která šéfuje hradecké neonatologii...
Diskuse to byla opravdu více než zajímavá a dozvěděla jsem se např. toto:
- 72 hodin po porodu je za dítě odpovědno zdravotnické zařízení a podepsaný reverz na tom nic nemění, protože nedělka je zkrátka posuzována jinak a i kdyby desetkrát podepsala, že byla informována a rozumí, tak...
- pokud budu na dřívějším odchodu trvat, bude informována policie a OSPOD
- informace, že v jiných porodnicích se ambulantní porod provádí, byla označena za mylnou a pokud k něčemu takovému došlo, pak to jistě byla dohoda mezi porodníkem a rodičkou, s níž neměl neonatolog nic společného.
- že v celém Hradci nepochybně není jediný pediatr, který by novorozence přijal do péče, protože to jsou pediatři a ne neonatologové

No, šla jsem tam s tím, že nebudu vyvolávat konflikty a spíš zjistím, co je takříkajíc v kraji zvykem. Ale toto byla opravdu silná káva.
Že by zákonným zástupcem dítěte bylo prvních 72 hodin zdravotnické zařízení a matka dítěte byla po tu dobu nesvéprávná, to pro mě byla fakt novinka. A přiznám se, že docela uvažuju, jestli by nebylo na místě podat na paní doktorku stížnost, protože čeho je moc, toho je opravdu příliš.
Na další stranu je fakt, že hlavním důvodem, proč jsem o ambulantním porodu uvažovala, byl můj starší syn a snaha zajistit si kontakt s ním. To však byla jedna z mála pozitivních informací, kterých se mi dostalo, a sice, že na jednolůžkovém pokoji může být s matkou kdo chce, např. právě starší dítě. Tak teď mám dilema, protože moje motivace bojovat "zuby nehty" za možnost být s oběma svými dětmi, je tímto o dost menší, protože mně osobně je celkem jedno, kde s nimi budu, když budeme pohromadě. Na druhou stranu, čistě z principu si myslím, že takový přístup, jaký mi byl předveden, by se jen tak přejít neměl...
Na každý pád, poslala jsem dotaz právničce z Ligy lidských práv a ta mi jednoznačně odpověděla, že takový přístup je protiprávní a bylo by tím pádem možné se proti němu úspěšně bránit.
A teď babo raď...

Předchozí 

Tip: Chcete uveřejnit zajímavou informaci také na hlavní straně Rodina.cz?
Autor příspěvku: Registrovaný
Do této diskuze mohou přispívat pouze registrovaní uživatelé.
Název:

Text:

Pokud nejste robot, odpovězte na otázku: 1+2= 
:-) ~:-D ~;) ~;(( ~:( ~k~ ~j~ ~f~ ~g~ ~Rv ~R^ ~s~ :-© ~l~ ~m~ ~n~ ~o~ ~p~ ~q~ ~2~ ~t~ ~v~ ~w~ ~x~ ~y~ ~z~ ~a~ ~b~ ~c~ ~d~ ~e~ ~h~ ~3~ ~4~ ~5~ ~6~ ~7~ ~8~ 
Pravidla diskuzí:
Je nepřijatelné vkládat příspěvky, které jsou neplacenou reklamou (chcete-li reklamu, kontaktujte redakce@rodina.cz), které jsou urážlivé, vulgární, rasistické nebo v rozporu se zájmy serveru Rodina.cz. Redakce si vyhrazuje právo takové příspěvky odstraňovat.

Přečtěte si pečlivě úplná pravidla diskuzí.

Komerční sdělení

Zajímavé recepty

Vložte recept

Další recepty nalezte zde


(C) 1999-2023 Rodina Online, všechna práva vyhrazena.


Četnost a původ příjmení najdete na Příjmení.cz. Nejoblíbenější jména a význam jmen na Křestníjméno.cz. Pokud hledáte rýmy na české slovo, použijte Rýmovač.cz.

Všechny informace uvedené na těchto stránkách jsou obecné povahy a jejich používání je plně ve vaší odpovědnosti.
Jakékoliv otázky zdraví vašeho nebo vašich dětí je nutné vždy řešit s vaším lékařem.

Publikační systém WebToDate.